هشدار استرس گرمایی در استان تهران؛ مدیریت مصرف انرژی


شنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۱ – ۲۳:۴۷

سودوموناس

تهران (پانا) – مدیرکل مدیریت بحران استان تهران از صدور اخطاریه گرد و غبار زرد در استان تهران خبر داد و گفت: با توجه به احتمال تنش دمایی از همه مردم می‌خواهیم با توجه به افزایش انتظارات، مصرف انرژی خود را مدیریت کنند. حرارت.

به گزارش استان تهران، حمید یزدمهر روز شنبه از صدور اخطار زرد وزش باد و گرد و خاک در استان تهران خبر داد و گفت: بر اساس گزارش های هواشناسی، وزش باد شدید و نسبتاً شدید در استان تهران پیش بینی می شود.

یزدمهر با بیان اینکه بر اساس گزارش ها شروع ورزش های بادی از امروز شنبه ۲۷ تیرماه آغاز و تا اواخر وقت دوشنبه ۳۰ تیرماه ادامه خواهد داشت. احتمال گرد و غبار

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به خطرات این بادها افزود: احتمال سقوط اجسام از ارتفاع و سازه های نیمه ساخته، ریزش موقت گرد و غبار، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا و گسترش به سمت غرب وجود دارد. انتقال گرد و غبار که در این خصوص توصیه می شود و افراد می توانند هماهنگی های لازم را انجام دهند.

وی نسبت به احتمال شکستن درختان کهنسال و احتمال آسیب رساندن به سازه های موقت و تابلوهای تبلیغاتی هشدار داد.

یزدهری همچنین نسبت به تردد افراد مبتلا به بیماری های تنفسی و سالمندان در فضای باز به دلیل احتمال انتشار گرد و غبار هشدار داد و گفت: از مردم می خواهیم از اماکن حساس به گرد و غبار محافظت کنند و خودروها را در کنار درختان و بافت های فرسوده پارک نکنند. • به وسایل نقلیه نیمه کاره توجه ویژه داشته باشید و از پرواز با گلایدر و هواپیماهای سبک خودداری کنید.

وی گفت: ادامه افزایش دما و دما نیز از سوی سازمان هواشناسی پیش بینی شده بود که ۲ تا ۴ درجه افزایش دما خواهیم داشت و احتمال گرمازدگی را به شهروندان هشدار می دهد.

یزدهر با اشاره به افزایش گرما بر مدیریت مصرف انرژی و پیشگیری از آتش سوزی در مراتع افزود: با افزایش دما، پتانسیل فشار دما بر محصولات کشاورزی و صنایع وابسته وجود دارد و توصیه اکیدی برای جلوگیری از آتش سوزی در مراتع وجود دارد. مراتع و به موازات آن با افزایش مصرف انرژی که مستلزم مدیریت و مصرف بهینه برق و پرهیز از استفاده از لوازم برقی پرمصرف از ظهر تا غروب است، با افزایش گرما مواجه خواهیم شد و به همه مردم توصیه می شود نسبت به پرداخت حق الزحمه اقدام کنند. در این زمینه توجه شود تا با قطعی برق مواجه نشویم.