وزیر ورزش: الناز رکابی با دیدن من دو کلاه بر سر گذاشت و حتی یک تار موی آن هم ریخت – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; حمید سجادی درباره حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی و جایگزینی تیم ملی اوکراین به جای تیم ایران، اظهار داشت: مطرح شدن چنین صحبت هایی مبنایی ندارد. شخصی در یک مجله انگلیسی نظری را مطرح کرد و ادعایی کرد. وی ما را متهم به همکاری برای تقویت روسیه کرد و گفت: روسیه اکنون در حال جنگ با اوکراین است و به همین دلیل باید مانع از صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی شود.

فرضیه محرومیت تیم ملی فوتبال ایران بی اساس بود

وزیر ورزش و جوانان حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی را تئوری دانست و گفت: خیلی جاها اعم از فضای مجازی، نشریات و رسانه ها هرکسی نظر می دهد و مطلبی می نویسد، نباید آن را بگیریم. مسائل جدی است زیرا ورزش قوانین و اصول خاص خود را دارد و تصمیم گیری در این زمینه محدود به گفتن یک نفر و سوار شدن دیگران بر موج آن نمی شود. این سخنان بی اساس بود.

نسبت به جایگاه چهره های ورزشی بی تفاوت نیستیم

با توجه به اینکه طی هفته های اخیر و با توجه به اتفاقاتی که در کشور رخ می دهد، گذرنامه برخی از چهره های ورزشی به دلیل اظهار نظر در فضای مجازی توقیف شده و یا مسائلی در رابطه با علی کریمی، بازیکن سابق فوتبال کشور وجود دارد. تیم، پس چی؟ وزارت ورزش و جوانان برای رفع این مسائل گام برمی دارد و گفت: ما در صحنه بودیم و بی تفاوت نبودیم. ما بارها گفته‌ایم، مسئولان گفتند و رئیس‌جمهور متذکر شد که مقام معظم رهبری فرمودند این عزیزان فرزندان ایران هستند و گاهی اتفاق می‌افتد که به اشتباه اخبار و اطلاعات می‌گیرند.

سجادی با اشاره به اینکه اطلاعات و اخبار به دست هزاران دست منتشر می شود، بیان کرد: به عنوان مثال صحبت های من در یکی دو مورد تحریف شد و به گونه ای دیگر بر مردم منعکس شد. این جور اتفاقات ممکن است بیفتد و حالا یک جوان می تواند وسط این موج ها بیفتد و بر اساس دریافت اطلاعات نادرست اظهار نظر یا اقدام کند.

مشکلات ورزشکاران در رویدادهای اخیر را دنبال می کنیم و امیدواریم اتفاقات خوبی بیفتد

وی تاکید کرد: بارها گفته ایم که نسبت به این عزیزان بی تفاوت نیستیم، کمک و راهنمایی کنید. همه نهادها در جلسات خاصی نمایندگان خود را دارند، نمایندگان ما نیز حضور داشتند و ما مدافع این پیشکسوتان و چهره های خاص در عرصه ورزش و جوانان بوده ایم که کار آنها را دنبال می کنیم. اتفاقاً من در یکی دو جلسه حضور داشتم و همه اعضای جلسه نسبت به این جوان ها نظر حمایتی داشتند و معتقد بودند که تفکر غلط، اطلاعات غلط و برداشت های نادرستی که صورت گرفته باید اصلاح شود و این وظیفه تبیین جهاد.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: باید اتفاقات خوب و گزارش های مفید بدهیم و اقدامات پیشگیرانه در این زمینه انجام دهیم و در کنار این عزیزان باشیم، آنها را بیشتر درک کنیم و با آنها تعامل داشته باشیم. ما همچنان امیدواریم که اتفاقات خوبی رخ دهد.

الناز رکابی یکی از شانس های ما برای حضور در المپیک پاریس خواهد بود

وی در مورد دیدار خود با ریکابی آتش نشان و شرایط پیرامون این دیدار و اینکه آیا این دیدار به درخواست سجادی یا خود ریکابی نازی صورت گرفته است، گفت: این دیدار دقیقاً به درخواست ایشان بوده و درخواست ایشان برای من محترم بوده است. خوب. قبل از ملاقات من با خانم ریکابه، آقای توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک، برای اولین بار (که قبلاً اتفاق نیفتاده بود) به عنوان رئیس کمیته بین المللی المپیک، از وضعیت یکی از آنها جویا شد. ورزشکارانی که با آنها صحبت کردم.

سجادی با اشاره به اینکه الناز رکابی یک رشته المپیکی است، گفت: خانم رکابی یکی از فرصت های ما برای حضور در المپیک پاریس خواهد بود و امید زیادی به ورود او داریم و امیدواریم که او امتیاز بگیرد. آن روزها خانم هانیه رستمیان اگر اشتباه نکنم در رشته تیراندازی با تپانچه ۲۵ متر اولین کلاس المپیکی خود را کسب کردند. کسب درجه یک ورزشکار حجابی، تبریک به جامعه ورزش بانوان.

