کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس در مورد مرگ مهسا امینی قرائت شد / اطلاع رسانی به موقع به پلیس و عذرخواهی از قصور احتمالی که تبعات اجتماعی را به حداقل می رساند – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا;علی حدادی سخنگوی کمیسیون امور داخلی و شوراها در جلسه علنی امروز گزارش این کمیسیون در خصوص درگذشت «مهسا امینی» را به شرح زیر قرائت کرد:

یک مقدمه:

در اجرای بند (۷) ماده (۴۵) آیین نامه داخلی شورای اسلامی و به دستور ریاست محترم مجلس در تاریخ ۲۵/۰۶/۱۳۰۱ مبنی بر رسیدگی به فوت خانم مهسا. امینی در تاریخ ۲۵/۰۶. / ۱۴۰۱ در بیمارستان کساری نیز این کمیته با تشکیل کمیته ای ویژه از مسئولان مربوطه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ (FATB)، پلیس امنیت عمومی، بازرسی فرج، پزشکی قانونی و اورژانس تهران دعوت به عمل آورد و پرونده را به صورت جامع و پس از آن مورد بررسی قرار داد. به توضیحات گوش دهید و گزارش مکتوب، سطوح آنها را دریافت کنید و موارد زیر را متذکر شوید:

ج: گزارش فرماندهی انتظامی تهران بزرگ (موضوع نامه شماره ۱۴۰۱/۶/۷/۴/۱۷۱۶ مورخ ۲۶/۶/۱۳۰۱)

در ساعت ۱۸:۳۰ روز سه شنبه مورخ ۲۲/۰۶/۱۳۰۱، مأموران پلیس امنیت عمومی، خانم مهسا امینی و اعضای خانواده اش (دو نفر خاله و برادرش) را (واقع در خیابان سارو تهران، روبروی پارک طالقانی) دستگیر کردند. ) به خودروی پلیس هدایت که وضعیت اسکورت خانم امینی اصلاح و مرخص می شود و فرد نامبرده به همراه شش نفر دیگر به صورت ناگهانی در ساعت ۱۹:۵۶ به اداره اجتماعی بانوان و سالن آموزش پلیس امنیت عمومی منتقل می شود. از هوش رفت و دستیار پزشک بلافاصله بر بالین وی در واحد حاضر شد و پس از دقایقی با حضور اکیپ اورژانس در سالن، مراحل احیا آغاز و عملیات احیا انجام شد. موفق، سپس بلافاصله با توجه به شرایط بالینی فرد، با هماهنگی مرکز. کنترل اورژانس ۱۱۵ تهران با آمبولانس اورژانس به نزدیکترین بیمارستان دارای واحد مراقبت های ویژه مجهز (بیمارستان کاصری، ۵۰۰ متری پلیس امنیت عمومی) منتقل می شود.

ب: گزارش اضطراری کشور (فرم ۱۱۵ گزارش مراقبت اضطراری کشور)

در ساعت ۱۹:۲۵ مورخه ۲۲/۰۶/۱۳۰۱ مرکز امنیت اخلاقی با اورژانس ۱۱۵ تماس گرفت و یک مورد تنگی نفس در مردی ۳۵ ساله با سابقه آسم گزارش کرد. ساعت ۱۹:۳۴ موتورلنس به بالین بیمار رسید و تصمیم گرفت پس از انجام اقدامات اولیه بیمار را بفرستد. حوالی ساعت ۱۹:۵۸ آمبولانس در حال اعزام مردی بیمار بود که گزارشی از ساختمان روبروی محل اعزام کم هوشی (خانم مهسا امینی) به ثبت رسید. لذا تکنسین های اورژانس بر بالین خانم امینی حاضر شدند و با توجه به معاینه اولیه، وخامت کلی و عدم وجود علائم حیاتی، بلافاصله اقدام به احیای قلبی ریوی (CPR)، لوله گذاری تنفسی، ایجاد ورید محیطی برای تزریق، احیای قلبی ریوی و شوک کردند. پس از احیا، بیمار به نزدیکترین مرکز بیمارستانی (بیمارستان القصری) اعزام شد.

