پیام آیت الله دستغیب پس از درگذشت مهسا امینی: آقایان بیانات امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه مردم صاحب اصلی انقلاب هستند را بخوانند – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; پیام آیت الله سید علی محمد دستغیب به این شرح است:

نام خداوند بخشنده

خداوند متعال می فرماید: مردان و زنان مؤمن، اولیای یکدیگرند، امر به معروف و نهی از آنان می کنند…

خداوند متعال در سوره توبه آیه ۷۱ می فرماید: و مؤمنان مردان و زنانی هستند که دوست و یاور یکدیگرند و امر به معروف و نهی از منکر می کنند.

در کشور ایران که مردم مسلمان هستند و امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب و یازده پسرش ائمه عتیق علیهم السلام را دوست دارند و امروز که امام سوم چهل ساله است. حسین بن علی (علیه السلام) را می بینیم که چگونه به کربلا می روند و برای زیارت او و یاد عاشورا به سر و سینه می زنند. و در شهرهای ایران مخصوصا مشهد مقدس این که همه عزاداری می کنند یعنی ما اسلام و قرآن و احکام آن را دوست داریم. می گویند ما حکومت اسلامی را که امام راحل تشکیل داده قبول داریم و میزان آن با رای مردم تعیین شده است.

ما مردمی ساده و صریح هستیم و می خواهیم صادق باشیم و در مقابل دولت باید حقیقت را به ما بگوید و دوست داریم همه در حکومت شریک باشیم و محدود به عده خاصی نباشیم و ما مردم مسلمان هستیم. . از ایران که ملا علی و فرزندانش را دوست دارند، می دانند که یکی از احکام اسلام که قرآن به آن گواهی می دهد، حجاب، پوشاندن سر و بدن زن در مقابل بیگانه و ورود بدون حجاب در انظار عمومی است. بر همه مسلمانان واجب است و منحصر به گروه خاصی نیست. چرا برخی از زنان آشکارا و سرسختانه با این عنایت الهی (حجاب) مخالفت می کنند و گاه خشونت می کنند؟

دلیل آن عدم صداقت با مردم و فقری است که اکثریت جامعه را شامل می شود.

خلاصه خبر درگذشت خانم محصه امینی که در سفر هدایت الخیر و نهی از منکر رخ داد و مخالفان به نظر ایشان سود فراوانی بردند به گوش همگان رسید.

آقایان محترم امیدوارم توجه داشته باشید که دنیا برای هیچکس نیست و نخواهد بود پس بهتر است بیانات امام خمینی رحمه الله را که مردم را مردم می داند بخوانید و به آن عمل کنید. بنیان صاحبان انقلاب تا حکومت در دست عده معدودی نباشد. به هر حال در این زمینه پیشنهاد می شود آقایان یاد شده از خانواده آن مرحوم دلجویی کرده و با اعلامیه های گسترده همراه با محبت و عطوفت و نهی، برنامه امر به معروف و نهی از منکر را به مسلمانان بسپارند. آنها از ابراز هر نوع خشونت و محتاط هستند.

در خاتمه این ضایعه را به خانواده محترم آن مرحوم تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت دارم.

و صلح.

سید علی محمد دستغیب

۲۶ شهرفر ۱۴۰۱ به روایت اربعین امام حسین علیه السلام.