گسترش علم توسط دانشمندان جوان ایرانی در جهان


پنجشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۱ – ۲۲:۱۲

مراسم تودیع آشنایان وزیر راه و شهرازی

تهران (پانا) – رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: محققان و دانشمندان جوان ایرانی توانسته اند علم را در سطح داخلی در جهان گسترش دهند که این امر به جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف علمی اعتبار بخشیده است.

به گزارش سازمان انرژی اتمی ایران، محمد اسلامی طی سخنانی در نشست مشترک انجمن بین المللی اساتید دانشگاه های اسلامی و کمیسیون انرژی اتمی که در سالن کنفرانس سازمان انرژی اتمی برگزار شد. با حضور اساتید و نخبگان دانشگاه های عراق افزود: مهمترین هدف انقلاب اسلامی و تلاش اسلامی برای جمهوری اسلامی ایران دستیابی به حاکمیت علمی است.

وی گفت: باید هر روز به خود یادآوری کنیم که ایرانیان و مسلمانان پیشگام حرکت علمی مؤثر در قرون گذشته بوده اند.

معاون رئیس جمهور افزود: استکبار و نظام سلطه با اعمال سیاست و تفرقه و حاکمیت حاکمان ظالم، آبادانی کشورها را محدود و این موضوع را کنترل کرد و نگذاشت پیشرفت کشورها در همین راستا توسعه یابد. همانطور که انجام داد. آنها شکست خود را جایگزین کردند، اعتماد به نفس را القا کردند.

وی در ادامه تاکید کرد: مقاومت، عزت، توکل به خدا، امید پایدار به یاری الهی و تلاش در همه زمینه‌ها باعث شد تا جمهوری اسلامی ایران بتواند به وسیله طلاب جوان کشور، علم را در داخل کشور توسعه دهد و این امر موجب اعتبار ایران در جهان

اسلامی گفت: انتخاب و اقدام صحیح به دستورات الهی و تلاش شدید مردم همه توطئه ها علیه نظام جمهوری اسلامی ایران را خنثی کرد و هیچ یک از اتهاماتی که به ما نسبت داده می شود محقق نشده و تا به امروز نتوانسته اند این کار را انجام دهند. . نتیجه گیری و مصداق بارز آن انرژی هسته ای و دستاوردهای آن در این زمینه است که امروزه شاهد شکوفایی دانشمندان در زمینه های مختلف انرژی هسته ای هستیم.

وی تاکید کرد: همه توطئه ها، اختلاف نظرها، بهانه ها و تحریم های شدید علیه ایران بی نتیجه بود و در این سال ها با سرعت بیشتری پیش رفتیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: دشمنان می خواهند کشور ما از فناوری پیشرفته برخوردار نباشد و جمهوری اسلامی ایران به دستور آنها عمل نمی کند.

من باید بگویم؛ اولین نشست علمی مشترک سازمان انرژی اتمی ایران و انجمن بین المللی اساتید مسلمان دانشگاه با حضور مهندس محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و دکتر سید بیگمان شیرمردی قائم مقام رئیس دانشگاه. سازمان و مدیرعامل شرکت توسعه کاربردهای پرتویی، جمعی از اساتید دانشگاه و نخبگان عراق و تعدادی از مدیران صنعت هسته ای کشور در تالار الخوارزمی این سازمان برگزار شد.