واردات ۹۰۰ هزار تن کالاهای اساسی از بندر شهید رجایی


دوشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۱ – ۱۵:۱۲

بندر بوشهر

تهران (پانا) – سرپرست اداره کل غلات و خدمات بازرگانی استان هرمزگان از واردات ۹۰۰ هزار تنی کالاهای اساسی به کشور از ابتدای سال جاری از طریق بندر شهید رجایی این استان خبر داد.

به گزارش شرکت بازرگانی دولتی ایران، ناصر سرغزی زاده اعلام کرد: بندر شهید رجایی در استان هرمزگان یکی از مبادی اصلی ورود انواع کالاهای اساسی به کشور است و در بندر شهید رجایی پهلو گرفته است. اجناس آنها پس از تخلیه محموله به انبارهای انبار در فرمانداری منتقل و سپس به مرکز جمعیت ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه کالاهایی که از این کشتی ها تخلیه می شود شامل گندم، برنج و نفت خام است و به طور میانگین هر هفته سه کشتی در بندر شهید رجایی پهلو می گیرند، گفت: از این مقدار کالایی که تخلیه می شود ۷۱۹ هزار تن گندم است. با ۱۱ اقیانوس – و خروج کشتی ها به بندر این بندر دارای ۱۲۱ هزار تن برنج با ۳۸ کشتی کانتینری و ۵۷ هزار تن روغن خام خوراکی با ۳ کشتی است.

سرپرست اداره کل غلات و خدمات بازرگانی استان هرمزگان تایید کرد: ۸۳۷ هزار تن کالای اساسی که در بندر شهید رجایی تخلیه شده بود پس از انتقال به انبارهای استان از طریق شبکه های حمل و نقل کالا به کل کشور ارسال شد. مابقی این کالاها نیز طبق برنامه حمل و نقل شرکت بازرگانی عمومی ایران به تمام نقاط کشور ارسال می شود.