کنایه شدید فعال سیاسی اصلاح طلب دولت/ خباز: وقتی نظامیان مسئولیت می پذیرند مردم را هم سرباز خود می بینند – پایگاه خبری مدرس


محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح طلب و استاندار سابق سمنان و خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار مادارا نیوز در پاسخ به رفتار نامناسب محسن المنصوری استاندار تهران به همراه یکی از شهروندان سیل زده الرودان وی گفت: ما مدعیان اسلام هستیم و مدعی هستیم که مانند امیرالمؤمنین هستیم و ائمه اطهار را الگوی خود قرار دادیم که در عمل نیز باید اینگونه باشیم، به ویژه کسانی که در حکومت هستند. و کسانی که دستی در قدرت و امکانات مادی دارند و پول مملکت را به نفع مردم خرج می کنند.

وی ادامه داد: باید بسیار مراقب اعمال، رفتار و گفتار خود باشند چرا که هر گفتار و رفتاری از گفتار آنها می تواند تربیت بدی داشته باشد و به هدایت منجر شود.

خباز گفت: پیامبر اسلام فرمودند مردم بر دین و عقیده حاکمان خود هستند. اگر حاکمان روش مساعد، عاقلانه و انسانی داشته باشند، بر توده های مردم اثر می گذارد و بالعکس، اگر حاکمان و مقامات میانی و عالی کشور روش های نامطلوب و نامناسب داشته باشند، باعث شر می شود. . آموزش برای مردم

استاندار دولت های ۱۱ و ۱۲ گفت: رفتارهایی را که امروز در دولت آقای احمدی نژاد مشاهده می کنیم از چندین سال پیش پیش بینی می کردیم و می گفتیم وقتی ارتش را در راس قوه مجریه قرار دادید این کارها در دست آنهاست. سربازها نگاه می کنند.

محمدرضا خباز افزود: این رفتارها برای کسانی که ۳۰ سال پیش در ارتش بزرگ شده اند طبیعی است و شاید از نظر او بد نباشد اما از نظر شهروندان عادی این امر بسیار منفور است، به ویژه زمانی که استفاده از توهین و کلمات رکیک

وی ادامه داد: مثلاً فردی که اقوام خود را در سیل از دست داده است، معلوم است که با دیدن مسئولی ناراحت می شود و فریاد می زند که این گریه از سر توهین نیست بلکه از سر ناراحتی است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مهم ترین وسیله مدیریتی صدر است و کسی که می خواهد مدیریت را بپذیرد اگر روحیه ای ندارد نباید قبول کند. عذرخواهی می کنم که برایشان نامه ای ننوشته اند.

فرمود: کسی که مصیبت زده را آزار می دهد بداند که اگر نتواند خود را به مردم نشان دهد دنیا و آخرتش را از دست می دهد. پاهایشان را می مالند و به سیل می روند و با اعتراض یکی عصبانی می شوند. به جای بالا زدن آستین ها، باید آستین ها را بالا بزنید و به هشدارهای هواشناسی گوش دهید.

خباز گفت: چرا زبان عذرخواهی داری و از مردم عذرخواهی نمی کنی؟ عذرخواهی این مقام به مردم آرامش می دهد، تسلی خاطر رنج دیدگان است. بر زخم مردم مرهم بزنیم نه اینکه نمک بر زخم مردم بپاشیم. متأسفانه رفتار برخی از این مسئولان مصداق واقعی نمک پاشی بر زخم مردم است.

وی افزود: دلیل آن این است که اخلاق اسلامی ندارند، راه اسلامی را بلد نیستند، نمی توانند بر استکبار سرکش خود مسلط شوند، بر اعصاب خود مسلط نیستند و انتخاب اینها و آن ها اشتباه بود. مردم را سرباز و زیردستان می دیدند، با دست نگاه می کند، اگر مردم در آموزه های دینی ما نعمت ما هستند و این حرف هایی که می گوییم مردم هستند، اما برکت ما زبان است. تمام حرف ها و افکار در مورد یک دوستی جدید و مردم دوستانه فراموش خواهد شد.