پاشیدن آن یا از دست دادن آن؟


ما باید در مورد کازبی صحبت کنیم این یک مجموعه مستند چهار قسمتی به کارگردانی W. Kamau Bell است که به بررسی میراث بیل کازبی، خوب و بد می پردازد. این موضوعی است که شخصی مانند بیل، یک کمدین سیاه پوست متولد دهه ۷۰، از صحبت درباره خود تردید دارد. با توجه به آنچه که ما اکنون در مورد تاریخچه کازبی به عنوان یک شکارچی زن می دانیم، چگونه می توانیم آن را با کمدی افسانه ای و حرفه بازیگری که راه را برای کمدی های سیاه، بازیگران و حتی تاجرانی که پس از او آمدند، هموار کنیم؟

شوت باز: جمیلا کینگ، نویسنده، برای مصاحبه با کارگردان دبلیو. کاماو بل. بیل از او می پرسد: “حالا بیل کازبی کیست؟” مکثی کرد و نفسش را بیرون داد و گفت: مرد، نمی دانم.

ذات: بل اعتراف می کند که بسیاری از افرادی که او می خواست با او مصاحبه کند، او را رد کردند زیرا گفتگو بسیار دشوار بود. اما او با بسیاری از کمدین ها، کارشناسان فرهنگ، افرادی که در برنامه های کازبی بازی کرده اند و غیره مصاحبه کرده است. همه آنها در مورد حرفه کازبی با همان ترسی فکر می کنند که قبل از شروع اتهامات مبنی بر اینکه او زنان را برای رابطه جنسی با آنها مواد مخدر مصرف می کرد، به آن عادت داشتند. اما همه آن‌ها به جنبه‌ای از سال‌های اولیه کازبی نگاه می‌کنند و تعجب می‌کنند که چگونه ارتباطاتی را که لازم بود برقرار نکرده‌اند.

سال‌های اولیه کار کازبی در اپیزود یک پوشش داده می‌شود، از روشی که او کار خود را در یک موقعیت نیمه طبیعی شروع کرد و ظرف یک یا دو سال از باشگاه‌ها به حضور در تلویزیون تبدیل شد. کازبی بر خلاف برخی از پیشینیان خود، مانند دیک گرگوری، تصمیم گرفت بیشتر در مورد ازدواج، خانواده و دوران کودکی خود در فیلادلفیا صحبت کند. نه عنصر این امر باعث شد تا با ادامه جنبش حقوق مدنی در دهه ۱۹۶۰، حرفه او شکوفا شود.

او اولین مرد سیاهپوستی بود که یک درام شبکه ای را رهبری کرد. جاسوسی میکنمو آنجا بود که او برای بدست آوردن شوهر بدلکاری سیاه پوست من پول داد و درها را به روی بدلکاری آمریکایی آفریقایی تبار باز کرد. آنقدر خوشمزه بود که حتی یک میزبان کازبی فاش کرد پادکست، آنت جان هال، شما نمی دانستید.

اما بل همچنین به بررسی ارتباط کازبی با هیو هفنر می‌پردازد، کسی که کازبی را مجبور به نقش او در کلوپ‌های پلی‌بوی می‌کرد، و همچنین وسواس کمدین با چیزی به نام «مگس اسپانیایی» که در آلبوم استندآپ خود در سال ۱۹۶۹ به آن اشاره کرد. و مصاحبه دهه نود با لری کینگ. «اسپانیش فلای» چه می کند؟ قرار است زن را برای رابطه جنسی بازتر کند.

ما باید در مورد کازبی صحبت کنیم
منبع تصویر: موسسه ساندنس

چه برنامه هایی شما را به یاد آن می اندازند؟ ما باید در مورد کازبی صحبت کنیم دارای حس بررسی مجدد اسطوره های فرهنگی، مانند ریچارد پرایور: حذف منطق، اما این موضوع برای بیل و همه افرادی که او ملاقات کرده است، موضوعی است، با توجه به اینکه چقدر سخت است که بین پرستش کازبی تعادل ایجاد کنند و بدانند رفتار او تقریباً از ابتدای کارش چقدر وحشتناک بوده است.

