پاسخ ها درپی توهین برخی به مزار بهمن کشاورز – پایگاه خبری مدارا


به گزارش مدارا، سوم اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸، خبر درگذشت بهمن کشاورز حقوقدان عالی ملت و رییس اسبق کانون وکلای دادگستری وسط و اسکودا بر روی خروجی رسانه ها قرار گرفت. مرحوم کشاورز به غیر اجتناب کرده اند شرکت ها ارزنده و تالیفات حقوقی متعددی کدام ممکن است داشت، اجتناب کرده اند وفادارترین حقوقدانان به آرمان‌های رسانه بود.

متاسفانه تعدادی از زمانی است کدام ممکن است تصاویری در وب های دیجیتال در جاری بازو به بازو شدن است و در آن بنرهایی همراه خود اهانت به شخصیت مرحوم بهمن کشاورز بر روی مزار او نصب شده است.

این موضوع تعدادی از روز بعد اجتناب کرده اند خبر تایید قوانین تسهیل صدور مجوزهای کسب و معامله اجتناب کرده اند سوی شورای نگهبان در گذشته تاریخی ۵ اردیبهشت ماه سال جاری {اتفاق افتاد}.

طبق این قوانین، تصمیم گیری قابلیت برای آزمون توسل به کارآموز وکالت بردن شد و کانون وکلای دادگستری و وسط متخصصان حقوقی، متخصصان مناسب و مشاوران خانوار قوه ‌قضائیه مکلفند هر سال اجتناب کرده اند طریق گروه سنجش آموزش ملت نسبت به برگزاری آزمون وکالت اقدام نمایند و داوطلبانی کدام ممکن است حداقل هفتاد سهم (۷۰%) امتیاز معمول نمرات عالی سهم (۱%) حائزان بالاترین امتیاز را کسب کرده‌اند، شناخته شده به عنوان پذیرفته شده، جهت طی سطوح مقتضی به مرجع صدور مجوز درمورد راه اندازی شد می‌گردند.

نظارت بر اجرای این تبصره اجتناب کرده اند قوانین فوق برعهده قوه قضائیه است و قوه مزبور مکلف است در صورت استنکاف کانون وکلای دادگستری و وسط متخصصان حقوقی، متخصصان مناسب و مشاوران خانوار قوه ‌قضائیه اجتناب کرده اند برگزاری آزمون، رأساً به برگزاری آن اقدام تنبل و استنکاف اجتناب کرده اند اجرای این تصمیم جرم محسوب و مرتکب به مجازات محرومیت اجتناب کرده اند حقوق اجتماعی سطح شش موضوع ماده (۱۹) قوانین مجازات اسلام محکوم احتمالاً وجود خواهد داشت.

پس اجتناب کرده اند پاسخ‌ها و انتقاد وکلای دادگستری نسبت به تصویب این قانونی، تصاویری چاپ شده شده کدام ممکن است نماد می‌دهد شخص هر دو گروهی همراه خود نصب بنری توهین‌آمیز بر سنگ مزار بهمن کشاورز اجتناب کرده اند تایید قالب تسهیل صدور مجوزهای کسب‌وکار در شورای نگهبان اظهار شادمانی کرده‌اند. تخلیه این عکسها باعث پاسخ فشرده و اعتراض محله حقوقی ملت شده است.

همراه خود رحلت درک کشاورز، ستون خیمه وکالت فرو افتاد

سیدمهدی حجتی عضو هیات مدیره کانون وکلای دادگستری وسط ذکر شد: بهمن کشاورز در گذشته تاریخی اخیر ایران در بخش وکالت، یکی اجتناب کرده اند سرشناس ترین وکلای دادگستری بود کدام ممکن است به لحاظ برخورداری اجتناب کرده اند فضایل و خصایص نیک اخلاقی و رعایت قوانین درمورد {به رفتار} و اخلاق ماهر وکلای دادگستری، گام به گام به تصویر وکالت ملت تغییر شد و به «آقای وکیل» ملقب گردید. درک بهمن کشاورز جدا از آنکه شناخته شده به عنوان عالی وکیل ماهر شاخص شناخته می شد، در جهان حفاظت اجتناب کرده اند حقوق صنفی وکلای دادگستری نیز پیشتاز بود و در ادوار مختلفی کدام ممکن است نامزد انتخابات هیأت مدیره کانون وکلای دادگستری بود، همواره همراه خود رأی بالایی مورد اعتقاد وکلای دادگستری قرار می گرفت.

وی یکپارچه داد: مرحوم کشاورز در تشکیل اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری نیز عملکرد پررنگی داشت و مانند آن واسطه و به جهات بسیاری عکس کدام ممکن است باعث شناخت ویژه و احترام خاص ایشان نزد اهالی محله وکالت ملت بود، در ۵ فاصله، تصدی اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ملت را نیز شناخته شده به عنوان رئیس همراه خود رأی اعضای هیأت های مدیره کانون های وکلای ملت بر عهده داشت و انجام ایشان در کسوت ریاست اتحادیه و ریاست کانون وکلای دادگستری وسط و عضویت در مخلوط کردن هیأت مدیره ادوار فوق العاده جذاب تعیین مقدار شده است، به نحوی کدام ممکن است همراه خود رحلت درک بهمن کشاورز، به تعبیر متنوع اجتناب کرده اند حقوقدانان شاخص ملت، ستون خیمه وکالت نیز فرو افتاد و مرحوم بهمن کشاورز شناخته شده به عنوان عظیم محله وکالت ملت، بر راه و رسم بزرگی نیز از اشراف زاده ها داشت و در بین مخالفین خویش نیز اجتناب کرده اند جایگاه و احترام ویژه ای برخوردار بود.

حجتی ذکر شد: حضور جسورانه ایشان در فضای مطبوعات و تبیین امتیازات حقوقی به زبان آسان برای عوام و تحلیل وقایع حقوقی روز با بیرون جهت گیری سیاسی و نیز تألیفات ارزشمند ایشان در بخش های مختلف حقوقی و حرفهای درمورد به وکالت اجتناب کرده اند او، وکیلی صاحب تذکر ساخته بود کدام ممکن است همراه خود علم و اعلان مناسب، امتیازات روز تحت سلطه بر محله را همراه خود تیزبینی و تحلیل حقوقی مورد واکاوی قرار می داد.

این حقوقدان افزود: همین مشخصه‌ها بود کدام ممکن است پس اجتناب کرده اند وفات درک، خیل فشرده‌ای اجتناب کرده اند رجال سیاسی در قوای سه گانه، قضات دادگستری، متخصصان حقوقی و متخصصان حقوقی، دانشجویان و اساتید مدرسه های حقوق را به مراسم ناخوشایند سپاری ایشان رهنمون کرد و یکی اجتناب کرده اند خارق العاده ترین مراسم های تشییع را در ملت رقم زد و مراسم ختم درک نیز آنچنان همراه خود شکوه و همراه خود عظمت برگزار شد کدام ممکن است مسجد محل برگزاری مراسم ختم، پذیرای باند سوگوار ایشان نبود و تدفین درک بهمن کشاورز در قطعه شناسایی آوران بهشت زهرای تهران نیز هدف محکمی بر جایگاه ویژه درک شناخته شده به عنوان شخص خاص فرهیخته، صاحب قلم و اندیشه و وکیلی مبرز است کدام ممکن است میعادگاه مریدان ایشان در کل سالیان دراز {خواهد بود}.

وی در طولانی مدت ذکر شد: متأسفانه اخیرا عده‌ای کدام ممکن است زبان و خاص و هدف و جایگاهی در قبال استدلال‌های درک بهمن کشاورز در زمان حیات در مخالفت همراه خود کاسبی سازی حرفه وکالت نداشتند، پس اجتناب کرده اند تصویب قالب تسهیل همراه خود حضور بر مزار درک به ساحت احترام ایشان اساعه ادب کردند. حداقل پیش بینی اینجا است کدام ممکن است همراه خود ملاحظه به پاسخ محله حقوقی ملت به این اقدام سخیف، موضوع با بیرون نیاز قالب شکایت، توسط دادستان مورد پیگیری قرار گیرد به همان اندازه خدایی ناکرده اقداماتی اجتناب کرده اند این قبیل در ملت به رویه ای برای اهانت به اساتید فقید در بخش‌های مختلف تغییر نشود.

بهمن کشاورز الگوی اخلاق وکالت است/ اجازه توهین نمی‌دهیم

عبدالله سمامی نایب رییس کانون وکلای دادگستری وسط معتقد است: بهمن کشاورز، شناسنامه وکالت در ملت ایران است، یعنی اگر قرار باشد عالی الگوی مناسب اجتناب کرده اند وکالت کانون‌های وکلای دادگستری راه اندازی شد کنیم در واقع اولین نفر مرحوم درک کشاورز است و داده ها ایشان در کسوت ریاست کانون وکلای دادگستری وسط و اسکودا و ارجاع به رسانه ها انصافاً روشن و مشخص است.

وی یکپارچه داد: مرحوم کشاورز در اقامت شخصی مساله مبهمی نداشت، دارای اصالت خانوادگی بود و در خصوص رعایت شان و شئونات وکالت دادگستری فوق العاده معین و نسبت به نظامات کانون های متخصصان حقوقی و احترام به وکیل و وکلای دادگستری، فوق العاده همراه خود بی انصافی برخورد می‌کرد. متنوع اجتناب کرده اند متخصصان حقوقی ایشان را شناخته شده به عنوان الگوی اخلاق وکالت و شخص وکیل ملت جمهوری اسلامی ایران قبول دارند.

سمامی افزود: در خصوص بحث بی احترامی کدام ممکن است پس اجتناب کرده اند تصویب قالب تسهیل صدور برخی اجتناب کرده اند مجوزها در مجلس شورای اسلامی، اهانت و توهین و بی احترامی کدام ممکن است توسط معدود کسی معلوم‌الحال صورت گرفت؛ اسوه و عظیم و سردمدار بودن وکالت آقای بهمن کشاورز را تا حد زیادی خاص و نمایان کرد. حتی برای بسیاری که داده ها کافی با اشاره به او نداشتند، این امر باعث شد کدام ممکن است تذکر آنها را هم تا حد زیادی جلب کرده و صفات اخلاقی ایشان را تا حد زیادی دنبال کنند.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: ضمن اینکه بی احترامی کردن و اهانت به افرادی که دستشان اجتناب کرده اند این دنیا مختصر است، هم جرم محسوب تبدیل می شود و هم باید مجازات داشته باشد و مجازات شوند؛ بنده معتقدم آن {افرادی که} حتی همراه خود تصویب قالب تسهیل راضی شدند کدام ممکن است از برخی از معانی ورودشان در جهان وکالت آسان تر و سهل تر شده است، آنها هم در واقع به خودشان اجازه این اهانت و توهین را به {کسی که} اسوه و الگوی وکالت است و {کسی که} خودشان انتخاب دارند بلند مدت ای را {در این} زمینه فراهم کنند، منتفی می تنبل.

وی در طولانی مدت تاکید کرد: حقوقدانان ملت ما هم همراه خود این حرکت قبیح و زشت جایگزین بوده و افراد را محکوم می‌کنند. این امر نماد‌دهنده اینجا است کدام ممکن است انواع فوق العاده یک مدت کوتاه کدام ممکن است نمی شود اسمشان را حتی حقوقدان هر دو حقوق خوان دانست، همراه خود دشمنی و خصومت در قبال کانون های متخصصان حقوقی بازو به این اقدام قبیح زدند. در واقع کانون‌های وکلای دادگستری در سرتاسر ملت همراه خود این امر برخورد قانونی خواهند کرد و این است اجازه را به {هیچ کس} نمی دهیم کدام ممکن است به خشمگین هر دو بی فایده وکلای دادگستری در ملت ما توهین تنبل.