وزیر کشور: زائران تحت هیچ شرایطی اجازه رفتن به مرزها را ندارند/ آمادگی پلیس برای مسدود کردن جاده ها – پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن سایت خبری نابرابری؛ احمد واحدی وزیر کشور با بیان اینکه هم اکنون برای بازدید از مرزهای غربی در مهران به سر می برم، گفت: چون عراق توانایی خروج زائران از مرزهای خود را به سرعت خروج زائران از مرزهای ما ندارد. دیروز و شب گذشته تعداد زیادی از زائران در مرز ماندند و نتوانستند وارد عراق شوند.

وزیر کشور با اشاره به اینکه عده ای در حال رفتن و عده ای در حال بازگشت به مرزها هستند، افزود: به دلیل اینکه دیروز و دیروز شب جمع زیادی از مردم و دوستان آمدند، اکنون اینگونه قرار گرفته ایم. عراقی های ما به همان سرعتی که ما زائران را تخلیه می کنیم، توانایی تخلیه و عبور از مرز را ندارند تا چنین تجمعات گسترده ای داشته باشند.

واحدی افزود: ما نگران اثرات این امر بر سلامتی مردم بودیم، بنابراین کار باید کاملاً کنترل شده انجام شود و به همین دلیل از مردم خواستیم عزیزانی را که قصد جابجایی از اصل را دارند، ترک نکنند. مرز بسیار شلوغ است و اگر بتوانیم به زائران اجازه عبور به موقع از مرز را بدهیم، طرف عراقی بستری را برای عبور سریع زائران فراهم کرد و اتوبوس های کافی در آن سوی مرز فراهم شد. موضوع را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

وی از مردم در اینترنت خواست با کانال خبری ۱۱ صبح تماس بگیرند: افرادی که هنوز شروع به کار نکرده اند، حرکت نکنند.

وزیر کشور با اشاره به گرمای شدید هوا افزود: زائران برای حفظ سلامتی کودکان خردسال و سالمندان را از تشرف به حرم برحذر داشته باشند زیرا دمای هوا و رطوبت هوا در اینجا به حدی است که جوانان و نوجوانان و جوانان افراد میانسال از مشکلات رنج می برند.” صبرشان تمام می شود.

وی از آمادگی پلیس برای بستن راه ها به وزیر کشور خبر داد و گفت: پلیس در همه نقاط تذکر می دهد و باید افراد خارج از استان های مرزی را دستگیر و از آنها بخواهند به راه خود ادامه ندهند.

وی از آمادگی سایر دستگاه ها برای اعزام زائران اربعین خبر داد و گفت: اینجا همه بسیج شده اند، همه نیروها، نیروی انتظامی، استانداری و هلال احمر مشغول کار هستند اما به هر حال ازدحام جمعیت بسیار زیاد است. اما به محض آماده شدن طرف عراقی و مشخص شدن شرایط، اعلام می کنیم که سایر عزیزان نیز به خیل زائران حسینی خواهند پیوست.