پزشکان: با این روند دولت مشکلات اقتصادی مردم روز به روز بدتر می شود – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; مسعود البیجیان نماینده مردم تبریز در شورای اسلامی با اشاره به نتایج اجماع مجلس و دولت گفت: به نظر من یا باید حدیث رسول الله را اجرا کنیم و به حرف حضرت گوش فرا دهیم. خداوند. یا تجربه علمی را بپذیرید که این اقداماتی که در حال حاضر انجام می شود سنت پیامبر و کلام خدا نیست و روش علمی هم نیست. در اسلام جایگاهی ندارد و معلوم است که فقط یک گروه و دسته تصمیم می گیرند و بقیه به حال خود رها می شوند.

وی افزود: تعالی در تقوا یعنی کار بدون خطا. بدون شک در صنعت یک چیز و در اقتصاد به معنای دیگر است. اینکه بنده بودم، دکتر هستم، در کنکور رتبه اول را داشتم یا همه اینها درست است، اما ممکن است جراحی که نماز نمی خواند بهتر از یک دکتر عمل کند. بنده، در این بهترین عملکرد آن است که در کارش تقوا داشته باشد، یا من پدرم، صابران را بردارم، آیا پرهیزگارم؟ انسان متدین یعنی بی عیب رفتار کند، ریش نگذارد، یقه نبندد و موهای سرش را نکند. در واقع، اگر توانمندسازی فردی ظاهر اجتماعی نداشته باشد، بی معنا، ظاهری و غیرواقعی است و واقعی نیست.

پزشکان پاسخ می دهند که دولت سیزدهم راهی جز پذیرش برجام دارد؟ وی توضیح داد: شما گفتید برنامه جامع اقدام مشترک بد است، آن را پاره کردند، سفره مردم مشکل دارد، رنگش، دولت، مجلس و قوه قضائیه دست شماست، شرایط را درست کنید. نمی توانند اوضاع را درست کنند، در واقع به این شکلی که می کنند مشکلات اقتصادی مردم روز به روز بیشتر می شود. این شما هستید که گفتید بند انگشت بد است، پس لطفا مشکل را حل کنید، چرا مشکل را حل نکنید؟ دیروز مجلس مشکل داشت، یکی دیگر در دولت بود، حالا که مجلس، دولت و قوه قضائیه دست شماست، مشکل را حل کنید.

این عضو شورای اسلامی شهر در پاسخ به استفاده برخی از شخصیت‌ها برای توجیه حل نشدن مشکلات از تعبیر «بنیان‌گذاران وضع موجود» تصریح کرد: کمبود دارو در زمان حاضر مشکل است، با دولت اما اینکه مشکل واکسن کرونا حل شده ربطی به دولت دارد.. جاری است؟» ارز را گران کردند و دارو هم در اثر اقداماتشان کمیاب شد، پس این به دولت قبل مربوط می شود؟ چیز دیگری است

داکتران با اشاره به درگیری های امنیتی اشاره کردند که درگیری های امنیتی جو را بدتر می کند. عده ای حرف می زنند، عده ای تظاهر به حجاب می کنند، چه کسانی در این مملکت به این بچه ها حجاب یاد داده اند؟ جدا از مدرسه و رادیو و تلویزیون و محله و رادیو و … کی هر روز به مردم میگه باید اینجوری باشن؟

وی ادامه داد: آن دختر محجبه در جامعه ای و در زمانی به دنیا آمد که حکومت در دست ما بود، پس چرا تبلیغات ما را در خصوص حجاب نپذیرفتند؟ به جای اینکه به خودمان برگردیم و از خودمان انتقاد کنیم که چرا وضعیت جامعه اینطور شده است، آن دختر را زدیم، چه گناهی کرد که در این جامعه بزرگ شد، که رفتار ما او را اینطور کرد.

دکتر ظریف در بخشی دیگر از سخنان خود در ارزیابی عملکرد تیم مذاکره کننده کنونی خاطرنشان کرد که آدم دوره را تماشا کرده و در زمینه دیپلماسی و مذاکرات دانش و تجربه داشته است. در حال حاضر مردم وارد تیم مذاکره شده اند که کجا و چه زمانی دوره مذاکره و دیپلماسی را گذرانده اند، هیچ ظلمی بزرگتر از این نیست که فردی بدون دانش و تجربه در حوزه سیاست خارجی به گفت وگو و مذاکره برود.

نماینده مردم تبریز در شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: ظریف اینگونه بود، من او را حذف کردم، اشکالی ندارد، اما فردی که تجربه، دانش و مهارت ظریف را داشته باشد و آن چیزهایی که شما دارید را نداشته باشد. می گویند بد هستند، باید ظریف را جایگزین کرد. کسی که فلسفه خوانده است، حالا می خواهد یک گفتگوی سیاسی داشته باشد و در مورد اقتصاد صحبت کند، درست است؟ پس این وضعیت است.