نماینده مجلس: عرضه خودرو در بورس یک شیاد جدید در صنعت خودرو است – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; لطف الله السکولی درباره بحث جدایی وزارت بازرگانی از وزارت امنیت که بین دولت و مجلس در حال بررسی است، گفت: این بحثی است که در مجلس وجود دارد و امیدوارم در مجلس تکلیف مشخص شود. چند روز آینده به هر حال برخی از فعالیت ها در وزارت بازرگانی از وظایف این وزارتخانه است که در وزارت صنعت نیست و برخی وظایف در صنعت وجود دارد که ربطی به بازرگانی ندارد. من فکر می کنم خوب است که آنها را از هم جدا کنیم البته من رای مجلس موافق یا مخالف نظر من را نمی شناسم بله این نظر نمایندگان است.

نماینده قزوین در شورای اسلامی با بیان اینکه نظارت و تنظیم بازار یکی از وظایف اصلی دولت است اما ما آن را ضعیف می بینیم، به ایلنا گفت: این امر در واقع وزیر صنعت را از صنعت و تجارت خارج می کند. چون حجم کار بسیار زیاد است.» و مشکلات روزانه در بازار وجود دارد که کار را سخت می کند. در زمینه کسب و کار بلندمدت کنترل کیفیت و تولید به صورت کمی و کیفی بوده و دارای سیاست و استراتژی بلندمدت می باشد. در حوزه بازار گاهی باید در لحظه تصمیم گیری کرد، لذا آقازاده ها می خواهند کنترل کامل داشته باشند و باید بدانند که چگونه بازار را سامان دهند که به نظر من امروز اینطور نیست و سخت است.

وی در خصوص اینکه برخی از نمایندگان می گویند زمانی برای ادغام این وزارتخانه هزینه های زیادی صرف شد، اکنون دوباره باید هزینه های زیادی صرف جدایی شود، گفت: این آزمایشی بود که به نظر من ناموفق بود و نباید فکر کنیم. این یک آزمایش است فقط به این دلیل که ناموفق بود و ممکن بود. هزینه دارد، بیایید ادامه دهیم. وقتی عملی ناموفق بود باید آن را اصلاح کنیم و وقتی متوجه شدیم اشتباه کرده ایم، اصلاح عمل در آن لحظه خیلی بهتر از ادامه دادن به اشتباه است. من فکر می کنم این یک اشتباه بود که امروز داریم تماشا می کنیم که الازهر و مرد خورشید است.

سیاکالی درباره این فهرست گفت: «فکر می‌کنم این به نفع خودروساز است، نه خریدار. در دنیا خنده دار است که ماشین را به بورس بیاوریم! این نشان دهنده بی کفایتی ماست که بازار خودرو و مشتری را درک نمی کنیم و چون متوجه نمی شویم نمی توانیم مشکل را حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه ابتدا باید مشکل را درک کنیم و سپس اراده ای برای حل مشکل داشته باشیم و چون نمی توانیم مشکل را درک کنیم با آن بازی می کنیم، گفت: بورس محل حراج است پس آیا امکان فروش وجود دارد. ماشین با حراج؟ در کجای دنیا خودروها به حراج گذاشته می شوند؟ این یک شیاد جدید در حوزه خودرو برای افزایش قیمت خودرو است، زیرا در چارچوب قانون نمی توانند قیمت خودرو را افزایش دهند، آن را در بورس عرضه می کنند و به دلیل نیاز فوری مردم به خرید آنها و قیمت آنجا ثابت است، این امکان وجود دارد و آنجا قیمت را بالا می برند، این یک بیماری قدیمی است که در صنعت خودروهای ما وجود دارد، متأسفانه وزیر این را درک نمی کند.

سیاکولی در خصوص نظارت مجلس بر عرضه خودرو در بورس گفت: ما بارها گفته ایم که دلیل اینکه با این وزیر در این زمینه اختلاف نظر داریم و می گوییم نمی تواند این وزارتخانه را مدیریت کند این است که مشکل داریم. با او در مورد تعاریف آقای وزیر تعاریف را نمی فهمد، یک چیز دیگر می فهمد، ما یک چیز دیگر می فهمیم، راه ما دو طرف است، مشکل ما با آقای وزیر این است که ایشان مسائل را اشتباه متوجه شده و تصمیمات اشتباهی گرفته است و یکی از آنها سهام است. بازار.