چهار نکته برای چربی سوزی بهتر – نکاتی برای تغذیه تلفنی


چهار نکته برای چربی سوزی بهتر

بهبود سلامت کلی با چربی سوزی یک کار بسیار چالش برانگیز است. این مقاله به شما چهار راه برای چربی سوزی سریعتر و کاهش وزن بهتر ارائه می دهد.

آیا تا به حال به شما گفته شده است که برای سوزاندن چربی بیشتر باید کمتر غذا بخورید و بیشتر ورزش کنید؟ این معادله به عنوان تراز انرژی شناخته می شود. علیرغم موفقیت (یا عدم وجود آن) با ورزش شدید و رژیم کم کالری ، علم این نظریه را کنار می گذارد. قانون ترمودینامیک می گوید که نه می توان انرژی ایجاد کرد و نه از بین رفت. بنابراین ، اگر انرژی زیادی دریافت می کنید ، این تغییرات در بافت های بدن حفظ می شود. در مواقع کمبود ، بدن از بافت ماهیچه ای یا چربی انرژی می گیرد.

با این حال ، تمرین چند ساعته در باشگاه بدنسازی در حالی که بدن شما سوخت کمی دارد ، همیشه عملی نیست. انجام این کار اصلا توصیه نمی شود. پنج عامل بر متابولیسم بدن و توانایی سوزاندن چربی تأثیر می گذارد. هدف ما بهینه سازی هر یک از این اجزا برای افزایش هزینه کلی انرژی و چربی سوزی است. بیایید نگاهی به هریک بیندازیم تا بدانیم چگونه می توانیم عملکرد متابولیک بدن را بهبود بخشیم.

1- میزان متابولیسم پایه (BMR) نشان دهنده انرژی مورد نیاز برای حفظ عملکرد اولیه انسان است. این گزینه تحت تأثیر سن ، جنسیت ، قد و وزن شماست. توصیه نمی شود کمتر از 1000 کالری در روز بخورید ، که به طور کلی حداقل مقدار انرژی مورد نیاز برای عملکردهای اساسی بدن است و کاملاً ضروری است. آیا می توان BMR خود را افزایش داد؟ قطعا. اما چگونه! انجام تمرینات قدرتی با وزنه امکان پذیر است. با ساخت عضلات متابولیک فعال ، متابولیسم در حالت استراحت افزایش می یابد. این ماهیچه ها تشنه انرژی هستند.

2- متابولیسم در حالت استراحت (RMR) شباهت زیادی به BMR شما دارد ، پس از اندازه گیری BMR ، میزان انرژی مورد نیاز شما حدود 10 درصد بیشتر خواهد بود. و این برای زمانی است که شما نیاز به استراحت و خوابیدن دارید. این عدد نشان دهنده میزان کالری مورد نیاز بدن شما در طول روز است که در خانه هستید و هیچ کاری انجام نمی دهید.

تأثیر ارزش کالری رژیم غذایی (TEF) ، که به تأثیر هضم بر متابولیسم ما اشاره دارد. بدن ما برای هضم غذایی که می خوریم به انرژی نیاز دارد. مواد مغذی که مصرف می کنیم تأثیر انرژی را بر بدن ما تعیین می کند. آیا می توان TEF خود را افزایش داد؟ آره. پروتئین برای هضم به انرژی بیشتری احتیاج دارد ، بنابراین بیشترین تأثیر را بر متابولیسم شما دارد. بنابراین زمان آن رسیده است که مرغ ، ماست یونانی و لوبیا را در بدن خود نگه دارید.

ورزش (EA) انرژی مورد استفاده برای ورزش عادی است. این بسته به نحوه کار شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، برای کسی که بیشتر وقت خود را به حالت نشسته می گذراند و نسبتاً غیر فعال است ، EA حدود 10 تا 15 درصد از انرژی دریافتی روزانه آن فرد را تشکیل می دهد. اما خبر خوب چیست؟ هرچه فعالیت شما بیشتر باشد ، هزینه انرژی نیز بیشتر می شود. برای اکثر افرادی که به طور معمول ورزش می کنند ، EA آنها می تواند 30 or یا بیشتر باشد. ترکیبی از تمرینات با شدت بالا و کم توصیه می شود.

5. قبل از بیان فاکتور نهایی ، اجازه دهید سناریو و برنامه ریزی روزانه شما را پیش بینی کنیم. بین ساعت 8 تا 9 صبح سر کار حاضر شوید و پشت میز خود بنشینید. تا ظهر و زمان ناهار ، سپس حدود 30 دقیقه وقت بگذارید. بعد از ناهار به میز کار خود برگردید و 4-5 ساعت دیگر را به این شکل بگذرانید. احتمالاً بلافاصله بعد از تمرین به باشگاه می روید و یک ساعت تمرین می کنید. این برنامه را نمی شناسید؟ با وجود تمریناتی که انجام می دهید ، متابولیسم شما تحت تأثیر حرارت زایی فعالیت های غیر ورزشی (NEAT) قرار دارد. نمونه هایی از (NEAT) شامل بالا رفتن و پایین آمدن از پله ها و پیاده روی تا محل کار است. به طور کلی ، این یکی از پنج عامل مهم در متابولیسم است که بخش کوچکی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل می دهد ، اما یک شاخص مهم برای افزایش یا کاهش چربی است. بهتر است به جای ارسال ایمیل با همکاران خود ملاقات کنید. اتومبیل خود را در مسافتهای دورتر پارک کنید.

در نهایت ، این 4 مورد مهم را برای افزایش متابولیسم و ​​بهبود چربی و چربی فراموش نکنید:

1- تمرینات قدرتی با وزنه

2- میزان پروتئین مصرفی را افزایش دهید

3- میزان فعالیت بدنی را افزایش دهید

4- افزایش تحرک

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع: عملکرد و عملکرد ماهیچه ها

دیدگاهتان را بنویسید