واکنش برادر قاضی المنصوری به ادعای پزشک قانونی امروز: فرضیه خودکشی برادرم در گزارش نهادهای امنیتی رد شد/ پلیس بین‌الملل ایران از همان ابتدا اصرار داشت پرونده برادرم را «خودکشی» جلوه دهد.


در پی انتشار ادعای جدید رئیس پزشکی قانونی مبنی بر مرگ قاضی المنصوری در رد فرضیه خودکشی وی؛ برادر قاضی المنصوری خبرنگار اخبار مدرا گفت: چون خود حاج مؤمن بود، فرضیه خودکشی از اول نه درست بود و نه درست. از سوی دیگر اتهام واهی یکی از متهمان پرونده معروف به اکبر طبری اساساً در حدی نبود که برادر بنده از ترس حضور در دادگاه بخواهد خودکشی کند.

وی افزود: ما در روزهای گذشته دلایل زیادی برای احساس ناامنی داشتیم و قاتلان این حادثه شرایط را به گونه ای ایجاد کردند که از روز اول کشته شدن قاضی المنصوری ۱۰۰ درصد مطمئن شدیم.

برادر قاضی منصوری گفت: اتفاقا در مورد اظهارات پزشک قانونی باید بگویم که برخی دستگاه های امنیتی صراحتا اعتراف کردند که حادثه هتل خودکشی برادرم نبوده است! البته باید از آقای شیرزاد از اینترپل تشکر کنم که سعی کرد همه را متقاعد کند که برادرم از ابتدا خودکشی کرده است.

همانطور که برادر قاضی منصوری خاطرنشان کرد: در این زمینه باید بگویم که دادستانی رومانی از سفیر جمهوری اسلامی در رومانی پرسیده و به آنها تذکر داده است که در حال بررسی پرونده هستیم، پس چرا از کلمه خودکشی استفاده می کنید؟

وی ادامه داد، با توجه به اظهار نظر پزشک قانونی مبنی بر عدم اعتراف برادرم، انتظار داریم آقای اعی به این پرونده رسیدگی کند.