وظایف شهرداری تهران در زمان وقوع سیل نصب سیستم هشدار سیل سریع کجا رفت؟


یکی از اعضای شورای شهر تهران در گفت و گو با بنا پاسخ داد؛

جمعه ۲۷ آبان ۱۴۰۱ – ۰۸:۱۵

تورنت - Apgraftgy

تهران (پانا) – یکی از اعضای شورای شهر تهران گفت: مسئولیت هشدار سیل بر عهده سازمان هواشناسی است و شهرداری در حال لایروبی مسیل ها و پاکسازی رودخانه ها برای جلوگیری از حوادث احتمالی است.

احمد صادقی در گفت و گو با (پانا) با بیان اینکه در زمان وقوع بحران های طبیعی، دستگاه های مختلفی مسئول هشدار هستند، گفت: در زمینه بارش های سیل آسا، سازمان هواشناسی مسئول هشدار بارندگی های شدید منجر به سیل می شود.

و رئیس کمیته شفافیت شورای شهر تهران ادامه داد: شهرداری تهران پس از هشدارهای هواشناسی اقداماتی را در حوزه خدمات شهری از جمله پاکسازی قنوات، لایروبی قنوات و شاید در صورت تخریب انجام خواهد داد. از جداره‌های کانال‌ها و کانال‌ها، احیای این دیوارها و حتی در صورت عدم هشدار هواشناسی، فعالیت‌ها به‌طور دائم در دستور کار مدیریت شهری قرار دارد.

صادقی افزود: طرح هشدار سریع سیل رو به اتمام است و اطلاعات مربوط به آن در حال ارائه به سازمان مدیریت بحران است اما این سازمان مجوز قانونی برای هشدار سیل ندارد و این اطلاعات را در اختیار سازمان هواشناسی قرار می دهد و بر اساس آن با نظر سازمان هواشناسی در مواقع لزوم اخطار داده می شود.» و بر اساس میزان بحران، پروتکل های آمادگی در حال اجراست.

فعالیت سامانه هشدار سریع سیل فقط در رودخانه های دره تهران

وی همچنین درباره اینکه چه زمانی تمامی رودخانه های دره های تهران به سامانه هشدار سریع سیلاب مجهز می شوند، تصریح کرد: در این منطقه افزایشی نداشتیم و هم اکنون سامانه هشدار سریع سیل دو رودخانه دره تهران را داریم. ”

الصادقی با بیان اینکه دو سامانه نصب شده مربوط به چهار سال گذشته تا سال جاری است، تصریح کرد: مطالعات اولیه این سامانه ها زمان زیادی را برد اما اکنون به مرحله نصب سنسور و دزدگیر رسیده است که یک پیشرفت خوب.»