کنعانی مقدم: آرای اصولگرایان و رئیس جمهور سال گذشته کاهش یافت – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; یک سال از اجرایی شدن دولت سیزدهم می گذرد. در انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ سازوکارهای تشکیلاتی جریان اصولگرا از جمله شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت از حمایت قوی و روشنی از سید ابراهیم رئیسی برخوردار شدند. حال سوال اینجاست که آیا اصولگرایان از عملکرد این دولت راضی هستند؟

حسین کنعانی مقدم در گفت و گو با خبرنگار نما نیوز درباره میزان رضایت اصولگرایان از عملکرد دولت سیزدهم اظهار داشت: امروز بین دولت سیزدهم، قوه قضائیه و شورای اسلامی هماهنگی وجود دارد و هیچ اختلافی بین مراجع سه گانه وجود ندارد. . این موضوع مثبتی است زیرا می تواند کارآمدی دولت را در حل مشکلات کشور افزایش دهد.

وی با اشاره به شعارهای ۱۳ گانه دولت، افزود: جریان اصولگرا از این دولت انتظاراتی داشت و با توجه به عملکرد یک سال گذشته نسبت به آن نارضایتی وجود دارد و اعتراضات و انتقادات به ویژه در حوزه اقتصادی در حال افزایش است زیرا اصولگرایان امروزی. باید پاسخگوی مردم باشد مردم انتظار دارند به رای خود و اعتمادی که به روند اصولگرایان انتخاب رئیس جمهور دادند، پاسخ مثبت دریافت کنند.

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: شورای وحدت و شورای موتلفه اگرچه در مسیر حمایت از دولت قرار دارند اما همچنان منتظر هستند و پاسخ قانع کننده ای به مطالبات مردم ندارند. امروز مردم هر دو سازوکار مذکور را عامل عدم تحقق بخشی از شعارهای دولت سیزدهم می دانند.

وی درباره محبوبیت دولت سیزدهم گفت: دولت بر اساس توصیه های شیوخ سیاسی در شورای ائتلاف و شورای وحدت، عملیات رای گیری را سازماندهی کرد و تلاش می کنند از آرای خود صیانت کنند اما به نظر من آرای جدیدی وارد نشده است. سبد اصولگرایان به دلیل عملکرد دولت. ما باید روی این موضوع کار کنیم.

کنعانی مقدم تاکید کرد: باید به فکر افزایش آرا و جلوگیری از ریزش آرا تا حد امکان باشیم. این موضوع به عملکرد دولت نیز مربوط می شود. اگر دولت موفق شود مسائل و مشکلات اقتصادی را حل کند حتما با افزایش آرا مواجه خواهیم شد وگرنه ممکن است همان آرایی که دولت گرفت کم شود.