کاظم انبارلویی: در اعتراضات اخیر عده ای می خواستند از «صلح رهبری» انتقام بگیرند/ فقط ۱۰ درصد شهرهای ایران آشوب شد – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن سایت خبری مدیریت شده; کاظم انبارلوی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در خصوص اغتشاشات اخیر گفت: ریشه اغتشاشات اخیر افزایش قدرت ملی، پیشرفت های اخیر در دولت سیزدهم و ثبات امنیت در کشور بود. جمهوری اسلامی. ایران. قطعا با بهانه یا بی بهانه به خیابان ها آمدند. دلیل این امر دستوری است که از سوی واشنگتن، پاریس و لندن برای ممانعت از اوضاع صادر شده است، زیرا آمریکا دیگر تحمل توسعه اقتدار ملت ایران را ندارد.

وی تصریح کرد: سرود رهبری در شش ماه گذشته جغرافیای فرهنگی و سیاسی منطقه را ترسیم کرده است که نشان از اقتدار ملی ما دارد. از سوی دیگر مراسم اربعین که ۲۰ میلیون نفر از پنج قاره جهان در آن شرکت کردند و پرچم امام حسین (علیه السلام) را برافراشتند، جلوه دیگری از این ادعاست، این مسائل تهدیدی برای آمریکاست، بنابراین قطعا بهانه ای برای خراب کردن اوضاع کشور است

انبارلوی با اشاره به نقش گروه های تروریستی در حوادث اخیر افزود: وی نام حزب کوملی را در راس اغتشاش گران ذکر کرد. عناصر نظامی آنها نیز تعدادی غیرنظامی را با سلاح از پشت تیراندازی کردند.

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: کاملاً واضح بود که صحبت از تجزیه طلبان، شعارهای خرابکارانه و یا حوادثی مانند حمله به مساجد، آتش زدن قرآن کریم و حمله به موکب های حسینی هیچ ربطی ندارد. با موضوع انجام دهید به مناسبت درگذشت خانم مهسا امینی.

وی گفت: این افراد چهره واقعی خود را نشان دادند، اهداف تجزیه طلبانه آنها بر همگان آشکار شد و افکار شیطانی را که بر خلاف نظم در سر داشتند، آشکار کردند. خوشبختانه روز چهارشنبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اطلاع قبلی و هدف گیری دقیق به مواضع خود در عراق حمله کرد. در همین راستا تعداد زیادی از کسانی که این اغتشاشات را مدیریت می کردند دستگیر شدند که انشاءالله به زودی با آنها برخورد خواهد شد.

انبارلاوی با بیان اینکه قطعا مردم عادی در این تجمعات شرکت نکردند و در سطح کشور نزاع وجود نداشت، تصریح کرد: بر اساس آخرین برآوردها تنها ۱۰ درصد شهرهای ایران دچار هرج و مرج بودند و در ۹۰ درصد شهرها شاهد آرامش بودیم. سرویس های اطلاعاتی آمریکا، رژیم صهیونیستی و انگلیس با گروه ها و احزاب مخالف جمهوری اسلامی در شهرهایی که شاهد هرج و مرج بودیم در تماس بودند و آن را برای ابراز وجود سازماندهی کردند.

وی تصریح کرد: چند نفر در گروه های ۲۰ تا ۳۰ نفره با ایجاد سد معبر و سر دادن شعارهای تخریبی که ربطی به مردم نداشت. خشونتی که از خود نشان دادند درس عبرتی برای ملت بود و به همه اعلام کردند که ما هنوز دشمن داریم.

یکی از اعضای شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه نباید فکر کنیم که انقلابی در سطح جهانی ایجاد کرده ایم و بدون دشمن هستیم، خاطرنشان کرد: هر از چند گاهی این افراد به خیابان ها می آیند و… ان‌شاءالله نیروهای انتظامی و قضایی کشور برای مجازات اغتشاشگران تلاش خواهند کرد و ملت در واکنش به حوادث در میادین اصلی برخی شهرها جایگاه خود را نشان داد و خواستار جست‌وجوی دستگاه‌های امنیتی و قضایی برای یافتن اصلی شد. مقصران اغتشاشاتی که منجر به شهادت بیش از ۵۰ نفر از هموطنانمان شد باید به اشد مجازات برسند.