یک مجله اطلاع رسانی بالقوه مخرب – یک پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; خلیل بهروزفر عضو کمیته اجتماعی شورای اسلامی در واکنش به آمار ۱۸ میلیون حاشیه نشین کشور گفت: این آمار و اعداد غیر دقیق و صحت دارد. البته در کل کشور حاشیه نشینان را داریم و منشأ آسیب های اجتماعی در جامعه هستند اما تعدادشان به این تعداد نمی رسد. البته حقوق و حقوق بسیاری از خانواده ها در حاشیه نشینی تضییع می شود و در این راستا مجلس آنها را اعتباری به کمیسیون تلفیق در نظر گرفت که در بودجه ۱۴۰۱ گنجانده شده است و خدماتی نیز به خانواده در نظر گرفته شده است. خانواده های حاشیه نشین

وی افزود: از این رو تلاش می شود حداقل تکلیف خانواده های حاشیه نشین مشخص شود، مجلس و دولت در حال بررسی این موضوع هستند اما بسیاری از موضوعات مرتبط با موضوع حاشیه نشینی تاکنون جدی گرفته نشده است.

بهروزی در پاسخ به اینکه هدف مجلس و دولت برای حاشیه نشینان خانه نشینی است فرار کرد؟ وی تصریح کرد: خیر، حاشیه نشینان می خواهند خانه بسازند اما پروانه ساخت نمی دهند یا حتی خانه ساخته شده را تخریب می کنند و از طرفی چون مشخص نیست روستایی هستند یا شهری هم هستند. خدماتی مانند آب و برق ارائه نمی شود و تلفن ارائه نمی دهند.

وی در ارزیابی عملکرد دولت در یک سال گذشته خاطرنشان کرد: تعدادی از کارها در وزارت امور خارجه به خوبی انجام شده است و از سوی دیگر توسعه اقتصادی با کشورهای همسایه در این دولت صورت گرفته است. علاوه بر این، دولت سیزدهم توانست ظرف ۷۰ روز واکسیناسیون را کامل کند و از خسارات ناشی از کرونا بکاهد.

بهروزی با اشاره به دستاوردهای اجتماعی دولت سیزدهم در سال گذشته یادآور شد: رسیدگی به مسائل اجتماعی نیازمند اقدام و اقدام جمعی ملت و سازمان های مردم نهاد است. ضمناً توجه به این نکته ضروری است که این گشت به تنهایی نمی تواند کاری از پیش ببرد و گشت فرمان ممکن است به دلیل نوع برخورد نتیجه مخربی داشته باشد و نه تنها نتواند مشکل را حل کند، بلکه مشکل از بین برود. . بنابراین باید یک اصرار ملی بر حجاب داشت تا بخشی از مشکلات و آسیب های اجتماعی کاهش یابد.