۳۵ میلیون ایرانی از دیابت نوع ۲ رنج می برند


سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ – ۱۸:۲۳

دیابت

تهران (پانا) – رئیس انجمن اطلاع رسانی دیابت کشور گفت: ۳۵ میلیون ایرانی از دیابت نوع ۲ در کشور رنج می برند و ضروری است خدمات درمانی این بیماری زیر چتر حمایت بیمه ای قرار گیرد.

به گزارش جامعه اطلاع رسانی دیابت (گابریک)، علیرضا اصطقاتی امروز سه شنبه در نشست خبری افزود: نزدیک به هفت میلیون نفر در کشور به دیابت نوع دو مبتلا هستند و از این میان تعداد اعضای خانواده مبتلایان حدود ۳۵ میلیون نفر است. . درگیر مشکلات این بیمار است.

وی گفت: لازم است خدمات دیابت تحت پوشش نظارت سازمان های بیمه گر باشد و تا تصویب آن نیازمند حمایت دولت هستیم.

رئیس انجمن اطلاع رسانی دیابت کشور نیز به تسریع در روند اجرای این تصمیم اشاره کرد.

۱۵۰۰۰۰ نفر از دیابت نوع ۱ رنج می برند

کامران نیکو سخن، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران نیز به جمعیت ۱۵۰ هزار نفری مبتلا به دیابت نوع یک در کشور اشاره کرد و افزود: آموزش به بیماران دیابتی بسیار مهم است و این آموزش جزء پوشش بیمه ای که ارائه می کنیم نیست. در این بسته.” ما بر این موضوع تاکید می کنیم.

وی همچنین به لزوم کنترل روزانه قند خون بیماران دیابتی نوع یک و گرانی این دستگاه ها اشاره کرد و گفت: تا پیش از این شرکت های بیمه بزرگ هیچ پوشش بیمه ای برای چک و استریپ قند نداشتند.

نیکوساخین تصریح کرد: کودکان دیابتی باید حداقل سه بار قند خون خود را چک کنند اما قیمت یک بسته نوار تست قند خون بسیار بالاست.

وی خاطرنشان کرد: تسریع در رسیدگی به مصوبه شورای عالی بیمه در خصوص موضوع خدمات دیابت در دولت گام بزرگ و مثبتی در جهت ارتقای سلامت جامعه خواهد بود.