پیش بینی ۱۸۰۰ محل اسکان اضطراری در پایتخت


یکشنبه ۱ نوامبر ۱۴۰۱ – ۱۸:۵۵

اسکان اورژانس امدادی برگزاری هلال احمر خلیل آباد

تهران (پانا) – معاون شهرسازی، خدمات شهری و امور بحران مرکز مطالعات و برنامه ریزی تهران گفت: بر اساس طرح جامع تخلیه و اسکان اضطراری، یک هزار و ۸۰۰ محل تخلیه و اسکان مجدد باید در شهر تهران مستقر شود.

رضا بصیری با بیان اینکه طرح جامع تخلیه و اسکان اضطراری در حوزه مدیریت بحران تعریف شده است، گفت: اگر تهران با یک بلای طبیعی که اساساً یک زلزله شدید است مواجه شود، باید ببینیم چه تعداد تلفات خواهیم داشت و باید تخلیه کنیم بازماندگان و چه برنامه ای برای مسکن داشته باشیم؟

معاون شهرسازی، خدمات شهری و امور بحران مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران از انجام اقدامات موثر و خوبی از سوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران خبر داد، اما کافی نبود. اسناد بالادستی باید بین ۲ تا ۳ میلیون نفر باشد که امکان تخلیه اضطراری تهران را فراهم می کند.

وی افزود: باید ۱۸۰۰ سایت را در داخل شهر تهران جانمایی کنیم و طرح واقعی برای آنها تعیین کنیم که قطعاً مراحل تصویب در داخل و خارج شهرداری انجام خواهد شد.

البصیری گفت: طی دو سه هفته آینده فراخوان طرح تخلیه و اسکان اضطراری منتشر می شود و برای آن یک دوره ۲۴ ماهه در نظر گرفته ایم و اگر از امروز شروع کنیم در شهریور ۱۴۰۳ به پایان می رسد. .