واکنش وزیر ارشاد به بازداشت خبرنگاران/ تعداد آنها زیاد نیست – پایگاه خبری مدیریت شده


گزارش کردن پایگاه خبری مدآرا; محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد درباره شرایط هنرمندانی که در حوادث اخیر کشور ایستادند و برخی از آنها با محدودیت مواجه شدند، گفت: هدف ما این است که فضای عمومی کشور را به سمت آرامش سوق دهیم و هر اقدامی که خلاف آن باشد. این فضای صلح از نظر ما مردود است.

بخش‌هایی از اظهارات اسماعیلی را در زیر می‌خوانید:

* تصمیمی که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گرفته و ما بر آن مصمم هستیم این است که فعالیت های فرهنگی و هنری باید عادی شود و بحث هایی که پیش می آید مخل زندگی هنرمندان نباشد. امروز جشنواره فیلم کوتاه آغاز می شود و اتفاقات به روال عادی خود باز می گردد و انشاالله به دنبال ایجاد فضای آرامش هستیم.

* محرم و صفار داشتیم، زمانی که اکثر برنامه های فرهنگی و هنری تقریبا تعطیل بود، همه هنرمندان آماده ورود به فضای جدید بودند. یعنی ما در ماه ربیع الاول و ماه شادی کار را شروع می کنیم و همه مجوزها را داده ایم، اما ناگهان با این تحولات و آشفتگی های اخیر مواجه می شویم. در این بین چه کسی باخت؟ اداره فرهنگ و هنر کشور هزینه را پرداخت کرد.

* وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر اساس مأموریت های خود وارد این موضوع شد و با سایر مجموعه ها همکاری نزدیک داشت. در نظر داریم از حقوق همه هنرمندان و صاحبان فرهنگ و هنر دفاع کنیم. ما اصرار داریم تا حد امکان از خدمات عمومی برای این افراد استفاده کنیم.

* در مورد وضعیت خبرنگاران، عکاسان و دست اندرکاران رسانه ای که دستگیر شده اند، تعداد آنها زیاد نیست و ما به اداره مطبوعات این کار را محول کرده ایم و دستگاه های امنیتی واقعاً همکاری می کنند.

* در صورت وجود موارد صرفا اطلاع رسانی قطعا محدودیتی نخواهد داشت. نکته اینجاست که همه ما این دوستان را می شناسیم و اگر اشتباهی مرتکب شوند سعی می کنیم آن را برطرف کنیم.