واکنش سردار حاجی زاده: برخی جوانان فریب ضعف خود را در «تبیین جهاد» می خورند/دشمن به دنبال نفوذ در شخصیت ملت هاست/ ما همیشه چند قدم از دشمن جلوتریم – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; سردار امیرعلی حاج زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان بازدید اعضای بسیج اساتید کشوری از نمایشگاه علم و فناوری نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تبریک ولادت میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر. صادق (علیه السلام) به حوادث اخیر اشاره کرد و گفت: این حوادث ذهنی ملت شریف ایران را مخدوش کرد و حوادثی رخ داد که هزینه هایی را بر کشور تحمیل کرد و قطعاً جزو اهداف اصلی دشمنان نظام ماست. کشوری که اگر شناخت کافی از ابعاد این پرونده نداشته باشیم، تکرار خواهد شد.

وی گفت: در این حادثه آخر که یک زن جان باخت، همه مردم ایران ناراحت شدند، اما در برابر منافقین، آمریکایی ها، رژیم صهیونیستی، آل سعود، گروه های کمونیستی و دمکراتیک و همه دشمن خوشحال شدند. شبکه ها علیه کشور ما سروصدا کردند. اتفاقی نیست و نشانه دشمنی است و اگر نخبگان و مردم موضوع دشمن را جدی بگیرند تشخیص خودی ها کار سختی نیست. از بیرون. زیرا اگر بخواهیم اقتصاد، سیاست و فرهنگ کشور بهبود پیدا کند، این در شرایط امنیتی امکان پذیر است و این امنیت مثالی که در کشور ما وجود دارد در هیچ جای دنیا مانند دشمن در سال های ۷۸، ۸۸، ۹۶، ۹۸ و فتنه نیست. دومی به دنبال برهم زدن این امنیت است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتقاد از عملکرد برخی در حوادث اخیر گفت: ما در عرصه نظامی و دفاعی مدام مراقب دشمنان هستیم به طوری که همیشه چند قدم از آنها جلوتر هستیم اما آنها حمل می کنند. دشمنی خود را در همه چیز از بین ببرند. متأسفانه برخی هنوز به این نتیجه نرسیده اند که پشت این وقایع و حوادثی که کشور شاهد آن است، دشمنی با دشمنان میهن و ملت است و در برخی موارد نسبت به مواضع اتخاذ شده در برابر دشمن حساسیت نشان می دهند.

وی افزود: انتقاد وجود دارد اما باید در درون خودمان حل شود، حالا که وضعیت کشور را دیدیم و فتنه ای پیش آمد، آیا باید به این فتنه دامن بزنیم و خواسته های دشمنان را برآورده کنیم؟

سردار حاجی زاده گفت: دشمنی دشمن منحصر به دوران انقلاب نبود و ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی همواره مورد طمع دیگران بوده است. حتی در دوران قبل از انقلاب نیز حدود ۶۰ درصد کشور تجزیه شد و پس از انقلاب با وجود تشدید خصومت‌ها، با قدرت و بدون تقسیم یک متر مربع از خاک کشورمان در برابر این حملات توده‌ای ایستادگی کرد. این لطف خداوند، ثبات و صبر ملت ما بود.

وی تصریح کرد: میدان جنگ زمانی به عنوان نبرد زمینی و به دنبال آن نبرد دریایی و هوایی و با پیشرفت علوم فضایی و توسعه اینترنت در عرصه سایبری مطرح شد و امروز عرصه نبرد جدیدی است که آماده شده است. توسط دشمن که جنگ است، دانشی که بر ذهن ها و اندیشه ها تأثیر می گذارد و از نوع پیشرفته و پیچیده جنگ روانی است. به طوری که ارتش ها و یگان های این جنگ رسانه ای مانند انترناسیونال سعودی و ابزار آن فیس بوک، اینستاگرام و فضاهای مجازی و میدان جنگ ذهن و اندیشه مردم است.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تایید اینکه دشمنان به دنبال راهی برای نفوذ در شخصیت ملت ها برای تغییر موضع دوست و دشمن هستند، گفت: باید این صحنه جنگ را درک کنیم و به بیانات مقام معظم رهبری عمل کنیم. رهبری که آن را تکرار می کند. و برای سالها روشن کنیم که در این جنگ دانش، نخبگان و اساتید باید وارد عرصه جهاد تفسیر شوند. و اموال دولتی

در پایان این مراسم سردار حاجی زاده به سوالات اساتید دانشگاه پاسخ داد و نظرات آنان را شنید و اساتید دانشگاه های کشور نیز با حمایت از اظهارات وی موافقت کردند. اقدامات علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی.