چگونه بفهمیم زخم ما نگران کننده است؟


Roshi Bray Momentum Control Diabete Duran Corona

تهران (پانا) – هر زخمی که بدن را درگیر کند باید به درستی درمان شود، در غیر این صورت تبدیل به عفونت یا بیماری دیگری در بدن می شود که خطرات و عوارض خاص خود را دارد.

به گزارش نمناک، اگر زخم جزئی درمان نشود، زخمی جدی ایجاد می کند. در این قسمت شما را با علائم عفونت زخم آشنا می کنیم که قبل از ایجاد مشکل باید رعایت کنید.

همه اینها به علت زخم بستگی دارد، اما اگر احساس می کنید که ذرات کوچکی در داخل پوست شما وجود دارد، این نشان دهنده عفونت در این ناحیه است و باید بلافاصله اقدامات ضد عفونی را انجام دهید. در غیر این صورت پوست آسیب می بیند.

* برای تمیز کردن پوست از صابون استفاده کنید

شاید فکر کنید صابون بهترین چیز است، اما مطمئناً خطراتی برای پوست شما دارد، روند بهبودی پوست از زخم را به تاخیر می اندازد و باعث واکنش شدید پوست به ماده می شود. پس بهتر است این عادت را ترک کنید و زمانی که دستتان درد می کند از صابون استفاده نکنید و از پاک کننده ملایم تری استفاده کنید.

* زخم بسیار عمیق است و در اثر تماس با فلز ایجاد می شود

وضعیت زخم‌های عمیق‌تر به‌ویژه زخم‌های ناشی از فلزات باید فوراً کنترل شود. در غیر این صورت احتمال عفونت وجود دارد و بهتر است به کلینیک مراجعه کنید یا درمان های خانگی تجویز شده توسط پزشک را انجام دهید.

*بانداژ را نپیچیدی

باید اجازه دهید پوستتان نفس بکشد اما علاوه بر این در صورت بریدگی یا زخم باید مراقب باشید که پوست خود را در معرض آلودگی محیطی قرار ندهید و آن را با بانداژ بپیچید، زیرا رطوبت پانسمان باعث بهبود زخم می شود. سریعتر برای پیدا کردن

قرمزی مداوم در اطراف ناحیه

مراقبت از ناحیه زخم بسیار مهم است. هر گونه قرمزی یا درد در بافت های اطراف زخم یا هر ترشحی یک علامت هشدار دهنده است. بنابراین باید در این زمینه دقت بیشتری شود.

*دردی که از بین نمی رود

اگر احساس کردید که این زخم به شما و درد شما مبتلا شده است اما این درد طبیعی و زیاد نیست، به این معنی است که احتمال عفونت وجود دارد و باید به پزشک مراجعه کنید.

* ترشحات سبز رنگ یا بدبو تولید می کند

در زخم باید به دو نکته توجه کرد، رنگ و بوی آن که می تواند نشانه عفونت باشد. اگر ماده زرد رنگ از این ناحیه خارج شد جای نگرانی نیست اما در صورت مشاهده ترشحات سبز رنگ یا معطر در این ناحیه باید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

*احساس ناخوشی داشتن

وقتی علائم عفونت را نشان می دهید، علائم بیماری را به همراه دارد. علائمی مانند تب، حالت تهوع، گیجی و بی نظمی نشان دهنده عفونت است.

زمانی که عفونت بسیار جدی می شود

عفونت پوستی می تواند سلامتی شما را تهدید کند و بسیار جدی شود در چنین حالتی باکتری ها و زباله ها در این ناحیه تجمع می کنند و باعث ورود مواد سمی به جریان خون و علائمی مانند قرمزی، تورم، سوزش یا ترشح در این ناحیه می شوند. او در چنین حالتی دچار یک وضعیت دردناک می شود که می تواند گسترش یابد و باید فوراً پیگیری شود و پزشک احتمالاً با تجویز آنتی بیوتیک یا پاکسازی عفونت وضعیت را بهبود می بخشد.