یوسف نوری: آموزش و پرورش با جامعه مداح تفاهم نامه امضا کرد – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; یوسف نوری وزیر تحصیلات پرویش از انعقاد تفاهم نامه با جامعه المداحین خبر داد و گفت: انشالله با رئیس جامعه مدارس کشور تفاهم نامه ای امضا می کنید تا به ۴۰۰ نفر حاضر در این گردهمایی مدارس آموزش داده شود. یک راه مجازی و شخصی شروع کنید و به این عزیزان اجازه دهید در کل کشور قدرت بسازند.

وزیر آموزش و پرورش با تایید اینکه این انقلاب قطعاً حاصل نهضت حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) است، گفت: انشاءالله با رئیس انجمن مداحان تفاهم نامه امضا می کنید. کشوری برای آموزش ۴۰۰ نفر افراد حاضر در این گردهمایی به صورت پیش فرض و حضوری می باشند. شروع کنید و به این عزیزان اجازه دهید در کل کشور قدرت بسازند. قول می دهیم معاونت آموزشی و فرهنگی ریاست جمهوری این کار را انجام دهد و من از او حمایت می کنم. مبارک و نیکو است و بدانید که فوایدش زیاد است. اینها دستور رهبری و دین ماست و خود دولت هم به این اعتقاد دارد و آقای رئیسی هر ماه روزه می گیرد.

یوسف نوری در گردهمایی «دوستداران تعلیم و تربیت» در حرم امام خمینی (ره) با بیان اینکه سال هاست تلاش می کنند ما را زیر لوای انسانیت و سکولاریسم قرار دهند، گفت: خدا را شکر که مادران ما گرفتند. ما به هیئت می رویم و خدا را شکر که امام حسین (علیه السلام) را داریم. این انقلاب قطعاً حاصل نهضت حضرت سیدالشهدا علیه السلام است و الحمدلله معمار کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری بر امام حسین علیه السلام می گریند.

و وزیر آموزش و پرورش افزود: خلاصه هر چه داریم از حضرت سیدالشهدا علیه السلام است. و اینکه امام فرمودند: «هر چه داریم از این محرم» یعنی همین و نظام آموزشی ما هم باید همین کار را بکند. این راه است و ما راه دیگری نداریم. این یک قایق نجات با سرعت بسیار بالا است. امنیت، ایمنی، سلامت، ثبات و همه چیز زیر خیمه حضرت سیدالشهدا علیه السلام.

وی تاکید کرد: می خواهیم سند تحول اساسی را اجرا کنیم و به شش حوزه برسیم. از نظر آموزشی می گوییم دانش آموزان باید حوزه های مختلف آموزشی را بیاموزند. مجلس مهمترین حوزه تربیتی ما یعنی دینی و اخلاقی است. شورای آموزش و پرورش سیاسی و اجتماعی و همچنین هنری و زیبایی شناسی است. آدمی که اهل مطالعه می شود باید دستگاه ها را بشناسد و مقدمات ارائه یک اثر زیبا و فاخر را بداند. در سایر رشته ها هم همین طور است و مهم ترین اتفاقی که می افتد ارتباط بین دانشجویان است.

گفتند فلانی توسط هیئت مدیره اداره می شود. خدا نکنه بچه نفرستیم. اینها سربازان لیبرال دموکراسی غربی هستند که همین کار را می کنند.

به گزارش دیده بان ایران؛ نوری گفت: با مقایسه مدیریت دولت و شورا گفتند فلانی شوراست که خدای ناکرده بچه ها را به شورا نفرستادیم. اینها سربازان لیبرال دموکراسی غربی هستند که این کار را انجام می دهند، توجه داشته باشید. پس از آنکه امام فرمودند منادینی خادم بهتری از رهبر است، محقق طبق نظر خود الگویی به نام «اداره خدمتگزار» تهیه کرد. در کشتی، این یک چیز واقعی است. آنجا در نهایت به انسان و در اینجا به خدا مربوط می شوند. بنابراین، ما باید این را تقویت کنیم.

موکب اربعین انشاالله اساس تربیت است

وی با اشاره به اینکه انشالله موکب اربعین مبنای شروع است، گفت: انشالله با رئیس جامعه المدّه کشور تفاهم نامه ای امضا می کنید تا آموزش ۴۰۰ نفری که در آن حضور دارند آغاز شود. این گردهمایی به صورت مجازی و حضوری و عزیزان آموزش کل کشور. قول می دهیم معاونت آموزشی و فرهنگی ریاست جمهوری این کار را انجام دهد و من از او حمایت می کنم. مبارک و نیکو است و بدانید که فوایدش زیاد است. اینها دستور رهبری و دین ماست و خود دولت هم به این اعتقاد دارد و آقای رئیسی هر ماه روزه می گیرد.