چند میلیون سیم کارت در گوشی های ایرانی وجود دارد؟


شنبه ۸ مرداد ۱۴۰۱ – ۲۳:۲۰

لطفا FTA - سیم کارت بدون شناسه

تهران (پانا) – تا پایان سه ماهه اول سال ۱۳۹۰ تعداد خطوط فعال تلفن همراه به بیش از ۱۴۱ میلیون خط رسید و ضریب نفوذ را به ۱۶۷ درصد رساند.

به گزارش خبرآنلاین، ویژگی هایی مانند تعداد خطوط اختصاصی، ضریب نفوذ، تعداد کشورهای دارای اتصال رومینگ، میزان پوشش جاده ای، درصد پوشش جمعیتی، شهرها و روستاهای تحت پوشش، درصد مکالمه موفق در هر یک از اپراتورها متفاوت است. که می تواند آنها را از یکدیگر متمایز کند

بر اساس آمار منتشر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از وضعیت توسعه تلفن همراه در سه ماهه اول سال ۱۴۰۱، خطوط اختصاصی دائمی ۳۱ میلیون و ۴۲۷ هزار و ۱۸۰ و خطوط اعتباری اختصاصی نیز ۱۷۶ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۲۹ است. تعداد کل خطوط اختصاصی تعداد دائمی و اعتبار به ۲۰۷ میلیون و ۹۸۷ هزار و ۲۰۹ می رسد.

در میان خطوط انتقالی، ۲۷ میلیون و ۷۸۱ هزار و ۴۹۵ خط دائمی فعال و ۱۱۳ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۴۹۳ خط اعتباری دائمی فعال وجود دارد که تعداد کل خطوط اعتباری فعال دائمی به ۱۴۱ میلیون و ۴۴۴ هزار و ۹۸۸ عدد می رسد. ضریب نفوذ موبایل تا پایان سه ماهه اول سال ۲۰۱۱ به ۱۶۷ درصد رسید.

تاثیر گوشی او بر روی صفحه نمایش

در اپراتور همراه اول تعداد خطوط واگذاری دائمی تا پایان سه ماهه اول سال ۹۰ به ۲۲ میلیون و ۳۵۰ هزار و ۹۰۸ خط رسید که از این تعداد ۲۱ میلیون و ۴۹۷ هزار و ۷۰۳ خط فعال بود. خطوط اعتباری تخصیص یافته بالغ بر ۸۳ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۱۹۹ بوده که از این تعداد ۵۳ میلیون و ۹۳۹ هزار و ۹۶۳ خط فعال است.

بر اساس این آمار ۹۶.۵ درصد تحت پوشش ۲G، ۸۵ درصد تحت پوشش ۳G و ۸۱ درصد تحت پوشش ۴G هستند. تعداد شهرهای تحت پوشش به سال ۱۳۹۵ و تعداد روستاهای تحت پوشش تا پایان سه ماهه سوم به ۴۴۹۱۸ روستا رسید. پوشش راه های اصلی و فرعی و راه آهن ۸۲ هزار و ۱۴۶ کیلومتر بود.

تاثیر گوشی او بر روی صفحه نمایش

در اپراتور ایرانسل، تعداد خطوط واگذار شده دائمی تا پایان سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰ به ۸ میلیون و ۳۸۷ هزار و ۴۵۶ خط رسید که از این تعداد ۵ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۳۹۴ خط فعال است. خطوط اعتباری تخصیص یافته بالغ بر ۸۴ میلیون و ۸۷۲ هزار و ۷۳۹ شماره بوده که از این تعداد ۵۴ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۹۵ خط فعال بوده است.

بر اساس این آمار ۸۷.۲۱ درصد تحت پوشش ۲G، ۸۳.۶ درصد تحت پوشش ۳G و ۶۱ درصد تحت پوشش ۴G هستند. پوشش راه های اصلی و فرعی و راه آهن به ۶۴ هزار و ۶۶ کیلومتر رسید.

تاثیر گوشی او بر روی صفحه نمایش

در رایتل در پایان سه ماهه چهارم سال ۱۴۰۰ تعداد ۶۸۸۸۱۶ خط واگذاری دائمی وجود داشت که از این تعداد ۴۶۱۳۹۸ خط فعال بود. خطوط اعتباری به ۷ میلیون و ۸۲۵ ​​هزار و ۰۹۱ رسید که از این تعداد ۴ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۴۳۵ خط فعال است.

بر اساس این آمار ۵۴ درصد تحت پوشش شبکه ۳G و ۳۳ درصد تحت پوشش شبکه ۴G قرار دارند. پوشش راه های اصلی و فرعی و راه آهن نیز ۲۷۵۶۳ کیلومتر بود.

تاثیر گوشی او بر روی صفحه نمایش