کره شمالی با پرتاب قوی ترین موشک از سال ۲۰۱۷ به تمرینات جنگی ادامه می دهد


کره شمالی روز یکشنبه یک سری آزمایش های تسلیحاتی را تشدید کرد و قوی ترین موشکی را که از سال ۲۰۱۷ آزمایش کرده بود شلیک کرد، زمانی که کیم جونگ اون دیکتاتور پرتابه ای را که ادعا می کرد می تواند به قاره ایالات متحده برسد را فاش کرد.

به گفته ژاپن و کره جنوبی، هفتمین پرتاب این ماه در این کشور ۱۲۴۲ مایل را در هوا طی کرد و در فاصله ۴۹۷ مایلی دریا فرود آمد. مسیر بالای موشک تلاشی آشکار برای دوری از حریم هوایی همسایگانش بود. هیچ تلفات یا خسارتی گزارش نشده است.

به نظر می رسد تجاوزات اخیر پیونگ یانگ بازگشتی به استراتژی نادیده گرفتن توانایی های نظامی خود برای به دست آوردن نفوذ در مذاکرات متوقف شده با ایالات متحده و متحدان آسیایی آن بر سر تحریم های مربوط به برنامه هسته ای این کشور باشد.

مون جائه این، رئیس‌جمهور کره جنوبی گفت این پرتاب ممکن است ناقض تعهد کره شمالی در سال ۲۰۱۸ برای توقف آزمایش دستگاه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک دوربرد باشد. این نه روز پس از آن اتفاق افتاد که کیم و رهبران حزب تهدید کردند که تعلیق خود را به دلیل تهدیدات آمریکا لغو خواهند کرد.

مون گفت این آزمایش ناقض قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است و “چالشی برای تلاش های جامعه بین المللی برای خلع سلاح هسته ای شبه جزیره کره، تثبیت صلح و یافتن راه حل دیپلماتیک” برای بن بست هسته ای است.

این آزمایش موشکی 9 روز پس از تهدید کیم جونگ اون به لغو تعلیق خودخواسته به دلیل تهدیدات آمریکا انجام شد.
این آزمایش موشکی ۹ روز پس از تهدید کیم جونگ اون به لغو تعلیق خودخواسته به دلیل تهدیدات آمریکا انجام شد.
خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ

مون گفت کره شمالی “باید اقدامات خود را که تنش و فشار ایجاد می کند متوقف کند و به پیشنهادات گفتگو از سوی جامعه بین المللی از جمله کره جنوبی و ایالات متحده پاسخ دهد.”

رهبر جنوبی با جاه طلبی با کیم تماس گرفت، چندین نشست با حریف شمالی خود برگزار کرد و به سازماندهی یک دیدار تاریخی بین دیکتاتور و رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸ کمک کرد.

پیشرفت دیپلماتیک بین ایالات متحده و کره شمالی در سال ۲۰۱۹ زمانی که ترامپ از درخواست کیم برای کمک اقتصادی در ازای تعطیلی نسبی انرژی هسته ای صرف نظر کرد، متوقف شد.

مون جائه این، رئیس‌جمهور کره جنوبی گفت این پرتاب ممکن است ناقض تعهد کره شمالی در سال 2018 برای توقف آزمایش دستگاه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک دوربرد باشد.
مون جائه این، رئیس‌جمهور کره جنوبی گفت این پرتاب ممکن است ناقض تعهد کره شمالی در سال ۲۰۱۸ برای توقف آزمایش دستگاه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک دوربرد باشد.
سازمان حفاظت محیط زیست

رهبران نظامی ایالات متحده آزمایش اخیر را محکوم کردند، اما گفتند که این آزمایش “تهدید مستقیمی برای پرسنل ایالات متحده، قلمرو ما یا قلمرو متحدان ما ایجاد نمی کند.”

ناظران گفتند به نظر می رسد کره شمالی در آستانه بازی های المپیک زمستانی در پکن هفته آینده آزمایش های خود را افزایش می دهد و تلاش می کند کاخ سفید را از تشدید حمله روسیه به اوکراین منحرف کند.

با سیم

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر