چاووش اوغلو: عضویت سوئد و فنلاند در ناتو را با شرایطی می پذیریم – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه این کشور بر لزوم پایبندی سوئد و فنلاند به یادداشت تفاهم اخیر میان سه کشور تاکید کرد و گفت که در غیر این صورت کشورش به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) خواهد پیوست. . ) نمی پذیرد.

چاووش اوغلو اعلام کرد که کشورش شواهدی دال بر رابطه میان حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) و حزب اتحاد دموکراتیک سوریه (PYD) و همچنین اسناد مربوط به استرداد «تروریست‌های دخیل و افرادی که از تروریست‌ها حمایت می‌کنند» در اختیار دارد. که جنایات خود را ثابت می کند و ثابت می کند که آنها به سوئد و فنلاند تحویل داده شده اند.

وزیر امور خارجه ترکیه نیز در مصاحبه با شبکه NTV این کشور اعلام کرد که آنها (فنلاند و سوئد) باید تفاهم سه جانبه (با ترکیه) را اجرا کنند وگرنه ترکیه به آن ملحق می شود و آنها ناتو را نمی پذیرند.

چاووش اوغلو درباره تحولات سوریه توضیح داد که ترکیه با روسیه و آمریکا توافق دارد و باید «عناصر تروریستی» در سوریه را تا ۳۰ کیلومتری جنوب مرزهای این کشور عقب نشینی کنند، اما این کار را نکردند.

وزیر امور خارجه ترکیه با تاکید بر اینکه اخیرا حملات “گروه های تروریستی” از سوریه افزایش یافته است، خاطرنشان کرد که ترکیه از نابودی هرگونه تهدیدی که از سوی سوریه با آن مواجه است دریغ نمی کند.

به گفته چاووش اوغلو، اگر روسیه و آمریکا به وعده های خود عمل نکنند، ترکیه اقدامات لازم را انجام خواهد داد زیرا اجازه هیچ گونه تهدیدی را علیه خود نخواهد داد.