کبد چرب یکی از عوارض جانبی جدی مکمل ها است


مصالح آوازدنی

تهران (پانا) – یکی از اعضای آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی آمریکا نسبت به مصرف زیاد افزودنی های غذایی و مصرف زیاد مواد نگهدارنده، شیرین کننده ها و چربی ها در کنسروها، غذاهای آماده و نیمه آماده هشدار داد.

به گزارش جامعه ۲۴، امروزه برای خوش طعم شدن غذا و ماندگاری بیشتر غذا، انواع افزودنی ها و نگهدارنده ها تولید و در بازار موجود است، اما این افزودنی ها برای بدن انسان بسیار سمی هستند و باعث بی شماری می شوند. مواد افزودنی عوارض جانبی بر بدن انسان.

محمد تقی انوش در این خصوص درباره تاثیر افزودنی ها و نگهدارنده های غذایی بر بدن انسان گفت: از جمله افزودنی هایی که به غذا اضافه می شود، رنگ های مصنوعی، اسانس ها، طعم دهنده های مصنوعی، مواد نگهدارنده و غیره است که برای افزایش وزن استفاده می شود. تاقچه. غذا زنده می ماند یا به غذا اضافه می شود تا طعم آن برای مصرف کننده خوشایند باشد.

و این متخصص تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد: اما این طعم دهنده ها حاوی مواد شیمیایی هستند و کمتر طبیعی هستند و به طور طبیعی برای انسان خطراتی ایجاد می کنند که مهم ترین آن بحث مسمومیت های طولانی مدت و بروز سرطان است.

وی درباره عوارض شیرین کننده ها گفت: شیرین کننده های مصنوعی که استفاده می شود عوارضی را در بدن انسان به دنبال خواهد داشت. مقاومت به انسولین یکی از عوارض جانبی این شیرین کننده ها در صورت مصرف زیاد و زیاد باعث دیابت یا ایجاد بیماری هایی مانند صرع، میگرن یا اضطراب می شود.

رابطه بین مواد افزودنی غذایی و بروز سرطان

یکی از اعضای آکادمی تغذیه و رژیم های غذایی آمریکا گفت: افزودنی هایی که به غذاهای کنسروی اضافه می شود باعث افزایش وزن و ایجاد سرطان متابولیک می شود، زیرا چربی بدن را تغییر می دهد یا بر میزان قند موجود در بدن تأثیر می گذارد. آنها همچنین باعث آسیب شدید به کبد و کلیه می شوند.

وی درباره مضراتی که این افزودنی ها به کبد وارد می کند، بیان کرد: بدن ما جایی به نام جگر دارد و وظیفه آن دفع سموم از مواد غذایی است که وارد بدن می شود. کبد تا حدودی می تواند به نفع بدن کار کند، وقتی میزان ورود مواد به بدن بیش از حد مجاز باشد، کبد نمی تواند کار خود را انجام دهد. به عنوان مثال، اگر قرار باشد ۱۰۰ واحد دریافت کند، اما شما ۱۲۰ واحد را تحویل دهید، کبد نمی تواند آن ۲۰ واحد را سم زدایی کند، بنابراین سموم باقی مانده در بدن باقی می مانند و باعث استرس اکسیداتیو و ایجاد رادیکال های آزاد در بدن می شوند و در نهایت سلول ها باعث سرطان می شوند.

به گفته این پزشک متخصص، گفته می شود این مواد می توانند بر خلق و خوی افراد تأثیر بگذارند و عوارضی مانند خشونت، اضطراب، تحریک پذیری، اضطراب، افسردگی و خستگی را به همراه داشته باشند.

انوش ادامه می دهد: از دیگر عوارض ناشی از این مواد، بروز واکنش های آلرژیک است که باعث آسم و واکنش های آلرژیک می شود. آنها همچنین باعث آسیب به کلیه ها می شوند، زیرا کلیه ها مانند فیلتری در بدن هستند که فقط تا حدودی می توانند مواد را تصفیه کنند و اگر میزان مواد ناسالم در بدن افزایش یابد، عملکرد طبیعی خود را به درستی انجام نمی دهند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه مقدار از این مواد باید مصرف شود تا باعث بیماری های مذکور نشود، گفت: همه اینها در صورت مصرف طولانی و زیاد مضر است. اما اگر طعم دهنده ها طبق استانداردهای اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در مواد غذایی استفاده شود، مشکلی ایجاد نمی کند. واقعاً اگر مثلاً وزارت بهداشت اعلام کند که این مواد تا این حد قابل استفاده است، ما به عنوان مصرف کننده باید اعتدال را رعایت کنیم.