وی تاکید کرد: خانم رکابی از خاستگاه های ما هستند. بیش از ۳۰ سال از زندگی او می گذرد و به من گفته اند که حدود ۲۱ سال است که در صخره نوردی فعال هستم و سوابق و تجربیات خوبی دارم. در حال حاضر برای اینکه زندگی ام را تغییر دهم، روی پاهایم بایستم و ورزشم را ادامه دهم، از ساعت ۸ صبح تا ۲۲ شب تمرین و ورزش می کنم تا مستقل باشم و از من کمک خواستند.

الناز رکابی با همان روسری که به دفتر من آورده بود در شهر قدم می زد

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: علت درخواستشان را جویا شدم که درخواستشان چیست؟ با توجه به اینکه ساعت ۳ بامداد دیشب وارد ایران شدند، گفتم بیایند و بعدا در خدمتشان باشیم که گفتند می خواهند با خانواده به زنجان بروند و خواستند تا زمانی که در تهران هستند با وزیر ملاقات کنند. . گفتم قدم هایشان جلوی چشمشان است. آمدند و صحبت کردند.

وی افزود: در این دیدار در حالی که خانم رکابی دو کلاه، کلاه ورزشی و کلاه کاپشن به سر داشت، اشتباهی در حجاب ایشان پیدا کردند. به نظر می رسد برخی از عزیزان تصویر گرفته شده را که دو کلاه بر سر گذاشته است تشخیص نداده و احساس کرده اند که دوباره موهایش است در حالی که خانم رکابی دو کلاه بر سر داشته است و تصاویر از زوایای مختلف نشان می دهد که حتی یک نفر هم نیست. تار موهایش بیرون بود

ساجدی گفت: مطالبی را توضیح دادیم، عده ای گفتند حجاب او مرسوم و غیر رسمی نیست و او وارد وزارت شد، از طبقات ما گذشت، رسید، سپس وارد اتاق من شد و با مهربانی و گرمی از او استقبال کردیم.

۳ درخواست از وزیر ورزش

وی گفت: خانم رکابی ملی پوش و قهرمان جهان است. این بار گناه او چهارم شد. او قهرمان جهان است، رشته اش هم المپیکی است و می گوید حدود ۲۰-۲۱ سال است که فعال است و در این رشته زحمت کشیده و در رشته خود به مقام اول رسیده است.

و وزیر ورزش و جوانان یادآور شد: با خانم رکابی مصاحبه شد، ایشان ابراز پشیمانی و قبولی کردند، دلیل این اتفاق را توضیح دادند و توضیح دادند که باید طور دیگری عمل می کردم، ناخواسته این اتفاق افتاد و استرس داشتم و توضیح دادند. . خودشان صحبت کردند، ابراز پشیمانی کردند، شفاف سازی کردند و گفتند قبل از اینکه به شهر بروم می خواهم وزیر را ببینم و به او مهلت داده ام.

گفت: از خانم رکبی پرسیدم دلیل آمدنش چیست؟ آنها ۳ طلب دارند و گفتند من سابقه بیمه ندارم، درآمد مستمری ندارم که بتوانم روی آن حساب کنم، درآمد ثابتی ندارم، می خواهم باشگاه راه اندازی کنم، بگیرم. روی پای من، شما به عنوان وزیر ورزش و جوانان به قهرمان خود کمک کنید.

سجادی با اشاره به اینکه مربی خانم رکابی برادر ایشان و یکی از قهرمانان این رشته است و صخره نوردی برای خانم رکابی یک رشته خانوادگی است، گفت: خانم رکابی گفتند آقای وزیر من درخواست هایی از ایشان دارم. شما. ، و من گوش دادم. بعدا گفتند اجازه داریم عکس بگیریم؟ من هم گفتم خواهش می کنم الان برای این ماجرا توضیحات مختلفی دارند.

ما باید در خدمت جوانانی باشیم که همیشه ایران را به جاهای دیگر دنیا ترجیح داده اند

وی تاکید کرد: ما وظیفه حرفه ای، اخلاقی، اداری و مسئولانه خود را انجام داده ایم و دیگران می توانند در مورد آنچه می خواهند قضاوت کنند. با رعایت و احترام به شعائر خود و پایبندی به آرمان های خود، این یکی از جنبه های کار، وظیفه و رسالت ما در خدمت به جوانانی است که همیشه ایران را بر سایر نقاط جهان ترجیح داده اند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: خانم رکابی از کشورهای مختلف دعوتنامه های مختلفی برای ایشان ارسال کرده است، بمانید و نقش آفرینی کنید.