کریمی کودسی: در آمریکا افراد مشتاق و مشتاقی هستند که هر وقت بخواهند از ترامپ و پمپئو انتقام می‌گیرند – پایگاه خبری مدرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; جواد کریمی القدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی شورای اسلامی، در خصوص ترور سلمان رشدی، نویسنده معاند، همزمانی آن با اتهامات مربوط به سوءقصد به جان بولتون و پمپئو و اینکه چقدر احتمال دارد این شایعات به قتل برسد. تلاش خارجی مخالفان برنامه جامع اقدام مشترک برای جلوگیری از مذاکرات؟ آنها گفتند: آنچه در نیویورک اتفاق افتاد اعدام ارتداد سلمان رشدی توسط یک جوان متولد آمریکا بدون هیچ گونه ارتباط حزبی و سازمانی بود. به گفته سیا این فرد هیچ حمایتی نداشت و فردی غیرحرفه ای بود. آن ذهنیت سلمان رشدی را داشت و حکومت امام (رضی الله عنه) را مؤمن می دید، سعی می کند این حکم را برای امثال انبیا و انبیا پیاده کند.

وی ادامه داد: این سند خوبی برای رد ادعای کاخ سفید مبنی بر اعزام محافظ ایران از ایران به آمریکا برای ترور مشاور امنیت ملی جان بولتون رئیس جمهور سابق آمریکا است. این رویداد این ادعا را رد می کند.

کریمی القدوسی گفت: اگر افرادی مانند پمپئو، ترامپ و امثال آنها در لیست جمهوری اسلامی مجازات می شوند به خاطر جنایتی است که رسما مرتکب شده و مسئولیت آن را پذیرفته اند. در مورد ترور شهید سلیمانی و مهندس ابومهدی. با این فرض، جمهوری اسلامی نیازی به فرستادن پاسدار به دل دشمن ندارد، زیرا در همین کشور غیورانی هستند که مواضع ما را می شناسند و آتش در اختیار دارند و هر جا این فرصت را داشته باشند، می گیرند. انتقام از امثال ترامپ، پمپئو و دیگران

و افزود: بنابراین از نظر سرویس‌های اطلاعاتی دنیا و کارشناسان این حوزه، این موضع کاخ سفید بسیار مضحک و ناشیانه بود، زیرا همه می‌دانند که یک دستگاه و دستگاه امنیتی در صورت امکان می‌تواند اقدام کند. او می‌خواهد تا زمانی که کسی از نام، زبان دیگر و سایر ملیت‌ها می‌توانند این کار را انجام دهند، هرگز بازیکنان کلیدی خود را به میدان نفرستند.

و نماینده مشهد ادامه داد: نکته دیگر این است که اگر این افراد را نادیده بگیریم و فرض کنیم که ایران خواهان انتقام است، می توانند به همین ساکنان خیابان منهتن نیویورک دستور از راه دور صادر کنند و مبلغی را به آنها بپردازند. . این کار را به جای فرستادن مامور امنیتی از ایران به نیویورک انجام دهید که بسیار خطرناک است. بنابراین این ادعا اصلا محتوای فنی خودش را ندارد، فقط یک ادعاست با کاربردهای مختلف که تحلیل می کنند.

کریمی القدوسی گفت: نکته دیگر پیوند موضوع بولتون و پمپئو به بحث مذاکرات و توافق احتمالی است که بسیار مطرح است و جایگاه چندانی ندارد. اگر رژیم صهیونیستی بخواهد بازی مذاکره و توافق را با نفوذ خود در کاخ سفید به خاطر نخبگان لابی صهیونیستی مختل کند، خیلی راحت این کار را انجام می دهد. او آنقدر دستش خالی نیست و نمی تواند بر هیأت حاکمه آمریکا تأثیر بگذارد که بخواهد از این طریق مذاکرات را به هم بزند.

وی افزود: عده‌ای وارد می‌شوند و می‌گویند این خوب است که رژیم صهیونیستی بیاید آن را نابود کند و طرح‌هایی از این دست بنویسد تا بحث و مذاکرات برجام بیشتر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در زمان آقای روحانی و ظریف این اتهامات به صورت رسمی به ما زده می شد که از پشت تریبون مجلس می گفتند مخالفان برجام برابر هستند. اسرائیل چون اسراییل بزرگترین دشمن برجام است و منتقدان نیز در همین تداوم هستند. آن زمان این اتهام را می زدند، حالا می گویند قرار بود توافقی صورت بگیرد و صهیونیست ها این کار را کردند تا مانع از توافق شوند. نه، صهیونیست ها همچنان قدرت حاکم در آمریکا هستند، زیرا نظام سرمایه داری و سرشناسان آن در میان آنها هستند و آنها اشراف دارند.

وی خاطرنشان کرد: هم این تحلیل و هم موضع کاخ سفید مردود است و آنچه که وجود دارد این است که پیشنهاد این موضوع از سوی کاخ سفید و خودشان می تواند مورد فشار هیئت حاکمه آمریکا علیه جمهوری اسلامی باشد. اینها برای این است که در مذاکرات امتیاز کسب کنیم یا ما را مجبور به عقب نشینی کنند.