توصیه ما: ما علاقه خاصی داشتیم ما باید در مورد کازبی صحبت کنیم زیرا الف) ما می دانیم که علیرغم عدم تمایل بیل به این موضوع، بیل یکی از بهترین افرادی است که میراث کازبی را از طریق چنین دیدگاه ناراحت کننده ای مطالعه کرده است، و ب) می توانیم با احساس بیل و کسانی که با او ملاقات کرده اند ارتباط زیادی داشته باشیم.

از زمانی که پدرم در کودکی برخی از آلبوم های کمدی دهه ۶۰ او را در خانه پخش می کرد، من طرفدار کازبی بودم. من تماشا کرده ام آلبرت فت و نمایش کازبی، درست مثل بل و خودش این یکی از نمایش های کمدی برجسته در سال های نوجوانی من بود. برای من سخت بود آشتی بدهم که کازبی که همه این کارها را انجام داد کازبی بود که به زنان تجاوز کرد. هنر و هنرمند را از هم جدا می کنید؟ و در مورد کازبی، می توان شما کاملاً کاری را که او انجام داده به خاطر کاری که انجام داده رد می کنید، خوب؟

برای بل و افرادی که با او مصاحبه کرد، این موضوع عمیق‌تر از این است، زیرا او در نسل‌های مختلف بر بسیاری از سیاه‌پوستان تأثیرگذار بوده است. آیا هنوز هم می توانید بدون تحقیر بسیاری از زنانی که آسیب های جبران ناپذیری دیده اند و داستان های آنها به این موضوع ادای احترام کنید؟ آیا می توانید او را به عنوان یک پیشگام در نظر بگیرید و درنده؟

اپیزود ۱ تلاش زیادی برای پاسخ به این سؤالات دارد. بیل چند سفر جانبی انجام می دهد، مانند بررسی اینکه چگونه گریگوری راه را برای کازبی هموار کرد و میراث هفنر به چه معناست (چیزهای کوچک) اسرار پلی بوی، اساسا). اما او همیشه به دنبال جنبه‌ای از سال‌های اولیه کازبی است که در نگاهی به گذشته، ممکن است به معنای کازبی واقعی باشد، مانند کل مگس اسپانیایی.

شات فراق: در حالی که دهه‌ها صحنه‌های کازبی را در فرهنگ پاپ دیده‌ایم، خمل هیل می‌گوید: “نه… نه بیل کازبی.”

ستاره خفته: کالوین براون، که پس از اینکه قرار بود به عنوان یک سوپراستار دوبل شود، تبدیل به دو بدلکار کازبی شد جاسوسی میکنم، دیدگاه خوبی در مورد اینکه چگونه کازبی اصرار داشت که هر بدلکاری دوتایی باید سیاه پوست باشد، نه یک بازیگر سفیدپوست سیاه چهره، می دهد.

پل خط پایلوت: چیزی پیدا نکردیم

تماس ما: آن را پخش کنید. ما باید در مورد کازبی صحبت کنیم قطعا تماشای آن سخت است و نکته همین جاست. او بسیاری از همان احساساتی را برمی انگیزد که خود بل با راهنمایی هایش انجام می دهد. اما این ناراحتی نشانه بزرگی است که بیل کار خود را انجام می دهد.

جوئل کیلر (جاسازی توییت) او در مورد غذا، سرگرمی، فرزندپروری و فناوری می نویسد، اما خودش را مسخره نمی کند: او یک معتاد تلویزیون است. نوشته های او در نیویورک تایمز، اسلیت، سالن، RollingStone.comو VanityFair.comو Fast Company و جاهای دیگر.

جریان ما باید در مورد کازبی صحبت کنیم در SHO.comرژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر