نیکی فرید در مصاحبه ای فرماندار ران دیسانتیس را با آدولف هیتلر مقایسه می کند


نیکی فرید، کمیسر کشاورزی فلوریدا و نامزد دموکرات فرمانداری سال ۲۰۲۲، در مصاحبه اخیر، فرماندار ران دیسانتیس را با آدولف هیتلر مقایسه کرد.

در یک حضور در پادکست جمع‌بندی جمعه NPR، از فرید پرسیده شد که آیا قبلاً توسط ملیسا راس، یکی از مجریان برنامه، خبرنگار WJCT در جکسون‌ویل، فرماندار جمهوری‌خواه را «دیکتاتور مستبد» معرفی کرده است.

فرید در پاسخ گفت: «او هر کاری که در توان دارد انجام می‌دهد تا قدرت را از دولت‌های محلی بگیرد، توانایی اعتراض مردم را از بین ببرد، و رأی دادن را سخت کند، صحبت درباره ممنوعیت کتاب‌ها را دشوار کند».

این کاری است که مستبدان انجام می دهند. او به جای گوش دادن و قضاوت کردن مردم، سعی در کنترل مردم دارد، و می دانید، متاسفم، من هم دانشجوی تاریخ هستم. من ظهور هیتلر را دیدم.”

راس صحبت فرید را قطع کرد و پرسید که آیا او دسانتیس را با هیتلر مقایسه می کند؟

فرید پاسخ داد: از بسیاری جهات بله. من هیتلر و چگونگی به قدرت رسیدن او را مطالعه کردم، می دانید، او شبه نظامیان خود را می خواهد.

اشاره او به قصد دیسانتیس برای راه اندازی مجدد گارد ایالتی فلوریدا، یک نیروی نظامی غیرنظامی داوطلب، برای حمایت از گارد ملی فلوریدا در مواقع اضطراری بود. دفتر او در ماه دسامبر گفت ۳.۵ میلیون دلار در بودجه سال آینده برای راه اندازی یک نیروی ۲۰۰ سرباز پیشنهاد کرده است.

ایالت ها بر اساس قانون اساسی اختیار ایجاد نیروهای نظامی جداگانه خود را دارند. در صورت تصویب، فلوریدا به بیست و سومین ایالت در قدرت تبدیل می‌شود – که فرد اعتراف کرد، اما ادعا کرد که فرماندار این کار را برای “ایجاد ترس” انجام می‌دهد.

فرید گفت: «مطمئناً، اما دلیل درخواست این فرماندار با سایر ایالت‌هایی که از آن برای مقاصد اضطراری استفاده کرده‌اند، متفاوت است.»

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا در جلسه مشترک مجلس قانونگذاری، سه شنبه، 11 ژانویه 2022، در تالاهاسی، فلوریدا سخنرانی می کند.
نیکی فرید در مصاحبه اخیر خود با NPR، فرماندار ران دیسانتیس را به یک دیکتاتور تشبیه کرد.
AP Photo / Phelan M. Ebenhack

این حاکم این کار را فقط برای مقاصد قدرت انجام می‌دهد و این کار را برای ایجاد ترس و القای آن انجام می‌دهد، مردم را به خاطر اتفاقاتی که در زندگی‌شان می‌افتد سرزنش می‌کند، بخش‌های خاصی از جامعه و فرهنگ ما را مقصر می‌داند، و این دقیقاً همان کاری است که هیتلر برای بازگرداندن یهودیان انجام داد. جنگ جهانی دوم.”

آیا فکر می کنم به مرز قدرت هیتلر خواهیم رسید؟ او بعداً در طول مصاحبه توضیح داد که موضوعات مختلفی را پوشش می داد. “البته که نه.”

فرید گفت DeSantis در اوایل این ماه پس از اینکه مدیر مدیریت اضطراری فلوریدا اعتراف کرد که صدها هزار کیت آزمایش سریع برای COVID-19 منقضی شده‌اند، گفت: DeSantis “برای انجام وظیفه” مناسب نبوده است، زیرا موارد نوع Omicron در سراسر ایالت گسترش یافته است. فرماندار گفت که قبل از محبوبیت جایگزین جدید کمبود تقاضا وجود داشت.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر