۳۵ درصد از نازل های پمپ بنزین خوزستان از کار افتاده است – پایگاه خبری مدرا


ابراهیم الباجی افزود: در حوزه عملیاتی شرکت پخش فرآورده های نفتی اهواز از مجموع ۲ هزار و ۱۲۶ نازل سوخت، ۸۰۰ نازل غیرفعال و غیرفعال است.

وی ادامه داد: در حوزه فعالیت شرکت پخش فرآورده های آبادان ۲۵۰ نازل سوخت از مجموع ۸۷۰ نازل غیرفعال وجود دارد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه هزینه های زیادی برای تعمیر و نگهداری نازل های معیوب پرداخت شد، اما جایگاه داران خوزستانی همچنان از فعال نبودن نازل های سوخت ناراضی هستند و همین موضوع باعث افزایش زمان سوخت گیری خودروها شده است.

یکی از اعضای هیات مدیره فدراسیون جایگاه داران کشور با اشاره به اینکه سیستم های هوشمند سوخت عموما وارداتی هستند، خواستار ورود شرکت های دانش بنیان برای بومی سازی سیستم های هوشمند سوخت در جایگاه های سوخت شد.

الباجی یکی از دلایل خرابی سامانه هوشمند سوخت در خوزستان را گرما و گرد و غبار هوا عنوان کرد و افزود: کشاورزان خوزستانی به دلیل از کار افتادن سامانه هوشمند سوخت متحمل ضرر و زیان زیادی شده اند. . زیرا آنها نمی توانند از سرمایه خود به خوبی استفاده کنند و از این رو درآمد آنها کاهش یافته است.

رئیس سندیکای جایگاه داران خوزستان گفت: اکثر سیستم های هوشمند سوخت پمپ بنزین های خوزستان تاریخ مصرف گذشته و تعمیر آنها غیراقتصادی و مقرون به صرفه شده و باید تعویض و نوسازی شوند.

وی خواستار توجه ویژه مسئولان به ویژه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران برای فعال سازی سامانه هوشمند تمامی نازل های سوخت در خوزستان شد و افزود: جایگاه های سوخت استان در شرایط جوی بسیار نامساعد به مردم خدمات رسانی می کنند. و هزینه آنها بیشتر از سایر مناطق سردسیر، سود آن کمتر است.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، دو شرکت منطقه‌ای پخش فرآورده‌های نفتی در استان خوزستان، اهواز و آبادان به‌طور مستقل فعالیت می‌کنند. منطقه اهواز وظیفه توزیع و مدیریت سوخت در مناطق شمالی، مرکزی، غربی و شمال شرقی را بر عهده دارد و منطقه آبادان وظیفه توزیع سوخت در مناطق جنوبی و نوار ساحلی استان را بر عهده دارد.

منبع: ارنا