ج: گزارش بیمارستان کسری (پرونده پزشکی شماره ۴۰۱۱۱۹۵۹ / ۲۶-۹۰-۲۶ مورخ ۲۳/۰۶/۱۴۰۱)

خانم مهسا امینی ۲۲ ساله ساعت ۲۰:۳۰ روز ۲۲ شهریور توسط اورژانس بیمارستان القصری به اورژانس بیمارستان القصری منتقل شد. در شرح حال مکتوب اولیه، “بیمار در بدو ورود علائم حیاتی نداشت. لوله گذاری بود. میدریاز دوبار بود. احیا بلافاصله شروع شد و با موفقیت آمیز شدن احیا، بیمار به بخش مراقبت های ویژه منتقل شد.”

در بخش مراقبت های ویژه با کمک اینوتروپ و نوراپی نفرین، فشار سیستولیک بیمار ۸۰ تا ۱۱۰ و ضربان قلب ۱۳۰ بود. سطح هوشیاری بیمار نیز از ابتدا ۳ بود. حدود سه ساعت پس از ویزیت، بیمار به دلیل ایست قلبی (آسیستول) احیا شد که موفقیت آمیز بود.

لازم به ذکر است که در شرح حال بیمار در سال ۱۳۸۵ در بیمارستان میلاد به دلیل تومور مغزی “کرانیوفارنژیوم” تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت. علاوه بر این، او با دسموپرسین، هیدروکورتیزون و لووتیروکسین برای دیابت و کم کاری تیروئید تحت درمان قرار گرفت.

در بررسی های بیمارستان القصری در معاینه پزشکی قانونی که ۲۴ ساعت پس از ورود به بیمارستان انجام شد موارد زیر ذکر شد:

“در اکو اولیه انجام شده در شب بستری، EF = 20٪ و متخصص قلب پیشنهاد نارسایی احتقانی قلب (DCMP) را داد. در CT مغز، شواهدی از هیپوکسی و هیپوکسی در مغز (ایسکمی مغز) وجود دارد، اما هیچ مدرکی وجود ندارد. به نفع شکستگی در جمجمه یا خونریزی داخل مغزی (ICH) در سمت راست پیشانی اثر بریدگی پوست (اسکار) ناشی از جراحی مغز در دوران کودکی قابل مشاهده است. پاسخ آزمایشات دارویی بود. خیر. در معاینه فیزیکی سر، گردن، قفسه سینه و تنه، شواهدی مبنی بر شوک وجود ندارد.

در مشاوره قلب در تاریخ ۲۲/۶/۱۴۰۱ اتساع متوسط ​​بطن چپ با اختلال شدید و اتساع متوسط ​​تا شدید بطن راست با نارسایی خفیف دریچه میترال و سه لتی گزارش شد.

در طول درمان در بیمارستان، بیمار برای تشنج میوکلونیک و به توصیه متخصص مغز و اعصاب تحت درمان با فنی توئین قرار گرفت و با مشورت جراح مغز و اعصاب (جراحی مغز و اعصاب) به دلیل گسترش ادم مغزی، ادامه مصرف فنی توئین توصیه شد. سفید شدن (تجمیع) ریه چپ گزارش شده است.

رادیولوژیست گزارش داد که گزارش سی تی اسکن مغز در روز دوم کاملاً طبیعی است و هیچ نشانه ای از خونریزی یا شکستگی جمجمه یا حتی شواهدی از ایسکمی وجود ندارد.

بر اساس مشاوره عفونی، با توجه به ماده سفید ریه چپ، پنومونی ناشی از آسپیراسیون یا خونریزی ریه پیشنهاد شد و آنتی بیوتیک وریدی شروع شد.

در طی حدود ۶۲ ساعت بستری شدن در بیمارستان، کراتینین بیمار به تدریج از ۱.۱ در روز اول به ۳.۵ در روز دوم و ۴.۷ در روز سوم افزایش یافت، به همین دلیل و به دلیل وجود اسیدوز طی مشاوره و توصیه پزشک. . نفرولوژیست (نفرولوژیست برتر) بیمار کاندید دیالیز و ایمپلنت استنت فمورال بود. اما قبل از دیالیز در ساعت ۱۴:۳۵ روز ۲۵/۰۶/۱۴۰۱ درگذشت.

د: گزارش سازمان پزشکی قانونی (موضوع کتاب شماره ۱۱۴۴۰۷ مورخ ۲۳/۷/۱۴۰۱).

