۳ روش عمومی برای ساخت یک وب سایت زبان ساده – پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; کدام یک از روش های زیر را انتخاب می کنید به عوامل زیادی مانند ماهیت کار، بودجه مورد نیاز، زمان و بسیاری عوامل دیگر بستگی دارد. در این مقاله فقط روش ها را شرح می دهیم.

از سازنده وب سایت استفاده کنید:

اولین و مقرون به صرفه ترین راه برای ایجاد یک وب سایت استفاده از سازنده وب سایت است.

وب سایت سازها نرم افزارهای مبتنی بر وب هستند که تمامی افراد با دانش و تجربه می توانند برای خود یا کسب و کار خود یک وب سایت ایجاد کنند.

با کمک سازندگان وب سایت، افراد می توانند در سریع ترین زمان ممکن به هدف خود برای داشتن یک وب سایت حرفه ای برسند. سازندگان وب سایت از ۰ تا ۱۰۰ طراحی سایت را به گونه ای در نظر گرفته اند که شما بتوانید همانند طراحی سایت ایجاد کنید و نیازی به برنامه نویسی و کار تخصصی و فنی نباشد.

انواع مختلفی از سازندگان وب سایت وجود دارد. برخی به طور خاص برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین طراحی شده اند، برخی دیگر برای ساخت انواع وب سایت ها طراحی و برنامه ریزی شده اند.

با جستجوی کلمات سایت ساختمان در گوگل می توانید لیستی از سازندگان وب سایت مورد اعتماد در ایران را بیابید. Webzi، Sazito، Siteshow، Portal، C5 و Iran Server را می توان از بهترین سایت سازهای ایران دانست.

حتما به این سایت ها سر بزنید، امکانات و تعرفه های آنها را مقایسه کنید و بهترین و مناسب ترین سایت ساز را برای خود انتخاب کنید.

استفاده کنید CMS:

سیستم های مدیریت محتوا یا سیستم های مدیریت محتوا نرم افزارهای مبتنی بر وب هستند که به شما امکان مدیریت محتوای یک سایت را می دهند. برای استفاده از CMS باید دانش فنی در زمینه این سیستم ها داشته باشید. شما باید در زمینه هاست، مدیریت دامنه و مدیریت قالب برای این CMS ها تجربه داشته باشید.

CMS انواع مختلفی دارد. اکثر این سیستم ها رایگان هستند. اما قالب ها، پلاگین ها و ماژول های مورد نیاز برای CMS پولی هستند. البته به صورت رایگان نیز موجود است اما برای عملکرد بهتر سایت و افزایش قابلیت های آن باید از قالب ها و افزونه های پولی استفاده کنید.

برخی از CMS ها برای ایجاد یک فروشگاه آنلاین هستند. معروف ترین این سیستم ها در این زمینه پرستاشاپ، مجنتو و ووکامرس هستند. برخی دیگر برای راه اندازی وب سایت های شرکتی، خبری و مجلات هستند و بهترین CMS برای راه اندازی این نوع وب سایت ها وردپرس است.

برای ایجاد سایت با CMS ابتدا باید هاست و دامنه خریداری کنید و سپس CMS مورد نیاز را روی هاست نصب کنید. سپس یک قالب مناسب برای سایت خود تهیه و نصب کنید و در نهایت با کمک این برنامه ها محتوای مورد نیاز سایت خود را ایجاد و مدیریت کنید.

استفاده از برنامه نویسی اختصاصی:

گاهی اوقات نیازهای خاصی برای راه اندازی یک کسب و کار آنلاین دارید که سازندگان وب سایت و استفاده از سیستم های مدیریت محتوا پاسخگوی نیاز شما نیست. اگرچه بسیاری از ایده ها را می توان با استفاده از این دو روش قبلی اجرا کرد. به همین دلیل، قبل از استفاده از روش سوم برای ساخت سایت، مطمئن شوید که یک تحقیق خوب انجام داده اید تا پول خود را هدر ندهید.

اگر به این نتیجه رسیدید که برای تحقق خواسته خود باید از روش کدنویسی اولیه استفاده کنید، حتما به دنبال انواع روش های برنامه نویسی خاص باشید.

انواع مختلفی از زبان های برنامه نویسی وب برای طراحی وب سایت وجود دارد. php، asp، javascript و غیره، هر کدام می توانند مزایا و معایب متفاوتی داشته باشند. انتخاب هر زبانی می تواند بر هزینه های آینده پروژه شما تأثیر بگذارد.

اطمینان حاصل کنید که از یک زبان با توسعه دهندگان کافی استفاده می کنید. این باعث کاهش هزینه پروژه شما می شود. زبانی را انتخاب کنید که در آینده با گسترش کسب و کار شما قابل توسعه و توسعه باشد و این زبان بتواند نیازهای شما را در آینده برآورده کند تا دیگر مجبور نشوید زبان برنامه نویسی خود را تغییر دهید.

نتیجه:

در این مقاله به سه روش برای ساخت یک وب سایت پرداختیم و به طور خلاصه به معرفی هر روش اشاره کردیم. استفاده از سایت ساز، استفاده از سیستم مدیریت محتوا و برنامه نویسی سفارشی سه راهی بود که وارد محتوا شد. استفاده از سازندگان وب سایت باعث صرفه جویی در کمترین هزینه می شود و برنامه نویسی سفارشی بالاترین هزینه طراحی وب سایت را برای شما ایجاد می کند. شما باید با توجه به نیاز خود یکی از سه روش فوق را انتخاب کنید.