هرگز این غذاها را به کودکان ندهید


جمعه ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ – ۰۲:۴۲

ابزار زیبایی

تهران (پانا) – نتایج یک مطالعه روی دانش آموزان دبیرستانی در فلوریدا نشان می دهد که کاهش مصرف چند نوع غذای ناسالم می تواند منجر به عادات غذایی سالم شود. والدین باید به ویژه این مشکل را در نظر بگیرند.

به گزارش سیناپرس، نتایج تیمی از محققان کالج Broward (Broward) در فلوریدا نشان می دهد که چگونه مصرف غذاهای حاوی قند مانند شیرینی، بستنی و غیره می تواند نشان دهنده مصرف بیشتر غذاهای بسیار فرآوری شده و مصرف کمتر شکر و شیرینی باشد، ممکن است به نوجوانان کمک کند. به طور کلی مصرف غذاهای ناسالم را کاهش دهند.

به گفته محققان، این تحقیق ممکن است به کاهش عوامل خطر مرتبط با فشار خون بالا ناشی از خوردن فست فود کمک کند. به گفته محققان، حتی تغییرات جزئی مانند کاهش دفعات خوردن چند غذای ناسالم در هفته، ممکن است مصرف کلی غذاهای ناسالم را در کودکان و نوجوانان کاهش دهد و تأثیر بسزایی بر سلامت کلی فرد داشته باشد.

انواع غذاهای بیش از حد فرآوری شده اغلب به عنوان ناسالم توصیف می شوند. این غذاها سرشار از قند، نمک، چربی های ناسالم (اسیدهای چرب غیراشباع) و طعم ها و رنگ های مصنوعی هستند.

این مطالعات نشان می دهد که چگونه غذاهای بسیار فرآوری شده مانند نان، غلات، شیرینی ها، نوشابه ها و گوشت های فرآوری شده از جمله سوسیس و کالباس بیش از ۶۰ درصد از مواد غذایی مصرف شده توسط آمریکایی ها را تشکیل می دهند.

غذاهای فرآوری شده به گونه ای طراحی شده اند که بیش از حد خوش طعم باشند و به نوعی طراحی شده اند که تا حد امکان اعتیاد آور باشند.

این غذاها همچنین ارزان هستند و به راحتی در دسترس هستند و مقاومت در برابر آنها را سخت می کند. به همین دلیل بسیاری از افراد بدون اینکه متوجه شوند مقدار زیادی از این غذاها را می خورند. مطالعات نشان می‌دهد که بسیاری از نوجوانان مورد مطالعه در این تحقیق، طی هشت هفته گذشته محصولات غذایی بسیار فرآوری شده مصرف کرده‌اند.

این غذاها شامل بیسکویت، شیرینی، چیپس سیب زمینی، شکلات، نوشیدنی های انرژی زا، دسرهای یخ زده، بیسکویت، آب میوه، قهوه یا چای شیرین شده، نان سفید و گوشت های فرآوری شده بود. در این مطالعه، ۳۱۵ نوجوان بین ۱۳ تا ۱۹ سال از ۱۲ دبیرستان در فلوریدا جنوبی مورد بررسی قرار گرفتند.

شرح کامل این مطالعات در نشست علمی فشار خون انجمن قلب آمریکا در سال ۲۰۲۲ در سن دیگو ارائه خواهد شد.