۱.۵ میلیون دانش آموز در مسابقات ورزشی شرکت می کنند


سه شنبه ۱۸ اوت ۱۴۰۱-۱۴:۳۵

با همراهی متخصص پانا با رئیس فدرالیست رزشاهی دانش آموزی

تهران (پانا) – رئیس فدراسیون ورزش های دانش آموزی از حضور ۱.۵ میلیون دانش آموز دختر و پسر در مسابقات ورزشی خبر داد.

حسین بابویی در جلسه شورای عالی جشنواره ها و مسابقات ورزشی دانش آموزی که با حضور مقام عالی وزارت آموزش و پرورش و روسای فدراسیون های ورزشی برگزار شد، گفت: با توجه به مدیریت کرونا، شروع از ۱۴ آوریل امسال امسال با دستور و مساعدت یکی از مقامات ارشد این وزارتخانه، مدارس در مراسم بازگشایی حضور یافتند و سیاست‌گذاری‌ها برای ادامه فعالیت‌های ورزشی با قوت و قدرت اتخاذ شده است.

وی تاکید کرد: بر همین اساس مسابقات دانش آموزی در ۱۰ رشته ورزشی برای فرمانداری های کشور برگزار و اعلام شد و در سطح شهرستان ها بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز در این مسابقات شرکت کردند.

رئیس فدراسیون ورزش دانش آموزی تصریح کرد: مسابقات ورزشی در سطح استان با حضور ۱۲۰ هزار ورزشکار برگزار شد و اکنون در مرحله کشوری این برنامه هستیم که از ۳۱ مردادماه آغاز می شود. مفتخریم که این مسابقات به نام سردار سلیمانی و شهید شمسی پور نامگذاری شده است.

باپویی گفت: مسابقات مدرسه ای قدیمی ترین مسابقات ورزشی در سطح ورزش های پایه است. امیدواریم این مسابقات در سطح شهرها و مدارس در سطح وسیع تری برگزار شود.

وی با بیان اینکه در اصفهان بیش از ۲۱۴۸ شرکت کننده و داور در ۳ رشته حضور داشتند، گفت: در ۳ رشته بیش از ۷۵۰ نفر در شرمحال و بختیاری، در رشته های دو و میدانی و شطرنج و بیش از ۱۷۰۰ دانش آموز در خراسان رضوی در رشته ها از ۱۰۳۰ دانش آموز در کشتی آزاد و فرنگی بیشتر بود. در تهران میزبان جشنواره فرهنگی ورزش های ابتدایی با حضور ۱۱۰۰ دانش آموز و با حضور پدر، پسر، مادر و دختر بودیم.

رئیس فدراسیون ورزش های دانش آموزی افزود: مسابقات شطرنج ۶ مرداد در اصفهان، مسابقات دختران در البرز و اصفهان و جشنواره های ابتدایی دختران و پسران در تهران برگزار می شود.