هشدار ایران به هر نوع ماجراجویی نظامی اسرائیلنماینده ایران در سازمان ملل در نامه‌ای به رئیس دوره‌ای شورای امنیت نوشت: ما نسبت به هرگونه محاسبه اشتباه و ماجراجویی احتمالی نظامی رژیم اسرائیل علیه ایران از جمله برنامه هسته‌ای آن هشدار می دهیم.

به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا)، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه به وقت محلی نامه‌ای خطاب به رئیس دوره‌ای شورای امنیت در پاسخ به تهدیدات اخیر رژیم اسراییل نوشت.

در این نامه آمده است: طی ماه های گذشته، تعداد و شدت تهدیدات تحریک آمیز و ماجراجویانه رژیم اسرائیل به طور مداوم افزایش یافته و به سطح هشداردهنده‌ای رسیده است. 

 آخرین مورد آن از سوی رئیس ستاد ارتش این رژیم صورت گرفته که تهدید کرده است  “طرح های عملیاتی علیه برنامه هسته‌ای  ایران در حال گسترش است” و “عملیات برای از بین بردن توانایی های ایران در عرصه های مختلف و در هر زمان ادامه خواهد یافت.”

اعتراضات ما به تهدیدهای قبلی این رژیم در سال 2021 طی  نامه های 1 فوریه، 12 آوریل،  27 اوت و 14 سپتامبر  به شورای امنیت سازمان ملل منعکس شده است. چنین تهدیدهای سیستماتیک صریح و آشکار رژیم اسرائیل علیه یکی از اعضای موسس سازمان ملل متحد، نقض فاحش حقوق بین‌الملل، به ویژه ماده 2 (4) منشور ملل متحد است.

این واقعیت که رژیم اسرائیل  به تداوم “از بین بردن قابلیت های ایران” ادامه می دهد، بدون هیچ شک و شبهه‌ای ثابت می کند که این رژیم مسئول حملات تروریستی علیه برنامه هسته‌ای صلح آمیز ما در گذشته بوده است. با توجه به سابقه شوم شیوه های بی ثبات کننده رژیم اسرائیل در منطقه و همچنین عملیات مخفیانه بر ضد برنامه هسته‌ای ایران، بایستی با این رژیم برای توقف همه تهدیدات و رفتارهای اخلال گرانه آن برخورد شود.

 

به گزارش قدسنا، اخیر اخباری  منتشر شد مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی تعدادی از جنگنده های اف 35 موسوم به شبح را به پایگاه هایی در همسایگی ایران منتقل کرده است که هدف احتمالی آن انجام عملیات نظامی علیه مراکز هسته ای ایران است. همچنین دیدارهای مکرر مسئولان رزیم صهیونیستی با مسئولان امریکایی نیز در این مقطع زمانی این گمانه زنی را ایجاد کرده که صهیونیست ها تلاش دارند تا به نوعی رضایت امریکا را در این ارتباط جلب کنند.

جمهوری اسلامی ایران قابلیت های زیادی در حوزه دفاع از ایران را پیدا کرده است، رونمایی از مجموعه سامانه های دفاعی جدید  در رزمآیش اخیر نشان داد که ایران هم توان مقابله با پرنده های رادار گریز در ارتفاعات بالا و موشک های بالستیک را دارد هم در مقابل ریز پرنده ها که معمولا شکار آنها به دلیل پرواز در ارتفاع پایین و به نوعی رادار گریز بودن، سخت است، قابلیت های خود را افزایش داده است.

همچنین ایران در راهبردهای نظامی خود از صرف دفاع خارج شده است و راهبرد آفندی را در دستور کار قرار داده است و با توجه به اقدامات چند سال اخیر ایران در دفع تهدیدات امنیتی به نظر می رسد راهبرد های قدام پیشدستانه و پیشگیرانه نیز در استراتژی های نظامی ایران جای خود را پیدا کرده است.

هشدار ایران به هر نوع ماجرا جویی های نظامی علیه ایران نیز با توجه به این قابلیت ها و تغییر راهبردها صورت می گیرد. دشمنان ایران نیز بخوبی این واقعیت را درک کرده اند و هشدارهای ایران تنها در هدایت آنها به سمت انتخاب ها عاقلانه است. منطقه تماما در پوشش عملیات نظامی ایران خصوصا موشکی، پهپادی و دریایی قرار قرار دارد. موشک هایی که دقت و قدرت آنها بارها ثابت شده است.

 


دیدگاهتان را بنویسید