کریمی قدوسی: در سال ۱۳۶۷ خاتمی با فرمانده ناتو در ترکیه و ملک عبدالله در ریاض دیدار کرد / صوت و نوار گفتگو موجود است / اوج نزاع در سال ۱۳۵۵ بود که قوه مجریه به دست خاتمی افتاد – پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; جواد کریمی قدسی امروز ۵ آبان ماه در مراسم اختتامیه چهاردهمین اجلاس سالانه ستاد همیاری روحانیون و آموزشی با بیان اینکه مسائل جاری کشور و اتفاقات رخ داده اتفاقی نیست، اظهار داشت: این موضوع اتفاقی نیست. ریشه آن به ۴۰ سال پیش برمی گردد و به دنبال به زانو درآوردن نظام اسلامی است. امام (ره) در بحث تقویت نظام جمهوری فرمودند ما تا آخر ایستاده ایم و آیت الله خامنه ای تا آخر ایستاده است. روزی می رسد که این علم به صاحبش حضرت بقیه الله اعظم (عج) واگذار می شود.

به گزارش ایسنا، وی گفت: در اوج نزاع در سال ۷۶ که قوه مجریه به دست آقای خاتمی افتاد، سران دغدغه هایی داشتند. رهبر ۵۰ نفر حضور داشتند. در این دیدار حاج قاسم سلیمانی، شهید کاظمی، شهید همدانی و شهید ششتری نیز حضور داشتند. مقام معظم رهبری فرمودند من نمی خواهم بالش پر زیر سرت بگذارم که بگویم آرام بخواب. خبری نیست؛ کار کنید، اما تا زمانی که در این مملکت افراد محدودی هستند که حاضرند جان خود را برای انقلاب فدا کنند، خطری از جانب انقلاب نیست.

کریمی قدسی افزود: در حوادث سال ۱۳۸۷ ۳۰ نماینده موافقت کردند و نامه ای تنظیم کردند. این پیام توسط دکتر زارعی در حضور مقام معظم رهبری قرائت شد و ایشان نیز از این پیام استقبال کردند. در آن نامه این درخواست را بیان کردیم که افرادی که می گویند مثل امروز قاطعانه برخورد کنند و مقتدرانه عمل کنند. در آن زمان ۲۵۰ هزار نفر در خیابان بودند، اما وقتی عاشورا فرا رسید و بعد از آن در ۱۸ دی اتفاق افتاد، تعداد زیادی از این افراد آنجا نبودند. یعنی صبر لازم بود تا گروه زیادی از این جمعیت جدا شوند.

و نماینده مردم مشهد در شورای اسلامی ادامه داد: اتفاقات امروز نیز همین نگاه را می طلبد، یعنی صبر راهبردی برای هدایت غافلان. مماشات در جایی همان حکمت است; این نشان دهنده صبر و تحمل است، اما در جاهای دیگر رفتار رسمی به همان اندازه عاقلانه است. ولی فقیه در زمینه مسائل داخلی باید بگوید که مبارزه با حجاب اولویت اول است و همه باید بسیج شوند یا اینکه مبارزه با نفوذ و مسائلی که ارزش های انقلابی را از درون خدشه دار می کند در اولویت است.

وی افزود: در این موارد دلسوزان انقلاب مدام پیام می دهند که چرا شورای عالی امنیت ملی تصمیم به مبارزه برای رفع حجاب نگرفت. آنها مطالبه گر و در برخی موارد تهدید کننده هستند. در کارزار امروز، اطاعت از آنچه که فرمانده تصمیم می گیرد بجنگد، بسیار مهم است. در این محیط پیچیده شهدا می گویند و نمی کشند. یکی از رازهای شکست این اتحاد جهانی و یکی از مراحل سخت آن روزهایی بود که حکمت رهبری این لشگرکشی به شکست انجامید زیرا به دنبال یک جنگ داخلی گسترده بود.

