هواداران «مغز خالی» فینال اوپن استرالیا را خراب کردند


دانیل مدودف می تواند آن را بپزد، اما نمی تواند آن را بگیرد.

بزرگ‌ترین شرور تنیس پس از باختش مقابل رافائل نادال در فینال اوپن استرالیا در روز یکشنبه، تهدید کرد که روی تورنمنت‌های زمین سخت در مسکو به جای اوپن فرانسه یا ویمبلدون تمرکز خواهد کرد.

در طول مسابقه، هواداران به شدت نادال را تشویق کردند – که رکوردشکن بیست و یکمین عنوان انفرادی خود را در ملبورن به دست آورد – باعث شد مدودف فکر کند که جمعیت علیه او هستند. او از جان بلوم داور به خاطر وجود «احمق‌های خالی مغز» در میان جمعیت شکایت کرد و گفت که این تجربه او را از بازی در تورنمنت‌های گرند اسلم ناامید کرده است.

مدودف در کنفرانس مطبوعاتی خود پس از بازی گفت: «وقتی ۱۲ ساله بودم، تمرین می‌کردم، در برخی از تورنمنت‌های روسیه بازی می‌کردم، البته گرند اسلم‌ها را از تلویزیون تماشا می‌کردم… شما رویای حضور در آنجا را دارید. از این به بعد برای خودم، برای خانواده ام بازی می کنم [for] خانواده من، برای افرادی که به من اعتماد دارند، البته برای همه روس ها، زیرا من در آنجا احساس حمایت زیادی می کنم.

من اینطور می گویم: اگر مسابقاتی در زمین های سخت در مسکو برگزار شود، قبل از رولان گاروس یا ویمبلدون، من به آنجا خواهم رفت حتی اگر ویمبلدون یا رولان گاروس یا هر چیز دیگری را از دست بدهم. بچه از رویاپردازی دست کشید. در شرایطی که اینگونه باشد ادامه تنیس سخت تر خواهد بود.”

دانیل مدودف
دانیل مدودف پس از شکست مقابل رافائل نادال.
AP

مدودف ادعا کرد که به ندرت شنیده می شود که حتی یک نفر او را در راد لاور آرنا تشویق کند. در عوض، او گفت که شنیده است طرفداران به او هق هق می کنند.

“آن صدا. ناامید کننده است. بی احترامی است مطمئن نیستم بعد از ۳۰ سال بخواهم تنیس بازی کنم.

این جوان ۲۵ ساله گفت که معتقد است ملیت یکی از دلایلی است که جمعیت پر سر و صدا در مسابقات تنیس به سمت او سرازیر نمی شوند و در عوض از بازیکنانی حمایت می کنند که روس نیستند.

“من فکر می کنم ملیت کلیدی است. من قطعاً می توانم ببینم چه زمانی شما [are] بازی کردن با کسی از کشور دیگر، آنها به دنبال آنها می رفتند و نه [the] روسی… یا چیزی شبیه به این. من احساس می‌کنم در حال حاضر سر و صدای بیشتری در مورد تنیس در روسیه وجود دارد. امیدوارم تلاش کنیم افراد بیشتری به سمت ما بروند.»

دانیل مدودف
مدودف از زمانی که به صورت حرفه ای شروع به بازی کرد به خاطر بازی های مزخرفش در داخل و خارج از زمین شهرت داشت.
AP

مدودف که پس از نواک جوکوویچ در رده دوم جهان قرار دارد، افزود که این بخشی از الگوی رفتاری است که در آن تماشاگران علیه او تشویق می‌کنند.

من به یاد دارم که صحبت های زیادی وجود داشت، “نسل جوان باید بهتر عمل کند.” حدس می‌زنم این افراد دروغ می‌گفتند، زیرا هر بار که در این مسابقات بزرگ پا به زمین گذاشتم، واقعاً افراد زیادی را ندیدم که بخواهند من برنده شوم. این تجمعی است. اما امشب مثل قله کوه بود.

ستاره تنیس همه چیز را به جز خودش مقصر این هو کردن دانست. این بازیکن روسی سابقه طولانی طغیان در تورنمنت ها را دارد و به نظر می رسید در بازی روز یکشنبه به تشویق تماشاگران بپردازد. مدودف در جشن قهرمانی نادال با دو ست در فینال، دستانش را بلند کرد. هواداران به این ژست طولانی مدت با هیاهو پاسخ دادند زیرا به نظر می رسید مدودف آنها را مسخره می کند.

دانیل مدودف
مدودف به دلیل ژست پس از برد دوم خود در ست محکوم شد.
AP

در جریان بازی نیمه نهایی خود در برابر رقیب استفانوس تسیسیپاس، او به دلیل انفجار مکرر در داور Jaume Campistol، ۱۲۰۰۰ دلار جریمه شد. در مسابقات آزاد استرالیا، او همچنین شکایت کرد که مسابقه‌اش چقدر خسته کننده است و تماشاگران را به دلیل داشتن «ضریب هوشی پایین» مورد تمسخر قرار داد. در گذشته، مدودف به دلیل پرتاب سکه به سمت داور زمانی که از تماس خوشش نمی آمد، انگشت وسط به مقامات و حتی پرتاب راکت خود به سمت داور محکوم شده بود.

دانیل مدودف
ستاره تنیس پیش از این در این فصل به خاطر رفتار خود باید عذرخواهی کند.
AP

مدودف علیرغم ناسزاگویی‌اش، نادال را به خاطر برد بزرگش و سه ست پایانی باورنکردنی که در ملبورن بازی کرد تمجید کرد. پس از این، او گفتگو را به عملکرد خود در تورنمنت های گرند اسلم بازگشت و خود را متعهد کرد که بهتر عمل کند و دومین تاج خود را پس از قهرمانی در US Open 2021 به دست آورد.

او گفت: “این یک مسابقه بزرگ بود، مطمئناً نکات کوچک و جزئیات کوچکی بود که می توانستم بهتر انجام دهم.” “زندگی همین است. رافا غیرواقعی بازی کرد. من زیاد پشیمان نیستم من حتی سخت‌تر کار خواهم کرد تا روزی قهرمان برخی از این تورنمنت‌های بزرگ شوم.»

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر