چرا کارون گردشگری آبی ندارد؟ پایگاه خبری مدیریت شده


روح الله بهشتی فرد، معرفی جاذبه های گردشگری و توسعه زیرساخت ها را دو عامل مهم در جذب گردشگر دانست که نیاز گردشگر است.

به گفته این کارشناس گردشگری، از آنجایی که رودخانه دز بر خلاف اکثر رودخانه های کشور هرگز دچار بحران آبی نبوده و همیشه پر آب بوده است، سرمایه گذاری برای توسعه گردشگری آبی بر روی این رودخانه می تواند بسیار بهتر و کارآمدتر از آن باشد. رودخانه کارون

وی تاکید کرد: مشارکت سرمایه گذاران در توسعه صنعت گردشگری و همچنین فراهم شدن شرایط مناسب برای سرمایه گذاری ضروری و ضروری است زیرا با تعامل بخش دولتی و خصوصی بستر لازم برای رونق اقتصاد است. استان خوزستان از طریق گردشگری می توان به آن دست یافت.

بهشت‌وارد با اشاره به چالش‌های پیش روی استان خوزستان در حوزه گردشگری خاطرنشان کرد: مشکل زیرساخت‌ها، تعداد کم سرمایه‌گذاران در این بخش، مشکلات و موانع سرمایه‌گذاری که نیازمند همکاری‌های دولتی و غیردولتی است. بخش ها، عدم تبلیغات شدید برای معرفی مناطق گردشگری و… از مشکلاتی که در حوزه گردشگری استان خوزستان وجود دارد.

این کارشناس گردشگری معتقد است: اگر بتوانیم گردشگری را رونق دهیم و از گردشگران دعوت کنیم، می توانیم امکانات مناسب را فراهم کنیم. بنابراین در وهله اول باید توانمندی ها و زیرساخت های لازم را در استان ایجاد و تقویت کنیم.

پیشنهاد: استفاده از نیروی انسانی متخصص در صنعت گردشگری، شفافیت مسیرهای گردشگری و راهنمای نقشه، ارتقای آگاهی و دانش گردشگری، کارآفرینی، اشتغال زایی آسان و … را می توان برای رفع مشکل مطرح کرد. مشکلات حوزه گردشگری به استان خوزستان اشاره کنیم.

بهشتی فرد با تاکید بر اینکه استان خوزستان برای توسعه زیرساخت های گردشگری نیازمند اعتبار و توجه بیشتری است، افزود: دولت باید اولین قدم را برای توسعه، ساخت و تقویت زیرساخت ها بردارد تا مشوقی برای سرمایه گذاران و جذب گردشگر بیشتر در استان باشد.

وی ادغام زنجیره خدمات گردشگری را مستلزم برنامه ریزی هماهنگ با مدیریت صحیح و راهبردی در تمامی حوزه های استان خوزستان می داند.

منبع: ایسنا