کریمی قدسی خاطرنشان کرد: یک موسسه آمریکایی می گوید وقتی جریان های داخلی ایران به دنبال خشونت هستند، آنها هم مقاومت می کنند و ما نیز سلاح فرستاده ایم که در نتیجه جنگ داخلی رخ می دهد. راهنما می گوید این حادثه ماهیت ایجاد ساعت نیست. این یک جنگ مشترک بود. جنگ مشترک یا اولین یا آخرین جنگ نظامی است. یکی از نمونه های جنگ ترکیبی، جنگ امنیتی است. ۴۷ سرویس اطلاعاتی از کشورهای مختلف چندین سال دور هم نشستند تا این جنگ مشترک را انجام دهند. اینجا استحکام امنیتی سیستمی مشهود است که به تنهایی به حریف ۴۷ سرویس اطلاعاتی دنیا تبدیل شده است. در اینجا متوجه می شویم که باید بیش از گذشته به این وضعیت توجه کنیم.

نماینده مردم مشهد در شورای اسلامی گفت: نمونه دیگری از جنگ فرهنگی گسترده بود. نمونه ای از فرهنگ ملت ایران حجاب و عفاف است که دشمن آن را بررسی کرد. پس روی آن تمرکز کنید. مثال دیگر جنگ اقتصادی است. با تحریم آنها، اخلال در بازار، وارد شدن به تجارت و تهدید آنها به تعطیلی، اعتصاب و توقف تولید، از آن در این جنگ استفاده کردند. احزاب و فرقه ها نیز جنگ سیاسی ایجاد می کنند. آنها به جای حمایت از افراد و مسئولان خاص از رهبر، حزبی را تشکیل دادند که اوج آن جنگ سیاسی ۸۸ بود. جنگ اجتماعی نمونه دیگری است. برای ملاقات با اقوام مقام معظم رهبری فرمودند اشتباهاتی وجود دارد که یکی از آنها خطای قومیتی است. دشمن از این باگ استفاده کرد اما مورد اصابت قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در باب ۸۸ کمیسیون امنیت ملی مجلس با آقای فیروزآبادی دیدار کرد. آقای فیروزآبادی به ما گفت که اینها در این جنگ و نزاعی که شروع کردند با ناتو موافق بودند و خواسته های شما و کارهایی که ما انجام می دهیم را بیان کردند و وقتی به اوج رسید از شما می خواهیم به ایرانی ها کمک کنید. مردم و شما جنگ نظامی را شروع می کنید. آقای خاتمی برای این هماهنگی با فرمانده ناتو در ترکیه و ملک عبدالله در ریاض دیدار کرد. نوار صوتی و چت موجود است. آقای خاتمی فرمودند فرد مورد نظر شما میرحسین موسوی است. اگر به قدرت برسد، هر جا که شما فرمان دهید، فرمان شما را اطاعت می کنیم.

کریمی قدسی افزود: بایدن در حوادث اخیر می گوید ما ایران را آزاد می کنیم. در پشت صحنه این مسائل مشهود است. ملت ایران در این حوادث به پیروزی بزرگی دست یافته است. علاوه بر شکست دشمن در این مناطق، خلأهایی در مسائل داخلی ملت شناسایی شد.

نماینده مردم مشهد در شورای اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که حدود سه سال پیش در دانشگاه امام حسین(ع) فرمودند خرمشهر از شما جلوتر است و نظامی نیست، توضیح داد. خرمشهر: از جمله آنها کل دستگاه اجرایی بود که کنار گذاشته شد. خرمشهر شورای دیگر بود و امروز نقطه قوت ما در مبارزه است. این دو رکن اصلی پایه و اساس نظام هستند. مجلس یازدهم در این وقایع سخنرانی های بسیار کاربردی و مفیدی داشت، دولت مردمی نیز با جان و دل و با هماهنگی کامل تلاش می کند تا نقشه دشمن را شکست دهد.

وی افزود: چندین آبشار خرمشهر داریم که یکی از آنها سیستم آموزشی ماست. سعی کردند در دانشگاه و مدرسه تدابیری ایجاد کنند. ارتش آزادیبخش اورشلیم باید از دل این مردم بیرون بیاید و خواهد آمد. حوزه هنری ما جزو شهرهای سقوط کرده است. ورزش ها و قهرمانان ما دوندگانی خواستار بودند. در حوزه معیشتی و اقتصادی بذر در این ۴۰ سال کاشته شد و می خواستند درو کنند. در این حوادث، جمهوری اسلامی در موضع تهاجمی است تا دفاعی و دشمن در موضع دفاعی.