پایان دادن به کمبود نیروی کار در کشاورزی با کشاورز مکانیزه


سه شنبه ۳ نوامبر ۱۴۰۱ – ۰۴:۰۰

رباط کشاورز

تهران (پانا) – شرکت فناوری کشاورزی رباتیکس پلاس مستقر در نیوزلند یک خودروی خودمختار چند منظوره برای کشاورزی ساخته است که می تواند کمبود نیروی کار را جبران کند و فعالیت های این صنعت را تسهیل کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مهندسی جالب، یک اپراتور انسانی قادر است ناوگانی از این روبات ها را با استفاده از ترکیبی از سیستم های بینایی و سایر فناوری ها برای حس کردن محیط اطراف زیر نظر بگیرد. روند انجام کارها را بهبود می بخشد. این ربات همچنین می تواند برای انجام کارهای مختلف از جمله سمپاشی، کنترل علف های هرز، مالچ پاشی، چمن زنی و تجزیه و تحلیل محصول مورد استفاده قرار گیرد.

استیو ساندرز، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Robotics Plus گفت که او و تیمش با کشاورزان برای طراحی یک شاسی مدولار واحد برای این وسیله نقلیه روباتیک کار کردند. دستگاه جدید می تواند در محیط های مختلف کار کند، بنابراین چند منظوره است.

وی در این باره می گوید: یک پلتفرم کشاورزی انعطاف پذیر ایجاد کرده ایم که قابلیت تطبیق با انواع محصولات و ابزار با کاربردهای مختلف را دارد که مزایای اتوماسیون را نیز به همراه دارد. به منظور تطبیق و ادامه فعالیت در دنیای مدرن و ایجاد آینده ای رقابتی و سازگار با محیط زیست در کشاورزی، کشاورزان و باغداران باید مشکلات خود را با اتوماسیون حل کنند، وابستگی به اپراتورهای ماشین های گران قیمت را کاهش دهند و توانایی تصمیم گیری بر اساس داده ها را داشته باشند. دیدگاه های هدایت شده