یادداشت تفاهم افزایش همکاری های هوایی ایران و قطر در تهران امضا شد


یکشنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۱ – ۱۵:۴۸

    سازمان هواپیمائی کشوری

تهران (پانا) – سخنگوی رسمی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: محمد فلاح الهجری رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قطر با کاپیتان محمد محمدی بخش دیدار و با وی درباره نحوه استفاده از توان هوایی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ گفتگو کرد. مسابقات.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مراکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: وی با محمد فلاح الهجری رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قطر دیدار و با کاپیتان محمد محمدی بخش در خصوص استفاده از توانمندی‌های هوایی ایران در این کشور گفت‌وگو کرد. مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲.

رضوی گفت: پس از انجام دو دور مذاکره در خصوص افزایش همکاری های دوجانبه در زمینه حمل و نقل هوایی ایران و قطر در دوحه و جزیره کیش، صبح روز جمعه ۲۶ تیرماه با سفر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قطر انجام شد. سازمان به تهران، یادداشت تفاهم و تفاهم نامه همکاری بین روسای سازمان هواپیمایی کشوری دو کشور امضا شد.

وی افزود: در تفاهم نامه مذکور استفاده از توانمندی های حمل و نقل هوایی ایران در بازی های جام جهانی ۲۰۲۲ به امضا رسید و بر اساس بخشنامه های وزیر محترم راه و شهرسازی بر اهداف صنعت حمل و نقل هوایی ایران تاکید و مورد توجه قرار گرفت. توسعه. .

رضوی تصریح کرد: در این تفاهم نامه با انتقال تماشاگران به مسابقات جام جهانی توسط شرکت هواپیمایی ایران و همچنین افزایش پروازهای ایرانی بر اساس درخواست و اسکان طرف ایرانی موافقت شد.

سخنگوی رسمی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: موضوع لغو روادید برای اتباع خارجی که قصد سفر یا اقامت به جزیره کیش در مسابقات جام جهانی را دارند نیز به طرف قطری اعلام شده است.

وی افزود: با توجه به حرکت فرودگاه دوحه، ایران آمادگی خود را برای توقف و توقف هواپیماهای کشور در فرودگاه های بندرعباس، کیش، قشم و بوشهر اعلام کرد.

بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی، رضوی خاطرنشان کرد: پس از اجرای توافقنامه جدید دوحه برای اطلاعات پروازی (مرزهای هوایی بین دو کشور)، تفاهم نامه تبادل ترافیک هوایی با در نظر گرفتن نکات فنی و آموزشی منعقد شد. برای مهمانداران بین دوحه و تهران.