واکنش وزیر ارشاد به کشف حجاب، برخی از بازیگران زن/بازیگران کشف حجاب بدون رعایت ضوابط به این انتخاب جدید رسیدند – پایگاه خبری مدارا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره کشف حجاب توسط برخی از بازیگران زن سینمای ایران گفت: وی گفت: از مخاطبان هنرمندانمان که بابت حادثه ای که برای خانم امینی رخ داد ابراز تاسف کردند تشکر می کنیم. عبدی و بنده فاوکی آقای رئیس جمهور شخصاً از این حادثه ابراز تأسف کردند و همه ما متأثر از این حادثه هستیم، اما برخی اقدامات خلاف موازین را نمی پسندیم.

اضافه شده: عصر جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دوره حاکمیت قانون است. ما در خدمت همه اهالی فرهنگ و هنر هستیم و چتر حکومت و نظام شامل همه اهالی فرهنگ و هنر می شود، به جز خود مصری ها که زیر این چتر نیستند.

اسماعیلی با بیان اینکه همه عزیزانی که در عرصه فرهنگ و هنر فعالیت می کنند به ما احترام می گذارند و به ما تکریم می کنند، گفت: البته هر هنرمندی که قانون را رعایت کند و قانونی عمل کند ما خود را خادم او می دانیم اما کسانی که در خارج از کشور فعالیت می کنند اگر هستند. از این چارچوب، البته این انتخاب آنها بود.

وی ادامه داد: بازیگران زن کشف حجاب به این انتخاب جدید رسیدند که مشمول قوانین نیست. در عرصه فرهنگ و هنر در خدمت عزیزان قانونمند هستیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: البته همدردی و پشیمانی اشکالی ندارد. فرد ممکن است همدردی کند و ممکن است قضاوت اشتباهی داشته باشد. من خودم میتونم ۱۰ بار تو حرفام اشتباه کنم و بقیه هم همینطور چون آدمیم و گاهی احساساتی میشیم و حرف اشتباه میزنیم.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه من اهالی فرهنگ و هنر را دلسوز ایران و مردم و فرهنگ و هنر کشورمان می دانم، گفت: اکثریت اهالی فرهنگ و هنر با قانون هستند اما اگر کسی اصرار کند قانون شکنی، البته قانون نمی تواند حمایت لازم را داشته باشد.