Doug E Fresh درباره روزهای اولیه رپ با Galen Rose صحبت می کند


اگر هیپ هاپ یک کنوانسیون قانون اساسی داشت، میهمان من «مرد رنسانس» پشت میز و برجسته در عکس باشکوه می نشست. او پیشگام، بنیانگذار و مورخ رپ است. این داگ ای تازه است. و “لا دی دا دی”، آیا من چند سوال از مردی که به عنوان Human Beatbox اصلی شناخته می شود دارم؟

می‌خواستم بدانم چگونه او تنها با استفاده از بدنش به تقلید صداهایش دست یافت و بین او و اسلیک ریک چه گذشت. او من را در روزهای اولیه این ژانر سواری وحشیانه کرد و به ذهن عجیب و غریبش وارد شد.

ابتدا، او در مورد آزمایشگاه فروتن خود که واقعاً بیت‌باکسینگ به آنجا تبدیل شد به من گفت: آپارتمان DJ Barry B از Get Fresh Crew. یک روز، مادر بری صدای نبض را از اتاقش شنید.

او در مورد صدا به من گفت: “شاید فکر نکنید این کسی است که این کار را می کند.” مادرش گفت… این چیه؟ این یک ریتم عالی بود.»

اما سپس توضیح داد که به معنای واقعی کلمه ساخته دست بشر است. و لامپ خاموش شد.

سپس بری گفت: “باید [be] بیت باکس انسان. و باید اسمش را بگذاری هیپ هاپ را بدون بیت‌باکسینگ تصور کنید؟ مهارت‌های دوج ای شکل هنری را تغییر داد، به‌ویژه زمانی که او با اسلیک ریک همکاری کرد. آنها دو تا از نمادین‌ترین آهنگ‌های رپ اولیه را با «The Show» و «La Di Da Di» ساختند. یکی از سمپل ترین آهنگ ها در این سبک.

یک سال بعد، آنها از هم جدا شدند و جدایی آنها یکی از بزرگترین رازهای رپ باقی مانده است. وقتی در موردش پرسیدم، داگ ای بود. خیلی دیپلماتیک

“[We were] ایجاد الگوهای جدیدی که قبلاً وجود نداشتند.» «پس چه شد؟ … من شخصاً فکر می کنم ما بچه بودیم.” او گفت که نفس آنها مانع شده است. اما هر دو به کارهای عالی ادامه داده اند و اکنون با هم تور می کنند. همان، اما او این کار را نمی کند.

او به من گفت: «ما دو موجود متفاوت بودیم که نیاز به فضای تنفسی داشتیم. “ما هنوز خانواده هستیم. ما بزرگ شدیم و تعطیل شدیم.”

Dougeye هنوز در حال ساخت پروژه های جدید است. او اخیرا یک آلبوم زنده به نام “این یکی برای چاک براون” منتشر کرده است که “ادای احترام به پدرخوانده گورو” است.

Dog E-Fresh در سال 2018
داگ ای تازه، با نام Human Beatbox.
Getty Images برای BET

او به من گفت که چگونه Run-DMC او را در یک برنامه در دی سی با براون آشنا کرد و زندگی او تغییر کرد. اما داگ ای به تنهایی با هنر و کارگردانی خود زندگی را تغییر داده است. این شامل بیز مارکی فقید می شود که در سال ۱۹۸۲ در یک باشگاه لانگ آیلند با او آشنا شد و متوجه شد که قلب بزرگی برای او دارد. او از پیز شماره اش را خواست و هر روز با داگ ای تماس می گرفت. یک بار، او به خانه آمد و بیز آنجا بود و با مادرانش سرد بود.

او با مادر و مادربزرگم در خانه است… و بعد مادربزرگم گفت: “آره، همین الان او را به مغازه فرستادم تا برایم سیگار بیاورد”… گفتم: “هی، چطور وارد شدی؟” خانواده به این سرعت؟” بعد از آن، نتوانستم او را تکان دهم.»

داگ ای اشاره کرد که مبارزات هیپ هاپ جایگزین خشونت خیابانی واقع گرایانه برای بسیاری از اجراکنندگان شده است، بنابراین او همیشه در ذهنیت مبارزان بوده است. و هنگامی که هنرمندانی مانند Biz، The Fat Boys، Run-DMC، و حتی افسر Larvell Jones، پلیس بیت‌باکسینگ از “Police Academy” شروع به تبدیل شدن به جریان اصلی کردند، او خوشحال نشد.

“من از دوران جنگ هستم، بنابراین به آن اینگونه نگاه می کنم، “چه کار می کنی… وقتی تکنیک مرا گاز می گیری، باید تو را بررسی کنم.” اما بعد که بزرگتر شدم شروع کردم به نگاه کردن به او [like]شاید این به من بستگی داشت که این سبک را ایجاد کنم تا همه بتوانند تفسیر خود را به من بدهند.»

او که در هارلم زندگی می کرد، در صحنه مد نیز غوطه ور بود. همسایه او طراح داپر دان بود که بیشتر ظاهر او را خلق کرد.

او گفت: “دپر دن پاسخ مشکل تو بود، برادر. تو با هر ایده ای، هر روشی، هر چیزی که به ذهنت می رسد به آنجا برو.”

Dog E-Fresh در سال 2019
جدایی داگ ای فرش از اسلیک ریک یکی از بزرگترین رازهای رپ است.
فیلم جادویی

و البته، دستیار سابق او اسلیک ریک جواهرات انباشته کرده است. اما داگ ای زمانی را به یاد می آورد که ریک یک رشته با حرف R روی آن داشت. حالا «وقتی به مسافرت می‌رود، جواهراتش را در جعبه‌ای جداگانه قرار می‌دهد. او با نزدیک به یک میلیون دلار سفر می‌کند. [gems]. “

در سن ۵۵ سالگی، شیخ دستور کار جدیدی دارد: استفاده از رپ برای گسترش انجیل زندگی سالم. بوستا رایمز به دلیل کاهش وزنش مورد ستایش قرار می گیرد و او بنیادی به نام سلامت عمومی هیپ هاپ دارد. بنابراین، اگر ما یک ملاقات مجدد Slick Rick-Doug E. Fresh داشته باشیم، شاید آلبوم همه چیز در مورد خوردن سبزیجات باشد. اما همچنان تعجب آور خواهد بود.

جلن رز متولد دیترویت یکی از اعضای جنگجوی فاب فایو دانشگاه میشیگان است که در اوایل دهه ۹۰ دنیای دانشگاه ها را تکان داد. او ۱۳ فصل در NBA بازی کرد، قبل از اینکه به یک شخصیت رسانه ای تبدیل شود. رز در حال حاضر به‌عنوان تحلیلگر در «شمارش معکوس NBA» و «Get Up» و مجری مشترک در «Jalen & Jacoby» کار می‌کند. اجرایی “The Fab Five” را برای سری ESPN “30 برای ۳۰″، نویسنده پرفروش، “Got To Give the People What Want”، سلیقه ساز مد، و یکی از بنیانگذاران آکادمی رهبری Jalen Rose، یک مدرسه دولتی منشور در زادگاهش تولید کرد. .

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر