پالایشگاه گاز بستر پلند تصفیه خانه فاضلاب در بهبهان را احداث می کند – پایگاه خبری مضارع


محمود امین نژاد در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم نامه احداث تصفیه خانه فاضلاب به منظور جلوگیری از ورود فاضلاب پالایشگاه بهبهان در بهبهان و بادلند به رودخانه مارون اظهار داشت: پالایشگاه بهبهان. مصرف روزانه حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار مترمکعب آب از بیدبلند خلیج فارس، حدود ۷۸۰۰۰ مترمکعب از پالایشگاه و ۲۵۰۰۰ مترمکعب آب خالص و استاندارد برای شهر بهبهان تامین می‌شود.

وی با اشاره به محدودیت منابع آبی در کشور افزود: ۲۸ هزار مترمکعب فاضلاب شهر بهبهان بدون تصفیه وارد رودخانه مارون می شود و برای جلوگیری از این روند، شرکت پالایش گاز بدلند خلیج فارس اقدام به احداث تصفیه خانه می کند. کارخانه در شهرستان بهبهان.

و امین نژاد ادامه داد: مشارکت پالایشگاه گاز آبوا خوزستان و بادلند خلیج فارس برای احداث تصفیه خانه فاضلاب نشان از اهتمام جدی این مجموعه به مسائل زیست محیطی دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز بیدپلند ​​در خلیج فارس گفت: احداث تصفیه خانه فاضلاب و خروج فاضلاب از پالایشگاه گاز بیدپلند ​​در خلیج فارس و شهرستان تا رودخانه مارون بهبهان ضمن ارتقای شاخص های زیست محیطی، زمینه را فراهم می کند. بستر لازم برای بازیافت پساب و استفاده بهینه از آن در صنایع.

محمدرضا کرمان نژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان در تکمیل این مراسم با بیان اینکه این پروژه با هدف حفظ محیط زیست و تامین آب پالایشگاه گاز بیدپلند ​​در خلیج فارس انجام می شود، گفت: این طرح با هدف تصفیه آب کشور انجام می شود. با سرمایه گذاری ۵ هزار میلیارد ریالی ظرف ۲۴ ماه به بهره برداری می رسد.

وی با اشاره به احیای فاضلاب شهر بهبهان و جلوگیری از آلودگی های زیست محیطی، استفاده حداکثری و بهینه از منابع ارزشمند آبی کشور و آبرسانی به مجتمع بزرگ پالایشگاه گاز بیدپلند ​​در خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه و مونتاژ گاز مشعل کشور اشاره کرد. از دیگر اهداف این تبصره

کرمنژاد با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای حل ریشه ای معضل آب و فاضلاب خوزستان گفت: در راستای این سیاست تلاش کرده ایم با انجام اقدامات متعدد از توان صنعت برای تصفیه فاضلاب استان بهره ببریم. و با استفاده از تمامی ظرفیت ها از جمله تصفیه فاضلاب در بهبهان تا بیدپلند ​​در خلیج فارس.

وی تصریح کرد: با این تفاهم ۱۰ میلیون یورویی با Bedpland از خلیج فارس، پساب را از زیر پای مردم جمع آوری کرده و شاهد استفاده مجدد از منابع خواهیم بود که برای مردم مایه خیر و برکت خواهد بود.

محمدجواد اشرفی مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان در این مراسم گفت: به دلیل نبود تصفیه خانه فاضلاب شهری در بهبهان روزانه ۲۸ هزار مترمکعب فاضلاب وارد رودخانه مارون می شود که عوامل محیطی زیادی را به دنبال دارد. آلودگی و خطر برای سلامتی مردم.

و ادامه داد: با توجه به علاقه شرکت هلدینگ خلیج فارس به محیط زیست و تلاش شرکت بدلند برای پالایش گاز خلیج فارس، این پالایشگاه برای رفع این مشکل ساخته می شود.

تفاهم نامه احداث واحد تصفیه فاضلاب بهبهان با ظرفیت ۲۸۰۰۰ مترمکعب در روز به منظور تامین آب مورد نیاز پالایشگاه گاز بیدپلند ​​خلیج فارس بین محمدرضا کرمان نژاد مدیرعامل آبفای خوزستان شرکت، محمود امین نژاد، مدیرعامل این شرکت و محمدجواد اشرفی، مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان.

منبع: ایسنا