چند راهکار ساده برای افزایش ضریب هوشی کودکان


یکشنبه ۱۹ ژوئیه ۱۴۰۱ – ۰۷:۰۰

تهران (پانا) – تحقیقات روانشناسی نشان داده است که والدین می توانند ضریب هوشی فرزندان خود را افزایش دهند. البته زمانی که از روش های اثبات شده استفاده می کنند.

به گزارش ایسنا، پس از بررسی تمامی مداخلات موجود، دکتر جان پروتزکو و همکارانش، محققان یک مطالعه جدید در زمینه روانشناسی، دریافتند که تنها چهار نفر شانس واقعی برای انجام این کار را دارند.

نتایج این تحقیق حاصل یک فراتحلیل است. نوعی مطالعه که نتایج بسیاری از مطالعات دیگر را ترکیب می کند.

محققان با انجام این ترکیب، «پایگاه داده بهبود IQ» را ایجاد کردند.

دکتر جان پروتزکو، محقق اصلی این مطالعه توضیح داد: “هدف ما از ایجاد این پایگاه داده این است که بفهمیم چه چیزی برای افزایش هوش افراد مفید است.”

از این گروه، آنها دریافتند که مکمل اسیدهای چرب، مانند غذاهای غنی از امگا ۳، با افزایش میانگین ضریب هوشی ۳.۵ امتیازی و رفتن به مهدکودک با افزایش هفت امتیازی در ضریب هوشی همراه است.

همچنین با ایجاد محیطی محرک شناختی برای کودک، ضریب هوشی او افزایش یافت. علاوه بر این، قرار گرفتن در معرض زبان دوم نیز می تواند ضریب هوشی را افزایش دهد.

دکتر پروتزکو گفت: “یافته های فعلی ما یافته های قبلی را تقویت می کند که محیط های پیچیده هوش را شکل می دهند و مداخلات اولیه همیشه موثرتر هستند.”

به طور کلی، شناسایی ارتباط بین اسیدهای چرب ضروری و هوش سوالات جدید و هیجان انگیزی را برای تحقیقات آینده ایجاد می کند و ما مشتاقانه منتظر بررسی این یافته هستیم.