چه نوع گوشت سفید استاندارد است؟


gushet svid

تهران (پانا) – غذاهای زیادی وجود دارد که هر کدام فواید زیادی برای بدن دارند. گوشت یکی از مواد غذایی مورد نیاز بدن است که در انواع مختلفی موجود است. گوشت قرمز و گوشت سفید به دو دسته مجزا تقسیم می شوند و تفاوت های زیادی با هم دارند. شترمرغ، مرغ، بوقلمون و غذاهای دریایی مانند ماهی گوشت سفید هستند. هر نوع گوشتی ویژگی ها و معایب خاص خود را دارد.

به گزارش جامعه ۲۴، گوشت سفید فواید زیادی برای بدن انسان دارد اما مصرف آن باید در حد اعتدال باشد تا برای بدن انسان مشکلی ایجاد نکند. در این مقاله می خواهیم فواید و مضرات گوشت سفید را توضیح دهیم.

ویژگی های گوشت سفید

اگرچه گوشت سفید حاوی پروتئین کمتری نسبت به گوشت قرمز است، اما گوشت سفید حاوی ویتامین B، مقداری آهن و ویتامین K بیشتری است. کلسترول گوشت سفید بسیار پایین است به همین دلیل استفاده از گوشت سفید برای افرادی که دچار اختلال چربی خون یا مشکلات قلبی هستند توصیه می شود.

گوشت سفید شامل گوشت میگو می باشد و برای همه افراد به خصوص کودکان مناسب است و می توانند برای افزایش هوش و حافظه از گوشت میگو استفاده کنند.

پزشکان به والدین توصیه می کنند که از گوشت میگو در وعده های غذایی کودکان خود استفاده کنند تا به درستی رشد کنند. گوشت شاه میگو فواید زیادی برای بدن دارد و سرشار از امگا ۳ است، سطح کلسترول این گوشت پایین است و خواص درمانی زیادی دارد. گوشت مرغ نیز مزاج سردی دارد و برای افراد گرم مزاج مناسب است. این گوشت را می توان از فروشگاه های رسمی و مورد اعتماد تهیه کرد.

چه نوع گوشت سفید استاندارد است؟

متخصصان تغذیه خرید انواع کنسرو گوشت سفید را توصیه می کنند. هر نوع غذایی می تواند حاوی میکروب های زیادی باشد. برای خرید بهتر گوشت باید در هنگام خرید به تاریخ بسته بندی گوشت سفید توجه کنید. متاسفانه برخی از فروشگاه ها گوشت فله ای غیر استاندارد و بیماری زا می فروشند. هنگام خرید حتما یک فروشگاه معتبر انتخاب کنید یا از برند معروف یو خرید کنید.

قبل از بسته بندی گوشت سفید در کارخانه ها تست می شود و از اصالت آن مطمئن می شوند. اگر بتوانید گوشت سفید تازه و بسته بندی شده تهیه کنید، می توانید به استانداردهای آنها اطمینان بیشتری داشته باشید. اطلاعات کامل گوشت روی بسته بندی ها موجود است و با توجه به تاریخ تولید، انقضا و گواهی سلامت می توانید خرید بهتری داشته باشید.

مضرات گوشت سفید

احتمال مسمومیت غذایی ناشی از سالمونلا و سایر باکتری ها در اثر مصرف گوشت سفید مرغ وجود دارد. برخی از جوجه ها قبل از کشتار یا به دلیل استفاده از تزریق هورمونی برای رشد خود دچار بیماری می شوند. اگر جوجه ها بدون بررسی بهداشتی کشته و فروخته شوند، ممکن است حاوی باکتری های زیادی باشند. مرغ گوشت سفید مضرات زیادی برای بدن دارد. باید در حد اعتدال استفاده کند و سعی کند از پوستش استفاده نکند. چربی پوست مرغ بسیار مضر است، به خصوص افرادی که فشار خون بالا دارند نباید آن را بخورند.

نوعی عفونت باکتریایی در گوشت مرغ وجود دارد که باعث بیماری های جدی برای انسان می شود. پزشکان ما هنوز در حال مبارزه با این عفونت در جامعه پزشکی هستند و این برای بسیاری از افراد اتفاق می افتد. گوشت مرغ کلسترول بالایی دارد و به دلیل مصرف مداوم آن احتمال ابتلا به سرطان وجود دارد. کلسترول می تواند باعث بیماری قلبی جدی شود، بنابراین برای کاهش خطر باید از گوشت سفید ارگانیک برای افراد مسن استفاده شود.

خوردن گوشت ماهی نباید زیاد باشد. برخی از گوشت ماهی حاوی جیوه است که برای بدن مضر است و باعث سرطان می شود. جیوه ماده ای بسیار سمی است که می تواند باعث بروز بیماری های مختلف در کودکان شود، این ماده معده انسان را کاملا از بین می برد و بیماری هایی مانند سرطان در کودکان از طریق مصرف جیوه شایع است. همچنین برخی از افراد با خوردن بیش از حد ماهی به بیماری پشی مبتلا می شوند. بیماری پسی افراد را بد جلوه می دهد که اصلا جالب نیست و اعتماد به نفس فرد را پایین می آورد.

فواید گوشت سفید

گوشت سفید فواید زیادی برای بدن دارد مانند گوشت ماهی سرشار از امگا ۳ با مصرف گوشت ماهی می توان مغز انسان را تقویت کرد. ماهی ها انواع مختلفی دارند و هر نوع دارای سطح متفاوتی از امگا ۳ است سعی کنید ماهی با کیفیت تری خریداری کنید.

به افرادی که از کم خونی و فقر آهن رنج می برند توصیه می شود در برنامه غذایی خود از گوشت ماهی استفاده کنند. گوشت ماهی حاوی ویتامین های مختلفی است و با خوردن آن می توانید انواع ویتامین ها و مواد معدنی بدن را تامین کنید. اسیدهای چرب موجود در گوشت سفید از افسردگی جلوگیری می کند. گوشت سفید می تواند افراد را آرام کند و از افکار غیر مفید و گوشه گیری جلوگیری کند.

البته با گذشت زمان این اتفاق می افتد و انتظار نداشته باشید که افسردگی شما با خوردن یکباره گوشت سفید برطرف شود. خوردن گوشت ماهی بدخلقی را برطرف می کند و برای هوش و بینایی بسیار مفید است.

وجود ید و چربی های اشباع شده امگا ۳ باعث محبوبیت گوشت ماهی شده است. پزشکان توصیه می کنند افراد مبتلا به فشار خون بالا مصرف گوشت سفید خود را افزایش دهند. گوشت سفید می تواند برای بیماری های کبدی بسیار مناسب باشد.

آخرین کلمه

تمام غذاهایی که روزانه مصرف می شوند فواید و مضراتی دارند. فواید گوشت سفید بیشتر از مضرات آن است، پس آن را در وعده های غذایی خود بگنجانید. امیدواریم مطالب فوق برای شناخت بهتر انواع و ویژگی های گوشت سفید بسیار مفید باشد.