شرح مختصری از گزارش علت فوت مرحومه مهسا امینی به مراجع قضایی بر اساس سوابق بیمارستانی جراحی مغز (کرانیوفارنژیوم) در بیمارستان میلاد در سال ۱۳۸۵، پرونده پزشکی بیمارستان القصری در زمان قبل از آن. تاریخ. دستور فوت، شرح معاینه فیزیکی جسد، کالبد شکافی، نتایج معاینات سم شناسی، آسیب شناسی، تحقیقات قضایی و چند کمیته تخصصی تخصصی و فرعی به شرح زیر تنظیم شد:

پس از جراحی تومور مغزی (کرانیوفارنژیوما) در سن هشت سالگی، متوفی دچار اختلال در محور هیپوتالاموس-هیپوفیز و غدد تحت فرمان وی (شامل غده فوق کلیوی و تیروئید) بود. به دلیل بیماری زمینه ای، متوفی با هیدروکورتیزون، لووتیروکسین و دسموپرسین درمان شد.

در تاریخ ۲۲/۰۶/۱۳۰۱ دقیقاً در ساعت ۱۹:۵۶ ناگهان از هوش رفت و به زمین افتاد که به علت بیماری زمینه ای، متوفی توانایی لازم برای جبران و سازگاری با شرایط را نداشت، لذا در شرایط مذکور. او آریتمی و کاهش فشار خون و در نتیجه کاهش سطح هوشیاری داشت. به دلیل ناکارآمدی CPR در اولین دقایق حساس، دچار هیپوکسی شدید و در نتیجه آسیب مغزی شد. علیرغم بازگشت عملکردهای قلبی پس از انجام مراحل احیا برای پرسنل اورژانس، پشتیبانی تنفسی موفقیت آمیز نبود و علیرغم انتقال وی به بیمارستان و تلاش کادر درمانی بیمارستان کساری، بیمار به علت نارسایی چند عضوی فوت کرد (وزارت دارایی). ) ناشی از هیپوکسی مغزی در تاریخ ۲۵/۰۶/۱۴۰۱

لازم به ذکر است بر اساس مدارک پزشکی بیمارستان، سی تی اسکن مغز و ریه، نتایج معاینه فیزیکی جسد و کالبد شکافی و آزمایشات پاتولوژی، فوت نامبرده ناشی از آسیب به سر، اعضای حیاتی بدن نبوده است. و عناصر بدن

ه: سخنان خانواده متوفی

علیرغم دعوت های مکرر و تماس های تلفنی متعدد سازمان و شوراهای داخلی کشور و برخی اعضای محترم مجلس از خانواده مرحومه مهسا امینی برای حضور در این کمیته، خانواده ایشان اصرار به پیگیری از طریق مراجع قضایی داشتند و این موضوع را انجام ندادند. در کمیته حضور یابد

نتیجه:

کمیسیون و شوراهای داخلی کشور ضمن تسلیت به خانواده مرحومه مهسا امینی و ابراز تأسف از حادثه یاد شده، این ضایعه را به خانواده وی تسلیت می گوید.

با توجه به محتویات پرونده، اظهارات کتبی اشخاص ذیربط، توضیحات مسئولان مربوطه، بررسی کامل تصاویر دوربین های مداربسته پلیس امنیت عمومی، سوابق معاینه محلی، بررسی میدانی بازرسی ویژه. فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، اظهارات حاضران در محل و سالن اداره آموزش پلیس امنیت. سرلشکر و تعدادی از شهروندان، شرکت ها و رانندگان خودروهای سواری حاضر در محل، با حضور در محضر ملت شریف ایران و نمایندگان محترم، به بررسی مدارک و ملاحظه مدارک ذیل می پردازند:

⁃ در جریان این درگیری مورد ضرب و جرح فیزیکی قرار نگرفت و خانم امینی به پاسگاه پلیس امنیت عمومی منتقل و مستقر شد. بر اساس گزارش پزشکی قانونی کشور (براساس سوابق بیمارستانی، معاینه فیزیکی، کالبد شکافی، نمونه‌برداری و آزمایش‌های تخصصی) فوت فرد مذکور به دلیل تماس بدنی، ضرب و شتم یا هر نوع ضربه نبوده است. بر این اساس، افرادی که بدون تحقیق و بدون دلیل اسلامی اظهارات عجولانه و کذب می‌دادند، احساسات مردم را آزار می‌دادند و زمینه سوء استفاده مخالفان نظام، آمریکا، رژیم متجاوز و جعلی صهیونیستی و پیروان آن‌ها و ایجاد اغتشاش‌گران بودند. اگر مواضع خود را اصلاح نکنند، باید به خاطر اشتباهی که مرتکب شده محاکمه شوند.

