پخش: وقتی برای مقابله با انتشار دروغ وارد می شویم، مورد حمله قرار می گیریم – پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; پیمان الجبلی رئیس سازمان صدا و سیما در خصوص انتقاد صدا و سیما گفت: هجمه به رسانه ملی دور از انتظار نیست چرا که از رسانه ملی برای مقابله با دروغ و شبهه و گمراه کردن افکار عمومی استفاده می شود. دشمنان دلیلی هستند که برای ورود فعال به میدان، طبیعی است که مورد حمله قرار بگیرند.

به گزارش برنا، بخش هایی از گفتگوی جبلی را در ادامه می خوانید:

* برخی از انتقادات به رسانه ملی را منصفانه می دانیم، به آن اعتقاد داریم و سعی در جبران آن داریم. اما رسانه ملی رسانه ملی است و باید بتواند دیدگاه های مختلف، گرایش های مختلف و مواضع مختلف را در معرض قضاوت افکار عمومی قرار دهد.

* در همین اتفاقات هفته های اخیر با نوعی پدیده کتمان واقعیت از قشر خاصی از جامعه، جوانان و نوجوانان مواجه شدیم. متأسفانه حقایق در گذشته به خوبی تبیین نمی شد و البته اکنون نیز به خوبی تبیین نمی شود و این امر موجب شک و تردیدهای ریشه ای در باورها و رفتار بخشی از جامعه می شود. اینجا نقش ما سنگین است، باید بتوانیم میراث گذشته را اصلاح کنیم و همچنین روند جدیدی را برای جامعه خود اصلاح کنیم تا خود را در رسانه ملی ببینیم.

* تلاش می کنیم تا با رعایت اصول اخلاقی و حرفه ای، با نمونه های مختلفی که مخاطب در این چند هفته دیده است، این نقش را هوشمندانه و معنادارتر نمایان کنیم. سعی کردیم در برنامه هایی که در قالب دیالوگ های سخت، برنامه های طنز سیاسی و مستند پخش می شد واقعیت ها را به خوبی تبیین کنیم. امیدواریم این روند را با دقت بیشتر و اصول حرفه ای سخت گیرانه تر ادامه دهیم.

* برای جام جهانی همه شبکه ها برنامه های مختلفی در قالب گفتگو، مستند و فرمت های مختلف بین برنامه ها و همچنین پخش بازی ها به صورت ۴k دارند.