این کارشناس تغذیه و رژیم غذایی با تاکید بر اینکه مصرف بی رویه غذاهای کنسروی، فرآوری شده، آماده و نیمه آماده که بیشتر حاوی این مواد هستند باید متعادل تر باشد، تاکید کرد: متاسفانه از چندی پیش سیاست تغییر طعم وجود دارد.صنایع غذایی به شکل تومور سرطانی که طبیعتاً عواقب و عوارضی دارد.

یکی از اعضای آکادمی تغذیه و رژیم غذایی آمریکا با ذکر مثالی در این زمینه می گوید: «ببینید، مثلاً در گذشته چای های معطر بسیار کم بود و مردم به طور معمول چای درست می کردند و مصرف می کردند، اما اکنون متأسفانه چیزی به وجود آمده است. اتفاق افتاده است که مثلا از ۱۰۰ درصد بازار چای کشور ۷۰ درصد چای معطر و ۳۰ درصد چای غیر معطر است. این باعث می شود طعم طبیعی چای را نداشته باشیم.

کبد چرب در کشور شایع است

وی تصریح کرد: وقتی یک ماده غذایی کیفیت خاص خود را دارد، چیزی به آن اضافه نمی کنیم و سعی می کنیم طعم طبیعی آن را بگیرد. بیشتر این غذاهایی که طعم و رنگ به آنها اضافه می شود ممکن است غذاهای درجه یک نباشند و بخواهند آنها را برای ما خوش طعم تر و خوشمزه تر کنند.

این پزشک متخصص تاکید کرد: در مورد این افزودنی ها باید در کشور تصمیم گیری شود که چقدر مصرف شود و تبلیغاتشان چگونه باشد و یا اینکه سلیقه مردم به سمتی سوق داده شود که آگاهی و مضرات آنها را به اطلاع مردم برساند. از این مواد

انوش به یکی از شایع ترین بیماری ها به دلیل مصرف زیاد مواد افزودنی اشاره کرد و گفت: بیماری کبد چرب در حال حاضر در کشور ما شیوع زیادی دارد. کبد چرب نیز یک کبد چرب غیر الکلی است که بیشتر به دلیل مصرف غذاهای فرآوری شده، نیمه آماده و فرآوری شده است که انواع افزودنی ها، شیرینی ها، چربی ها و مواد نگهدارنده به آن اضافه می شود. مصرف این مواد به گونه ای نیست که بتوانیم به شما بگوییم که مجاز به مصرف روزانه مقدار زیادی از این مواد هستید زیرا حاوی مقدار مشخصی نیستند. اما ما می گوییم مصرف از حد مجاز بیشتر نشود و موردی باشد. ما نمی خواهیم غذا را انکار کنیم.

وی افزود: به عنوان مثال، هرکسی که می خواهد سوسیس بخورد، اگر هر روز این غذا را بخورد، نیترات این غذا دیرتر در بدن جمع شده و مستعد ابتلا به بیماری ها و ایجاد سرطان می شود. اما اگر گهگاه از تیفانی برای تغییر طعم استفاده می شد، تاثیر زیادی نداشت.

یک متخصص تغذیه و درمانگر تغذیه هشدار می دهد: کسانی که بیشتر در معرض خطر هستند، مصرف این مواد افزودنی برای آنها خطرناک تر است. مانند کودکان، مادران باردار و شیرده و سالمندانی که بیشتر در معرض ابتلا به این افراد هستند. کسانی که بیماری های زمینه ای دارند نیز همین گونه هستند. بنابراین فردی که بیشتر در معرض خطر است، عوارض استفاده از مواد افزودنی برای او بیشتر خواهد بود.