۱۰ هزار میلیارد ریال برای بهسازی راه های منتهی به گذرگاه های الاربعین هزینه شد – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; دریوش امانی در بازدید از ایستگاه مرزی شلمچه اظهار داشت: سازمان راهداری با موافقت ستاد اربعین کشور برنامه ریزی برای بهسازی و بهسازی راه های منتهی به گذرگاه های مرزی، نصب نیوجرسی و ساخت و ساز را آغاز کرد. جاده ها خط کشی و تعیین نقاط مرتفع حادثه از ابتدای سال از طریق تخصیص اعتبار به استان ها آغاز شد.

وی با ابراز خرسندی از روند اجرای پروژه های مذکور در جاده های منتهی به گذرگاه های الاربعین، افزود: طبق جدول زمان بندی، پروژه های زیربنایی یک هفته مانده به آغاز راهپیمایی اربعین به اتمام می رسد. هیچ کدام را نداشته باشند مشکلات در این زمینه

امانی با اشاره به اینکه گذرگاه های مرزی برای پذیرایی از زائران اربعین آمادگی کامل دارند، گفت: ۴۸ گیت در شلمچه، ۲۴ گیت در چزابا و ۶۰ گیت در مهران برای سهولت و بی دردسر تردد زائران در نظر گرفته شد و گیت های اضطراری نیز راه اندازی شد. . آنها برای مواقعی که جمعیت در حال افزایش است آماده هستند. انتظار می رود در این ایستگاه ها پیدا شود.

رئیس سازمان حمل و نقل زمینی و حمل و نقل زمینی به اضافه شدن مرزهای خسروی، تمرچن و بسمک به عنوان گذرگاه های اربعین حسینی در سال جاری اشاره کرد و گفت: در مرزهای خسروی برنامه ریزی شده است. ساخت سایبان ها و سالن های بزرگ برای پذیرایی از زائران.

وی افزود: با توجه به قرار گرفتن ایام اربعین در تابستان، سایه انداز و مه پاش موقت در مسیرهای ایستگاه ها و گذرگاه ها برای تردد زائران در نظر گرفته شده است.

اختصاص ۸۰۰۰ اتوبوس برای جابجایی زائران اربعین

معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیز گفت: هشت هزار دستگاه اتوبوس از ناوگان برون شهری بخش خصوصی برای انتقال زائران اربعین در مسیر تردد به گذرگاه های مرزی مطالعه شد و تلاش شد. این است که تعداد اتوبوس ها به سه تا چهار هزار اتوبوس می رسد و باید از این بخش بهره برد.

وی در خصوص قیمت بلیت اتوبوس اربعین گفت: در حال مذاکره برای تعیین نرخ کرایه زائران هستیم و این تعداد به صورت رسمی اعلام می شود و پس از تایید نرخ نهایی کرایه اتوبوس اجازه افزایش خودسرانه کرایه را نخواهیم داد. .

بر اساس تقویم رسمی کشور، ۲۶ شهرفر برابر با ۲۰ صفر سال ۱۴۴۴ هجری قمری شمشی اربعین حسینی است.

مرز بین المللی شلمچ در ۱۵ کیلومتری غرب خرمشهر و ۲۰ کیلومتری بصره عراق قرار دارد.

مرز شلمچه و چذابه محل تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان است.

منبع: ارنا