وزارت صمت واردات الاغ را ممنوع کرد – پایگاه خبری مدیریت


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا;پس از گذشت ۶ ماه از سال جدید و پیگیری های متعدد رسانه ای برای اعلام فهرست کالاهای مشمول ممنوعیت واردات در سال ۱۴۰۱، فهرست دو گروه کالاهای ۴ و ۲۷ مشمول ممنوعیت واردات اعلام شد.

در گروه چهارم کالایی، ۱۵۵۰ قلم کالا مشمول ممنوعیت واردات هستند. این گروه شامل کالاهای لوکس یا کالاهای مشابه تولید داخل است که بر اساس تصمیم سران دولت در سال ۱۳۹۶ و اختیاراتی که به وزیر امنیت برای افزایش تعداد این کالاها داده شده است. ورود آنها به کشور ممنوع است.

الاغ، ماهی زینتی، خرچنگ دریایی، برخی محصولات تابستانی و کشاورزی، پوست مرکبات، چای، غذای سگ و گربه، تخته سنگ، بخور و سایر محصولات معطر، صابون، کف پوش، حوله، زیور آلات چرمی، صنایع دستی، زنان و دختران، مردان و پسران پوشاک، پتو و پتو مسافرتی، چوب، شلاق و شلاق، مرمر و سنگ آهک، کوزه و حلبی کمپوت، بیل و قیچی باغبانی، انبر دستی، قاب عکس، واشر، چرخ خیاطی، شیرآلات بهداشتی، آمبولانس و انواع عروسک از جمله این موارد است. کالاهایی که در این گروه کالا قرار می گیرند. .

گروه ۲۷ نیز گروهی از کالاهایی است که طبق مصوبه وزارت صنعت، معدن و تجارت در فهرست کالاهای ممنوعه وارداتی قرار گرفته و شامل ۶۰۰ قلم کالا می شود. گونه های ماهی خوراکی، پرندگان زینتی، سگ و گربه معمولی، صدف، سوپ و آبگوشت و فرآورده های مرتبط، مواد شوینده دندان، تابوت، نخ ابریشم، آبگرمکن خورشیدی، روده و شکمبه حیوانی از جمله اقلام ممنوعه در ۲۷ گروه محصول هستند. این کالاها با مجوز دفاتر تخصصی وزارت امنیت مجوز واردات می گیرند.