– با توجه به اقدامات پزشکی انجام شده بر روی متوفی از زمان وقوع حادثه تا زمان فوت در بیمارستان مذکور، هیچ گونه قصور و خطایی از سوی اورژانس کشور و بیمارستان کسرا تهران مشاهده نشد.

۳- از زمان وقوع حادثه تا ورود خانم امینی به بیمارستان دو نکته مهم از نظر پزشکی وجود دارد:

۳-۱- میزان و کیفیت اقدامات درمانی انجام شده از زمان وقوع حادثه (سقوط خانم امینی) تا رسیدن پرسنل اورژانس به بالین وی (مجموع ۱۰: ۰۷ دقیقه) قابل تامل است.

۳-۲- مدت زمان رفع موانع حرکت آمبولانس به دلیل ازدحام جلوی درب خروجی ساختمان پلیس امنیت عمومی جهت مراجعه به بیمارستان (مجموع ۶:۴۴ دقیقه) در روند درمانی مذکور بی تاثیر نبود.

یادداشت:

کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای آن با اعلام اهمیت نقش بی بدیل وی در تامین امنیت جامعه و تاکید بر تداوم اجرای وظایف قانونی خود در حوزه تامین اجتماعی به موارد زیر اشاره دارد:

۱- اطلاع رسانی به موقع و دقیق جزئیات این حادثه به فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (فرجا) موجب تنویر افکار عمومی و افکار عمومی و کاهش دامنه شایعات و اخبار کذب و غیرموثق رسانه های معاند می شد. درباره این حادثه و احتمال سوء استفاده از این حادثه. یقیناً اقناع افکار عمومی و در صورت لزوم عذرخواهی از شکست احتمالی در پیشگاه مردم که یکی از روایات صحیح اسلامی است، موجب کاهش تبعات تلخ اجتماعی خواهد شد.

۲- ضرورت توجه ویژه به آموزش کارکنان و ماموران برای مقابله و هدایت متهم، بازنگری در نحوه اجرا و نظارت بر اجرا. احتمال خطای انسانی وجود دارد که باید از طریق آموزش، نظارت و اصلاح فرآیندها و ساختارها به حداقل برسد.

۳- تأمین امکانات و تجهیزات لازم برای انجام وظایف و تکالیف قانونی محوله به پلیس امنیت عمومی از قبیل پوشاندن دوربین به افسران و یا نصب دوربین در خودروهای گشت از ضروریات قانونی (موضوع ماده ۴۴ قانون) می باشد. آیین دادرسی کیفری).

۴- با هدف تسهیل و رعایت عفاف و حجاب، تمایز اجتماعی، تحکیم سلامت و بنیان خانواده، تعریف و تعیین حدود حجاب موضوع تفاهم نامه ماده ۶۳۸ قانون مجازات اسلامی. کد علاوه بر تبیین و تبیین مفاهیم مبهم مرتبط با این موضوع، تدابیر لازم است. طبق تشریفات قانونی و به منظور رعایت اصل «پرهیز از تعارض قوا» لایحه اصلاحی مربوطه باید توسط قوه قضائیه تهیه شود. از طریق دولت به مجلس نمایندگان ارائه می شود و مجلس باید با اولویت به تصویب آن اقدام کند.

۵- همچنین باید تاکید کرد که مهمترین راه ترویج حجاب و عفاف معروف علاوه بر اعمال قوانین و مقررات توسط قوه قضائیه، راه های مثبت و طرح و پرسش از نهادهای مسئول است که دارای حقوق روشن هستند. . وظایف بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و کمبودهای زیادی در این زمینه وجود دارد، باید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای فرهنگ عمومی و نظارت بر آن در دستور کار قرار گیرد. حوزه فرهنگی کمیته های آموزش، پژوهش، فناوری و اجتماعی شورای اسلامی در این خصوص.

۶- ساختار، روش ها و فرآیندهای عملیاتی باید برای حفظ امنیت اجتماعی و عمومی بازنگری و اصلاح شود مشروط بر اینکه جلسات مستمر با حضور کلیه نهادهای قانونی طرح تقویت تامین اجتماعی، کمیسیون امور داخلی و دستگاه های دولتی تشکیل شود. . شوراها این موضوع را جدی خواهند گرفت.