پوست موز را دور نریزید!


موز

تهران (پانا) – شاید شنیده باشید که از پوست موز برای سفید کردن پوست و دندان استفاده می شود، اما جالب است که ظروف آشپزخانه را نیز سفید می کند و بهتر است آن را بخورید. آره! با این روش ها موز بخورید.

به گزارش همشهری آنلاین، قبل از اینکه بپرسید، باید بگویم بله، اگرچه عجیب به نظر می رسد، اما پوست موز خوراکی و بی خطر است. اگرچه این ایده در بخش هایی از آسیای جنوب شرقی و آمریکای لاتین بسیار محبوب است.

پوست موز طعم موز ملایم و کمی تلخی دارد اما اگر از موز رسیده استفاده کنید طعم و بافت آن نرم تر و بهتر می شود. البته با توجه به سمومی که در فرآیند رشد استفاده می شود، از موز ارگانیک استفاده کنید و در صورت امکان پوست آن را کاملا بشویید.

طعم و مزه تنها دلیل استفاده از پوست موز نیست. به طور خاص حاوی سطوح بالایی از ویتامین های B6 و B12 و همچنین منیزیم، پتاسیم، فیبر و پروتئین است. این مواد در رفع افسردگی و کاهش خطر ابتلا به سرطان مفید هستند.

یکی دیگر از فواید خوردن پوست موز کمک به از بین بردن ضایعات مواد غذایی است. موز دومین محصول بزرگ میوه در جهان است، پوست آن ۳۰ تا ۴۰ درصد وزن کل آن را تشکیل می دهد، به این معنی که حذف آن به معنای تولید مقدار زیادی ضایعات است. به طور دقیق ۳.۵ میلیون تن در سال.

به همین دلیل، ما لیستی از بهترین کاربردهای پوست موز را تهیه کرده ایم که برای همه مفید است.

نوشیدنی های پوست موز

می توانید چای پوست موز درست کنید. این چای به دلیل غلظت بالای تریپتوفان، منیزیم و پتاسیم، نفخ را کاهش می دهد و به عنوان یک خواب آور طبیعی عمل می کند. تقویت مواد مغذی در اسموتی موز روش جالب دیگری است. یک موز کامل – بله، پوست – را در اسموتی بعدی خود قرار دهید.

کود موز!

شما تنها موجودی نیستید که ممکن است از نوشیدن پوست موز سود ببرید. تغذیه گیاهان با آب پوست موز روشی جذاب است که با تقویت پتاسیم در خاک به رشد گیاه کمک می کند. البته بدانید که بوی شیرین موز گندیده پشه ها را جذب می کند.

آشپزی با پوست موز

به گزارش واشنگتن پست، به راحتی می توانید پوست موز را به دستور پخت نان موز اضافه کنید و فیبر آن را دو برابر کنید. این مزه نان شما را تحت تاثیر قرار نمی دهد، اما مقدار مواد مغذی را افزایش می دهد و در عین حال ضایعات مواد غذایی را کاهش می دهد.

البته به زودی آرد پوست موز وارد بازار می شود زیرا صنعت گران به این کاربرد جالب پی برده اند. این آرد در ساخت کلوچه های تجاری به عنوان جایگزینی برای آرد گندم کامل استفاده می شود و به کنترل بیماری هایی مانند دیابت و بیماری های قلبی کمک می کند. از آرد پوست موز در سوسیس و کالباس مرغ نیز استفاده می شود که باعث افزایش فیبر و کاهش اثرات رادیکال های آزاد می شود.

مردم جنوب هند کاری با پوست موز درست می کردند که شبیه طعم و بافت بادمجان بود و چاتنی، غذایی حاوی پوست موز، فلفل و سیر درست می کردند. همچنین یک ساندویچ سرد به نام پاراتا وجود دارد که از پوست موز تهیه می شود.

سرکه پوست موز شیرین

همه ما با صمغ موز خاطراتی داریم، اما سرکه موز چطور؟ تهیه سرکه پوست موز فرآیند سریعی نیست اما ارزشش را دارد. این سرکه طعم شیرینی دارد و در سالاد و غذا استفاده می شود. سس از این سرکه نیز در فیلیپین تهیه می شود که بسیار محبوب است.

کباب آبدار

اگر عاشق کباب کردن گوشت هستید اما خشک کردن آن برایتان سخت است، پوست موز به شما کمک می کند. ActualFrog می نویسد که افزودن پوست موز به گوشت های بدون چربی در حین کباب کردن (مانند مرغ) به دلیل رطوبت و چربی موجود در پوست به بهبود نتایج کمک می کند. البته این تعجب آور نیست، زیرا بسیاری از مردم در سراسر جهان از برگ موز به عنوان پوششی برای بخارپز کردن غذای خود استفاده می کنند.

برق گرفتگی ظروف فلزی

اکنون که همه این کارهای شگفت انگیز را با پوست موز انجام داده اید، احتمالاً ظروف کثیفی خواهید داشت. شاید تعجب کنید اگر بدانید که پوست موز برای صیقل دادن ظروف فلزی کسل کننده معجزه می کند. فقط خمیری از آب درست کنید، پوست بگیرید و خمیر را روی قاشق و چنگال یا ظروف نقره خود بمالید. ظروف را بشویید و خشک کنید. این به دلیل محتوای اسیدی موز است، اما در مورد جواهرات نقره نیز صدق می کند.