همسر انسیه خزعلی: پسرم هرگز به کاربران ایرانی سرویس VPN نداد/شرکت پسرم بازارهای خارجی را هدف قرار داد – پایگاه خبری مدرس


گزارش کردن سایت خبری نابرابری؛ این روزها اخبار زیادی از فعالیت سیدحمیدرضا رضازاده فرزند انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در یک شرکت دانش بنیان و حضور وی در کانادا شنیده می شود که بازتاب های مختلفی در رسانه ها به دنبال داشته است.

یکی از موارد مطرح شده این است که در سال ۱۳۹۶ همزمان با انحلال سمنا همورپ پیچک، سیدحمیدرضا رضازاده فرزند خانم خزعلی ایران را به مقصد کانادا ترک کرد و در حال حاضر بخشی از تولید کاتر انحلال را بر عهده دارد. شرکتی به نام Betternet.) مسئول است.

در همین زمینه سید محمدرضا رضازاده همسر معاون رئیس جمهور در پاسخ به مسائل مطرح شده در خصوص مهاجرت و کار فرزندش در شرکتی به نام بنت گفت: با یک جستجوی ساده در اینترنت و بررسی مطالب، مشخص خواهد شد که مالکیت بنت در شش سال گذشته بوده است.حمیدرضا با ورود به کانادا، چندین بار به کانادا نقل مکان کرد و اکنون متعلق به شرکت پنگو، زیرمجموعه شرکتی به نام اورا است.

رضازاده تصریح کرد: ادعای مالکیت و مسئولیت سیدحمیدرضا در اینترنت که عکس وی به طور مکرر دست به دست می شود، برگرفته از سایت هایی است که صرف نظر از اصلی بودن یا نبودن منابع اصلی، اطلاعات را در اینترنت جمع آوری می کنند و ممکن است. بخشی از این اطلاعات باشد درست است و برخی ممکن است معتبر نباشند.

همسر انسیه خزعلی با اشاره به اینکه بخشی از این محتوا با استناد به سایت های نشر رزمه ایجاد شده است، گفت: پسرش در هیچ یک از این سایت ها که به اشتباه به عنوان سایت تجدیدنظر آنلاین تعبیر شده اند، صفحه شخصی ندارد و حق دارد. برای تماس با این سایت ها خود را احراز هویت می کنند و درخواست حذف صفحه مربوط به شما را دارند.

پدر حمیدرضا رضا زاده با بیان اینکه در مطالب منتشر شده در فضای مجازی گفته شده که پسر شما هم در این پروژه شرکای خارجی دارد، گفت: اتفاقاً این مطلب نیز بر اساس مطالبی که در این پروژه منتشر شده، تولید و منتشر شده است. سایت هایی که شما نام بردید ، آنها با شریک آقای تیمو بولر نقل کردند. بررسی صفحه لینکدین او نشان می دهد که بوهلر در سال ۲۰۲۱ یک شرکت تک نفره به نام Benet تاسیس کرد که خدمات طراحی وب را ارائه می دهد. از نظر اسم تشابه است و ربطی به ابن عبدی سید حمیدرضا رضا زاده ندارد.

رضازاده با بیان اینکه در مورد ارائه خدمات پیشگیری از فیلترینگ اینترنت به کاربران ایرانی مطالب زیادی گفته شده است و برخی از آنها ادعا می کنند که به دلیل رایگان و ناامن بودن، فرضیه امنیتی جمع آوری اطلاعات کاربران ایرانی در مورد آن را مطرح می کنند و برخی دیگر. . وی برخلاف ادعای اول که آن را سندی مبنی بر وجود درگاه خرید برای ایرانیان می خوانند، گفت: همه این شواهد مربوط به زمان حال و سال های اخیر است و همانطور که قبلاً گفتم هیچ گونه ای ندارد. نوع مالکیت یا مسئولیت در رابطه با اینترنت.

رضازاده افزود: شرکت حمیدرضا از بدو تاسیس بازار کشورهای خارجی را هدف قرار داده و در بازار ایران فعالیتی نداشته است. هیچ گاه خدمات «وی پی ان» به کاربران ایرانی اعم از رایگان یا پولی ارائه نکرده و قوانین هیچ کشوری را زیر پا نگذاشته است. ماهیت اصلی VPN محافظت از حریم خصوصی افراد در اینترنت است و استفاده اصلی آن در جهان عدم سوء استفاده از آن به عنوان یک “فیلتر” است.

وی در تشریح فعالیت شرکت سامانه محرب پیچک و امکان استفاده از تسهیلات دولتی گفت: جناب آقای حمیدرضا با سرمایه اندک در فضایی کوچک در مرکز رشد دانشگاه شهید بهشتی با هدف تولید و تولید شرکت سامانه همور پیچک را راه اندازی کردند. صادرات نرم افزار برای گوشی های هوشمند رشد موفق شرکت حاصل تلاش مستمر تمامی افراد شرکت بوده و از رانت های دولتی برای پیشرفت شرکت استفاده نشده است.

رضازاده در پایان خاطرنشان کرد: وی در طول فعالیت خود تا به حال با هیچ نهاد و سازمان دولتی قرارداد نداشته است و شایعاتی مانند قرارداد بشک کذب و شاید در این مورد شباهت نام با نام بشک باشد. این به عنوان یک روش سوء استفاده توسط برخی استفاده شده است.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر استعفای انسیه خزعلی از سمت زنان به معاونت رئیس جمهور منتشر شد و اندکی بعد مشخص شد که اکانت توییتری که این خبر را منتشر کرده، صفحه ای جعلی بوده که به همین شکل ایجاد شده است. نام کاربری به عنوان نام کاربری خانم خزعلی و در شناسنامه انگلیسی ها تفاوت جزئی با هویت رسمی ایشان درج کرده بود تا خود را یک حساب واقعی نشان دهد. پس از انتشار این خبر، اکانت رسمی خانم خزعلی به این خبر واکنش نشان داد و خبر این استعفا را جعلی توصیف کرد.